...Scena...

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: ...Scena...

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 7:49 am

-Nu mai incerca sa ma faci sa spun ca o plac ok? N.U O P.L.A.C.!
Apoi am lasat capul in jos. Stiam ca totusi imi placea de ea..
- Si cine se indragosteste de cineva dupa o zi? huh?
Incercam sa gasesc diferite scuze plauzibile pentru faptul ca imi placea ..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 7:54 am

Jay parea vizibil nervos. Dar avea atat de multa dreptate!! m'ar fi dat prietenul meu pentru una mai buna. Stiam cat de usor se lasase sedus de mine. De ce nu ar face asta in fata altei femei? pentru ca ma iubeste/ Ce cliseu.. desigur ca nu.. Am inceput sa devin vizibil trista.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 7:58 am

Ma intorc incordat la ea din nou..
- Poti sa-l faci sa inteleaga ca nu te plac??
Cand mi-am dat seama ca numai de asta nu statea ea sa isi faca griji parea trista..
-Hey ! Jay catre Harume! Ce ai?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 8:05 am

Am vazut ca Haru era trista dupa ce i'a zis Jay. "Aish...wae? incerc si eu sa ajut" imi zic eu in gand incurajandu'ma. Am vazut ca Jay nu vroia sa vorbeasca cu mine despre asta. "Duh...E logic. De ce ar face'o?" imi zic eu
*sight* - Bine...Atunci..., incep eu sa'i zic. M'am lasat asa usor batut. In alte cazuri eram mai sigur pe mine.
- Nu te mai stresez, ii zic eu intr'un final. - Dar iti zic doar atat. O placi sau nu, alta ca ea oricum nu mai este, ii zic eu zambind si ma intorc inapoi la Haru. Stiam ca nu se simte bine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 8:12 am

Am zambit fals. Insa tristetea mi se citea pe buze. Am vrut sa par amuzata de gesturile celor doi.
- Da Jay.. Sunt aici. te vad. Si Donghae... Nu cred ca mister Jay m'ar placea pentru ca nu sunt destul de buna pentru el. Sunt inferioara.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 8:44 am

Aprobam din cap si la sfarsit cand am auzit am ramas...Wow!Stop!
-Nu!!! N-am zis asta!! *apoi ma intorc catre ea* De ce ai zis-o?
Eram cam aiurit.. Insa chiar nu mi-ar fi trecut niciodata asa ceva prin minte..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 9:00 am

"Asta'i modul tau de a te razbuna pe mine?" imi zic eu in gand uitandu'ma la cer. Nu puteam sa pricep ce'i cu astia doi.
*sight* Ce sa fac acum? Vroiam sa tip putin la ei, caci se comportau ca 2 copii. Era evident ca se placeau. Ma durea capu. Ma sprijind de un copac si'mi las capul in jos. Incercam sa ma gandesc la o solutie dar nu'mi trecea nimic prin minte in acel moment.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 11:45 am

-Nu!!! N-am zis asta!! De ce ai zis-o?
- Asta se intelege prin comportamentul tau fata de mine si jignirile legate de vocea mea...
Mi'am incrucisat mainile, involuntar.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:10 pm

Imi dreg vocea ca sa se inteleaga ca mai eram si eu prin preajma si le zic
- Va rog sa nu va mai certati
Dupa care ma indrept spre Jay si'i zic
- Uite ce'i...inteleg ca nu ai incredere in mine si nu vrei sa recunosti dar...nu va mai certati, ii zic eu bland. Nu vroiam sa se mai certe. Stiam ca nu vrea sa'mi zica dar se vedea ca se plac. Ma duc spre Haru
- Nu stiu nimic despre tine si despre prietenul tau deci nu o sa comentez. Dar..pot citi pe fata ta, ii zic eu zambind usor. Stiam ca se simtea prost dupa ce i'a zis Jay. Vroiam sa'i ajut

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:14 pm

- Va rog sa nu va mai certati. - Uite ce'i...inteleg ca nu ai incredere in mine si nu vrei sa recunosti dar...nu va mai certati.
- Nu stiu nimic despre tine si despre prietenul tau deci nu o sa comentez. Dar..pot citi pe fata ta
Huh? Am ramas putin socata. Nu prea simteam ca il plac pe Jay.. Nu inca....
- Uite ce e.. poate iubitul meu nu e cel mai tare tip de pe planeta si da, s'ar culca cu alta. insa eu inca il iubesc. Si sincer. Nu vreau alte relatii.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:21 pm

"aish...nu la asta ma refeream" imi zic eu in minte. Asta chiar nu era cea mai buna vacanta a mea
- Vad tristetea de pe fata ta, ii zic eu incercand sa'i explic ca ma refeream la faptul ca s'a simtit prost cand Jay a zis alea despre iubitul ei.
*sight* - Imi pare rau pentru...hmm...cele ce ti'au fost zise, ii zic eu incercand sa rezolv problema asta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:25 pm

- Vad tristetea de pe fata ta. Imi pare rau pentru...hmm...cele ce ti'au fost zise.
- E inregula. Stiu ca uneori par trista, dar imi revin. intreaga mea viata m'am descurcat singura. M'au ranit putin cuvintele lui... Au atins adevarul...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:36 pm

I'am luat barbia si i'am ridicat privirea pana s'a intalnit cu a mea.
- In momente grele e bine sa ai un prieten alaturi, ii zic dupa care m'am uitat in ochii ei si i'am zambit. Nu stiam multe despre ea, doar cele auzite, dar semana foarte mult cu Mitsu. Ma simteam bine in preajma ei. Era un feeling placut. Desi cateodata imi amintea prea mult de trecut, dar asta e.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:44 pm

- In momente grele e bine sa ai un prieten alaturi.
Ma privea tintain ochi. La fel faceam si eu. stiam ca le amintesc de Jiro si imi parea rau. venisem pentru a'i face sa nu traiasca in trecut.
- Prietenii pe care ii am nu sunt atat de apropiati. Intelege.. iubesc pe altcineva... Incearca sa nu bati campii...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 12:50 pm

"Aish...de ce ma intelege toata lumea gresit. Cred ca ar fi cazul sa tac" imi zic eu dandu'mi una mintal. *sight* M'am uitat inca o data la Jay, parca verificandu'l sa vad daca'i bine. Dupa care incep sa merg inapoi spre scena
- Cred ca ma duc, le zic eu facandu'le cu mana. Spusesem destule prostii, inrautateam lucrurile numai. M'am dus si m'am intins din nou pe iarba in spatele scenei daydreaming.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 1:17 pm

-Aish!!! Ce nu intelegi? Nu vreau nicio relatie!Mi-a ajuns pana peste cap!
Stiam ca cele spuse o ranise dar asta si voiam.. atunci.. De multe ori imi dau drumul la gura si regret ce spun dupa..
-Om trai si om vedea ce se va intampla..
Apoi se vazu clar pe fata mea ca era suparat.. Dar de ce eram mereu asa? Nu sunt asa!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 26, 2009 1:11 pm

-Om trai si om vedea ce se va intampla..
- Termina Jay.. Oricum sti bine ca nu m'as baga pe felie cu unul ca tine...
Vroiam sa'l ating putin. Sa vad cum reactioneaza. Nu cred ca va fi suparat sau amagit...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 26, 2009 1:24 pm

Cand am auzit parca toata lumea s-a prabusit in capul meu... M-a duruse faza asta.
-Da,da cine a zis ceva de mine cu tine de noi??? huh?
Apoi mai stau o secunda dupa care sosotesc.
-Da io ce am?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 26, 2009 1:29 pm

-Da,da cine a zis ceva de mine cu tine de noi??? huh?
M'am asezat pe iarba. Ma jucam cu mana printre firele de iarba. Nu i'am raspuns. Dupa care sa auzit susoteala lui zdrobind linistea. "-Da io ce am?"
- Iti spun eu ce ai. Esti gura sparta, genul de baiat macho care nu ar recunoaste niciodata in fata unei fete ca a pierdut. Si nu ar aprecia niciodata feminitatea si gingasia acesteia.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 26, 2009 1:35 pm

"Aish bun bun a auzit!Si acum ce faci?"
"- Iti spun eu ce ai. Esti gura sparta, genul de baiat macho care nu ar recunoaste niciodata in fata unei fete ca a pierdut. Si nu ar aprecia niciodata feminitatea si gingasia acesteia."
-Huh? eu nu's gura sparta *apoi continui mai incet* sau poate ca sunt *revin la tonul de dinaite* huh? dar nu am pierdut niciodata in fata unei fete! Si feminitate.. ca feminitate.. mie imi plac fetele sexy!
Apoi incrucisez mainile.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 26, 2009 1:39 pm

-Huh? eu nu's gura sparta *apoi continui mai incet* sau poate ca sunt *revin la tonul de dinaite* huh? dar nu am pierdut niciodata in fata unei fete! Si feminitate.. ca feminitate.. mie imi plac fetele sexy!
I'am raspuns pe acelasi ton:
- Afla ca vei pierde in fata mea. Stiu ca pare exagerat, insa o sa te fac sa'mi ingenunchezi fraiere!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 27, 2009 4:08 am

"- Afla ca vei pierde in fata mea. Stiu ca pare exagerat, insa o sa te fac sa'mi ingenunchezi fraiere!"
Asta chiar ca ma scosese din sarite.. freiere? Are noroc ca e fata!!!!Daca nu..
"-Ya! Cine ti-a dat voie sa vorbesti asa? Huh? Sa-ti ingeninchieze prostu ala fraier nu Yo!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 27, 2009 4:19 am

-Ya! Cine ti-a dat voie sa vorbesti asa? Huh? Sa-ti ingeninchieze prostu ala fraier nu Yo!
- O fi prostul ala fraier mai babo decat tine, insa sunteti aproape la acelasi rang! Tine minte! Te voi calca pe cap intr'un final!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 27, 2009 5:11 am

Nu imi venea sa cred ce auzeam.. Eram revoltat si plin de nervi!
- Nu ma pune pe mine pe acelasi rang cu ala! Eu sunt cu mult mai superior ! Si vezi cum vorbesti! Nu-i de mirare ca incep sa am alergie la tine! Nu meriti nimic!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 27, 2009 5:20 am

Incercam sa visez cu ochii deschisi dar...experiment esuat deoarece cearta celor doi a ajuns pana la urechile mele. Nu eram genul de persoana ce se enerveaza repede, dar chiar imi sarise tandara. Nu puteam pricepe ce'i cu ei, dar in secunda aia nu ma prea interesa. M'am ridicat repede si m'am dus acolo sa vad care'i treaba. Jay era nervos si vorbea urat cu Haru.
*sight* M'am pus intre ei deoarece nu vroiam sa faca o prostie. Ma uit cand la unu cand la celalalt parca incercand sa'i calmez.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum