...Scena...

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: ...Scena...

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:30 pm

In momentul cand am auzit primele cuvinte mi-am dat seama ca era o piesa a celor de la Big Bang scrisa de GD..Inspirata de Jiro..Si era chiar partea lui din melodie.. Inghitisem in sec.. Oare de ce m-a ales tocmai pe mine? Stie ca imi e ca un frate si nu mai pot suporta..Nu mai pot..Insa vrand nerand am continuat.
-Amuron marobshi ttona yonragobgo (amu mal anhgo)
guroda onunal gabjagi nathanago (musun irissonnyanun dud)
nal gadgononungonji ige sarangi madnungonji
haruedo yoldubon do hedgalligo (about love)
handubon gadgonoldon jangnangam non mwol wonhennyago doemurobwasso
dalkhomhamun aju jamkkan urin nomu shwibge nogaborin somsatang
(jichin gasum ijen nado magjimothalgodman gatha)
oso nal jabajwo (ttonagagi jone)

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:40 pm

Cand l'am auzit pe Jay cantand in continuare piesa...am dat drumu la o lacrima sa'mi curga pe obraz. Din nou scene de la spital si de la inmormantare imi curgeau prin minte. Am lasat privirea'n jos si am mai dat drumu la o lacrima. Nu intelegeam legatura, dar am ascultat in liniste cum cantau.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:44 pm

Stiam ca asta il va intrista asa ca m-am dus l-am luat de gat si l-am scuturat un pic..
-Wow dar tu nu esti japoneza? Cum de stii koreana, melodii koreene?
Am incercat sa aflu sub o forma mai putin evidenta.. Aveam o mica senzatie ca ii cunoastea pe J si GD..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:50 pm

M'am trezit la realitate cand Jay m'a scuturat. Mi'am sters lacrimile discret si m'am uitat la el
- Nu era nevoie, ii zic eu cu o fata serioasa dupa care bag un zambet de copil. *sight* "Si totusi mersi" continui eu in gand. Ma ajuta faptul ca era aici.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:54 pm

-Hehe sa nu mai cazi in lumea basmelor !! Totusi facem treaba sau ce??? huh?
Da totusi GD asta a vrut sa fac..De aceea mi-a cerut sa nu vin la spital... Sa nu cumva sa se razgandeasca.. "Nu iti face griji voi avea grija de tot!" Ma tot intrebam ce or face ei? S-au regasit acolo sus? Apoi mi-am ridicat privirea spre cer.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:59 pm

'Hehe sa nu mai cazi in lumea basmelor !! '
"Nu'i asa usor" imi zic eu in minte. Dupa care ridic si eu privirea spre cer
*sight* - Sa speram ca da, ii zic eu cu un zambet trist parca citindu'i gandurile. Stiam ca se gandeste la ei. Si eu ma gandeam la ei. - Imi pare rau GD, zic eu in soapta. Stiam ca ma aude.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 4:05 pm

-Totul e bine acum! Stiu asta! N-avem de ce sa ne facem griji! ^^
Acum erau impreuna si nimic n-avea sa-i mai desparta pentru totdeauna! Un zambet gigantic aparu pe fata mea stiam ca amandoi se uitau la noi,defapt chiar ii simteam acolo langa noi..Holbanduse la ce facem.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 1:13 am

Eram fericit pentru ei. Staim ca ne vad si ne aud in momentul acela. Mi'am sters lacrimile care dadeau sa se prelinga pe obrazul meu si am zambit. Viata merge tot inainte si la fel si noi. Dar o parte din mine nu vroia sa paraseasca trecutul. Atunci cand radeam fericit cu GD. Nu puteam uita trecutul. Dar incercam sa traiesc in prezent.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:11 am

M'am trantit in mijlocul scenei, producant un zgomot iritant. Mi'am sprijinit fata in maini si am inceput sa vorbesc:
- Cred ca... Ar trebui sa aflati adevarul ... In special tu, Donghae.
I'am privit serioasa pe amandoi. Pana acum facusem pe proasta, insa trebuiau sa stie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:16 am

Am tresarit la acel zgomot. Mi'am intors privirea spre ea. M'au surprins vorbele ei.
- Ce vrei sa zici?, o intreb eu uimit. Nu stiam despre ce vorbea. Ce adevar? Deci chiar ii cunostea pe M si GD. Am facut 2 pasi spre ea privind'o. Nu stiam daca vroiam sa aud ce zice. Dar am decis ca e alegerea corecta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:21 am

I'am facut semn sa se aseze langa mine. La fel si lui Jay... Apoi am inceput cu glas tremurat:
- Uite... Jiro nu a fost prietena mea, ci sora mea geamana. Pandantivul mi la dat ea si l'a inlocuit cu unul fals. Pentru ca dupa cum spunea GD... va sustine relatia de cuplu a celui ce il poarta... Nu l'am putut refuza... Stiam ca asta vrea sa ramana la mine, dupa ce ea urma sa moara...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:24 am

Am incremenit. Sora geamana? De asta semanau asa tare...."Stai...de ce a vrut sa'l inlocuiasca?" ma intreb eu uimit de cele auzite.
- Dar...de ce?, o intreb eu incercand sa inteleg ce vrea sa zica. Nu intelegeam nimic. Motivul...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:28 am

- Dar...de ce?
- Jiro mi l'a dat inainte ca GD si ea sa inceapa sa se certe pentru ca stia ca ei nu ii va mai folosi, vroia sa'l faca sa o urasca. Ea a produs cearta.... Credea ca va muri inaintea lui GD.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:31 am

Ramasesem socat! J avea o sora..geamana??? WhaT??? De cand? Cum de s-a amestecat toate astea in halul asta??? Oare de aceea l-a inselat din cauza unui lantisor? Imi teceau mii de intrebari fara raspuns. I-am facut semn lui Donghae sa nu mai intrebe..
-Continua...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:33 am

Tocmai ma pregateam sa'i mai pun o intrebare cand am vazut ca Jay mi'a facut semn. Am stat si am privit'o asteptand continuarea. Nu intelegeam. Cum adica sa moara inaintea lui GD? Eram confuz si socat. De ce se intamplasera toate astea?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:37 am

- Lantisorul nu are un rol important in asta. A vrut doar ca eu sa il iau pentru o vreme si probabil stia ca dupa ce murea eu il voi da lui GD.
Am facut o pauza si l'am privit pe Donghae. am continuat...
- Ji avea cancer... Urma sa moara in cateva luni. Sa dat la Donghae pentru al face pe GD sa o urasca si sa o uite. Insa cand GD a facut accidentul a stiut ca urma sa sfarseasca imediat dupa el. Rolul meu aici a fost sa iti spun Donghae ca nu ai fost vinovat pentru nimic...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:46 am

Oh my.. Nu imi putea crede..
-CANCER!
Am strigat si am sarit in picioare. Facuse cea mai proasta decizie! Cum a putut sa se gandeasca la asa ceva??
- Si a facut cea mai mare prostie posibila! Trebuia sa ii spuna! Nu sa faca asa ceva!
Incepusem sa imi ies din minti.. Am fost aproape sa distrug scena..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:48 am

Lacrimi au inceput sa mi se formeze. Am incercat sa le sterg dar nu se opreau. De ce? asta era intrebarea care ma macina. "GD o iubea. Dar poate asa eram mai bine. Acum sunt amandoi impreuna." imi zic eu uitandu'ma in sus la cer cerand o explicatie. "Vina mea a fost ca am acceptat, ca am cazut in plasa charmului tau" imi zic eu in gand dupa care continui "Si imi pare rau"...
- Jay...calmeza'te. Toti am gresit aici, ii zic eu inca privind cerul, stergand usor o lacrima.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:51 am

-CANCER! - Si a facut cea mai mare prostie posibila! Trebuia sa ii spuna! Nu sa faca asa ceva!
Jay mai avea putin si distrugea scena si totul in jurul lui. M'am apropiat de el putin speriata si i'am oprit pumnii dati in aer. Mi'a venit sa plang... Chiar daca ma impacasem cu ideea ca va muri, era sora mea...
- Calmeazate Jay.. te rog...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:53 am

Chiar eram foarte furios.. Dar daca ar fi rugat un membru al formatiiei probabil acum l-ar fi batut mar.M-am abtinut sa nu spun ceva mai groaznic.
-TOTI? Ce am facut eu? Ce au facut ceilanti?? HUH!?GD putea sa mai fie in clipa asta langa noi.. poate ca si J al fel .. Dar!!!
Apoi am cazut in genunchi si am inceput sa plang.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:57 am

-TOTI? Ce am facut eu? Ce au facut ceilanti?? HUH!?GD putea sa mai fie in clipa asta langa noi.. poate ca si J al fel .. Dar!!!
Am cazut in genunchi langa el. I'am dus capul la pieptul meu, incepand sa'l mangai.
- Calmeaza'te Jay... Sora mea nu a vrut sa se intample asta. a vrut doar ca ea sa moara impacata... Si a facut'o.. La fel si GD...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 3:58 am

"Great...a priceput totul pe dos"
Ma'am dus spre el si l'am imbratisat
- Ma refeream la mine. Da? Eu am gresit. Ai drepate ceilalti de aici inclusiv voi n'au nicio vina. Puteau sa fie langa noi. Am gresit. Imi pare rau, ii zic eu si am inceput sa plang incet langa el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 4:06 am

Am incercat sa'i cuprind pe amandoi in brate. M'am abtinut sa nu plang si am reusit. eram mai puternica decat sora mea.
- Donghae... Tu nu esti vinovat pentru nimic. Jiro a vrut doar sa nu provoace suferinta. Si credeti ca ei ar vrea ca voi sa plangeti? Crezi ca GD ar vrea ca voi sa plangeti la auzul numelui lui? Nu cred.. Cred ca mai degraa ar vrea sa il comemorati cu zambetul pe buze. Amandoi ar vrea ca voi sa va reluati vietile.
Eram buna la incurajari>_>

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 4:07 am

Eram terminat.. Era prea mult pentru mine..Apoi am inceput sa fredonez ceva..
-My broken heart like a wave
My shaken heart like a wind.
My heart vanished like smoke
It can’t be removed like a tattoo
I sigh deeply as if a ground is going to cave in
Only dusts are piled up in my mind
(say goodbye)
Don’t look back and leave
Don’t find me again and live (on)
Because I have no regrets from loving you, take only the good memories
I can bear it in some way
I can stand in some way
You should be happy if you are like this
I become dull day by day
Hope you feel more comfortable after leaving me
Just forget me and live on
The tears will all dry up
After day by day
It wouldn't hurt like this if we never met each other.
Now keep our promise to be together forever as a memory
baby I pray for you

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 25, 2009 4:10 am

"As vrea sa cred toate astea. As vrea sa cred ca nu sunt vinovat cu nimic. Dar am partea mea de vina" imi zic eu in gand. Jay a inceput sa fredoneze ceva. Am ascultat fiecare vers. Imi era mila de el. Nu trebuia sa treaca prin astea. N'avea nicio vina. Dar nu stiam ce sa mai fac. Eram mult prea slab in momentul acela.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum