La spital..

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: La spital..

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:38 pm

M-am tarat usor sa stau mai in sus.. Aveam un zambet ciudat pe fata .. Apoi s-a transformat intr-unul de durere...
-Ai idee cat a putut sa doara?Ai?
Apoi din nou zambetul cel diabolic se reinstalase pe fata mea plina de rani.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:44 pm

-Ai idee cat a putut sa doara?Ai?
Am privit gresia. Aveam idee pentru ca ma duruse in aceiasi masura. Am inceput sa plang. Cu bocet si sunete asurzitoare.
- IMI PARE RAU!!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:48 pm

Am inceput sa priesc tavanul..
-Stii chiar nu ma mai doare nimic. Si stii de ce? Pentru ca nu exista durere mai mare!In ultima seara cand ne-am certat si am plecat pe motocicleta...Am plecat la o prietena Dara.. Insa a iesit cu totul altfel. *am inceput sa rad* Se mai intampla nu??
Apoi am privit-o.
-Ai putea macar sa ma ajuti?!?!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:00 am

L'am privit stergandu'mi lacrimile. Aveau o expresie atat de trista, seaca si un glas tremurat. Aproape ca vorbeam in soapta.
- Niciodata nu mi'ai spus de o prietena Dara....
L'am ajutat cu grija sa se aseze in sezut.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:19 am

Desi pana acum am cam jucat teatru caci puteam sa ma misc destul de bine pentru starea in care eram. In momentul in care a incercat sa ma ajute, am strans-o in brate cu toate ca ma durea ..XD.. si am zis in soapta..
- Imi pare totusi rau...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:41 am

L'am stans la randul meu in brate. Eram confuza. Insa nu am ezitat sa'l strang calduros.
- Pentru ce? Nu ai facut nimic.
Tot acest efort ma ingrijora, dar simteam ca nu avea rost sa mai obiectez ceva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:45 am

Apoi i-am dat drumul usor usor..
-Vei afla, vei afla~
Apoi am tras-o spre mine sarutandu-i buzele poate pentru ultima data.
"Poate ca va fi ultima data cand te voi mai simti aproape."

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:55 am

I'am raspuns la sarut. Era atat de pasional, ca si cum ar fi ultimul. Era mai mult decat mirific. Insa cand sa rupt am simtit ca ceva rau urma sa se intample.
- Ce sa aflu? GD! Spune'mi te rog!
Era ceva ce nu stiam. Pacat ca nu puteam citi gandurile.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:18 am

Acum urma sa imi dezalui personalitatea ce am ascuns-o pana acum bine de fapt nu prea era vina mea.. Intr-un final m-am hotarat sa-i spun.
-Esti sigura ca mai vrei sa afli?
Totusi acum era cam fara sens sa mai dezgrop mortii insa daca voia sa stie eram gata sa-i spun.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:28 am

-Esti sigura ca mai vrei sa afli?
- Da GD. Vreau sa aflu. Am dreptul sa aflu.
Am inceput sa stang pumnii tare. Ce trebuia sa aflu? Imi venea sa'i strig sa spuna odata si sa lase suspansul la o parrte.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 9:55 am

-Prietena asta Dara o stiu de mult timp .. Ea m-a placut dintotdeauna insa niciodata nu mi-a zis..In seara cu accidentul veneam de la ea dupa cam 6 ore..eram si cam beat sincer..Am ajuns la ea apoi am inceput sa beau, pana cand mi-am pierdut cu firea.. hmm pentru prima oara am vazut-o pe Dara ca pe o femeie si nu ca o prietena..Apoi..
Nu am apucat sa mai spun ceva ca sangele a inceput sa-mi tasneasca pe gura..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:51 am

-Prietena asta Dara o stiu de mult timp .. Ea m-a placut dintotdeauna insa niciodata nu mi-a zis..In seara cu accidentul veneam de la ea dupa cam 6 ore..eram si cam beat sincer..Am ajuns la ea apoi am inceput sa beau, pana cand mi-am pierdut cu firea.. hmm pentru prima oara am vazut-o pe Dara ca pe o femeie si nu ca o prietena..Apoi..
Pa parcursul frazelor lui am realizat ce facuse si ce trebuia eu sa aflu. Ma inselase la randul lui cu Dara. Insa nu a apucat de spus tot caci sangele a inceput sa'i tasneasca pe gura. La inceput am ramas incremenita, insa mi'am revenit si am inceput sa tip dupa medici.
- GD!!!! G' Dragon!!!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:08 am

Doctorul veni in graba tipa dupa asistente si tot ce mai trebuia.. Io ma speriam din ce in ce mai rau.." Aici mi-e sfarsitul???"
-Domnisoara va rog sa asteptati afara!
Pe hol deja toti erau in asteptarea rezultatului cand doctorul a iesi pe usa..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:26 am

Plangeam atat de tare. Deabia reusisem sa ii sun pe baieti deoarece mana imi tremura ingrozitor. Intr'unn final doctorul iesi din camera. M'am impacientat. "Spuneti'mi ca nu a murit!!!" Imi repetam in minte.
- Cum este? E bine nu?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:42 am

Primisem un telefon de la Mitsu. Parea speriata asa ca am mers impreuna cu baietii la spital sa vedem ce s'a intamplat. Eram ingrijorat speram ca GD nu patise nimic.
Am ajuns in fata salonului si am vazut'o pe Mitsu plangand.
- Hei, ce s'a intamplat?, o intreb incercand s'o calmez. Intre timp venise si doctorul. Imi era frica. Vroiam ca totul sa fie bine

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:48 am

- Hei, ce s'a intamplat?, sa auzit vocea lui Donghae ce incerca sa ma calmeze.
Mi'am ravasit parul in semn de nervozitate si disperare.
- spuneti'mi ca va fi bine!!! Va rog!!
Am inceput sa tip, plangand. Nu realizam cum ar fi o viata fara GD

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:58 am

Doctorul se uita in jos fara sa spuna nimic..
-Pei... cum sa spun.. *apoi ridicase capul se astepta ca cinea sa-l ia la bataie curand* am incercat tot ce am putut .. el a fost si un pacient indiferent fata de starea lui...
Apoi catea clipe de liniste..
- U~h pacientul.. a murit.. imi pare rau.. Daca doriti sa mergeti sa-l vedeti pentru ultima oara..
Apoi a plecat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:09 pm

- U~h pacientul.. a murit.. imi pare rau.. Daca doriti sa mergeti sa-l vedeti pentru ultima oara..0
Am cazut in genunchi aproape moarta. Aveam o privire goala ce fixa involuntar peretele alb. "A murit ! A murit! A murit!" Imi tot repetam in minte. Nu mai aveam lacrimi pe care sa le vars.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:13 pm

TOP nervos intra in salon rupse ce era deasupra mea apoi m-a luat de halatul de spital.
-Cum ai putut? CUM???? Nenorocitule!!
Si incepu sa loveasca trupul mort, inconstient. Degeaba mai facea asa pentru ca nu mai ma putea aduce inapoi..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:17 pm

Am auzit usa ce parea ca fusese rupta de TOP. M'am ridicat mai mult vie decat moarta si m'am apropiat de TOP.
ii auzeam strigatele...
-Cum ai putut? CUM???? Nenorocitule!!
I'am oprit pumni si l'am privit pe sub parul ce imi acoperea fata.
- inceteaza...
M'am apropiat de chipul lui. L'am mangaiat cantand "Oh my boy.. i cry cry.. Your my all... Say godbye..."

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:25 pm

'U~h pacientul.. a murit.. imi pare rau.. Daca doriti sa mergeti sa-l vedeti pentru ultima oara..'
Am impietrit. Nu'mi venea sa cred. Nici sa respir nu mai puteam. M'am tarat incet catre GD. M'am uitat la el. Era alb ca varu. Vroiam sa'i spun cat de rau imi pare. Vroiam....dar era prea tarziu. M'am apropiat de el si m'am straduit sa'i zic
- Wae?, dar am continuat in mintea mea caci nu mai aveam putere sa vorbesc "Babo...De ce te'ai dus?"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:29 pm

Dupa 3 zile am fost ingropat.. Am murit cam de tanar.. Am lasat multe in urma, acum sunt la 2 metri in pamant.. La inmormantare a venit multa lume familie ,rude, prieteni,fani... As fi vrut sa le spun cat de rau imi pare ca i-am lasat asa.. Insa s-a terminat... Acum eram mort!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:33 pm

La inmormantare i'am dat lui TOP un lantisor primit de la GD, explicandu'i si motivul:
- TOP... Pune'l intre mormintele noastre.. E ultima mea dorinta.
Eram la capatul cimitirului. imediat era soseaua. Am facut cativa pasi pana am ajuns in mijloc, atunci o masina ce mergea cu viteza a dat peste mine. Am murit pe loc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:43 pm

Top nu intelegea ce voia sa zica sau sa faca.. Insa inainte ca sa mai poata face ceva Jiro era moarta.. Toata lumea ramase socata.. O alta tragedie.. Atunci intelese ce a vrut sa spuna.. Cu lacrimi in ochi a aprobat din cap ca o va face.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:00 pm

Am mers la inmormantare stiind ca asta o sa fie ultima data cand il voi vedea pe GD. Am stat cu lacrimi in ochi si am privit cum este ingropat la 2 m sub pamant.
Dupa ce s'a incheiat inmormantarea...Mitsu a fost lovita de o masina si a murit. Ma simteam vinovat pentru tot. Dar simteam ca sufletele celor doi vor ramane impreuna pe vecie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum