La spital..

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Re: La spital..

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:25 pm

- S'a trezit. Du'te la el, dupa care o imbratisez si'i soptesc la ureche
- Imi pare rau...., si'mi iau ramas bun si plec.
Nu pot spune cat de bucuroasa am fost atunci, insa cuvintele lui m'au strafulgerat. Am strigat inainte sa plece:
- Nu e vina ta! Sunt vinovata pentru tot ce sa intamplat. Te rog scapa de acel gand!
Am intrat in salon. toti plangeau. M'am dus langa patul lui. L'am privit, ma privit.
- Imi pare rau GD pentru tot. Pentru ca te'am adus in starea aceasta si pentru ca am fost infidela. Nu vreau sa te mint sau sa suferi mai mult, dar TE IUBESC!
Si o lacrima mi'a dat .

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:32 pm

Am luat cu puterile alea mici pe care le aveam si am mototolit hartia fara sa ma uit..
TOP: -GD sper ca stii ce faci!
apoi Top se duse pe hol..
TOP: - Donghae, * a scos hartia* uite! Cred ca GD vrea sa iti spuna ceva cand va reusi sa vorbeasca... El a mototolit-o in halul asta..
Apoi din cauza efortului am inceput sa am spasme.
Taeyang se duse dupa doctor si venira in graba sa mi dea calmante.
doc: -ar fi mai bine sa incercati sa ghiciti ce vrea si sa faceti daca nu reti cumva sa se inrautateasca..

edit: pt jiro
Desi ma durea incat as fi plans .. nu puteam .. eram legat de pat .. as fi vrut sa ii spun cat de mult am iubit-o si cat de mult inca mai tin la ea..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:37 pm

M'am intors cand m'a strigat TOP
- Atunci transmite'i ca nu e nevoie sa ma ocoleasca pentru ca ma intorc acasa, ii zic eu schitand un zambet - TOP...chiar imi pare rau, ii zic eu lui si ma intorc cu lacrimi in ochi si plec.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:42 pm

TOP:-oye! Dupa cum il stiu daca pleci atunci chiar nu te va mai ierta vrodata! GD e tipul de baiat care cand e suparat pe cineva poate sta asa si o viata.. deasemeni poate fi ranit usor.. deoarece e foarte afectos~
doc: -totul a revenit la normal.. puteti sa a linistiti..

Ultima editare efectuata de catre BigGD in Vin Aug 21, 2009 1:49 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:48 pm

- Stiu asta, doar ca nu stiu ce s'a intamplat. Am fost fermecat. Nici eu nu stiu, imi zic si cad in genunchi. - As vrea ca totul sa fi fost doar un vis, dar stiu ca nu'i. Trebuie sa indrept raul facut, dar nici asta nu stiu cum s'o fac, ii zic eu inca pe jos in mijlocul salii.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:53 pm

TOP se uita la el normal ca stia ce sa faca doar eram ca niste frati.
-Daca vrei sa-l indrepti nu fugi de el caci asa nu vei rezolva nimic.. poate la inceput va fi furios pentru ca a mai trecut print-o experienta asemanatoare.. dar stiu ca nu va putea face asa la nesfarsit..Acum tu si Jiro ve-ti alege daca fugiti sau confruntati..
Apoi se indrepta inapoi in salon se puse langa mine ma lua de mana si imi spuse:
TOP:- esti puternic vei iesi din starea asta trebuie sa o faci! Mia suntem si noi, si famili si prieteni si fanii!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 1:57 pm

L'am strans in brate grijului si calduros, privindu'i ochii tristi. Am soptit apoi am tipat un "Saranghe hae!!!" Vroiam sa ii transmit cumva toate regretele mele, sa'si dea seama de cat de mult ma distruse acest eveniment si cat de mult il iubeam. Mi'a fost frica de ceilalti si de faptul ca ma credeau o mincinoasa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:01 pm

TOP privea cam dispretuitor scena..
TOP:- Cam acum eu sunt translatorul lui GD.. Si stiu ca e de acord cu mine cand spun ca nu va fi in stare sa-ti spuna anumite lucruri.. insa e alegerea ta daca ramai sau daca fugi..
Stia ca nu pot suporta chestiile de genu si ca ma terminase total toata povestea.. As fi vrut sa pot sa tip cate ceva in acel moment.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:08 pm

M'am ridicat destul de hotarata privindu'l pe TOP. Mimica fetei mele exprima un repros "nu e nevoie sa ma tratezi asa. Stiu ca am fost o javra" Am deschis usor gura ce imi parea inclestata spunand:
- Raman! Vreau sa'mi repar greseala! Nu sa fug de ea!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:09 pm

Am ramas nemiscat pe jos. Avea dreptate. Trebuia sa stau si sa lupt. Daca fugeam...riscam sa'mi pierd si ce'a mai ramas din prietenia noastra. Asa ca m'am intors in salon. M'am apropiat de GD. Inca mai aveam lacrimi in ochi dar trebuia sa ma confrunt cu asta. Am dat ochii cu el dupa care am zis
- Si eu raman, repatr raul facut,

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:15 pm

Incet incet am schitat un zambet.
TOP:- Asa si trebuie!
Si a inceput sa zambeasca..
TOP:-Poate ca e cam patetic la facut sex insa a fost un baiat cuminte ..si nu a sarit pe toate .. pe care le gasea..
Cand l-am auzit am facut niste ochi mari."TOP taci! TACI!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:18 pm

TOP:-Poate ca e cam patetic la facut sex insa a fost un baiat cuminte ..si nu a sarit pe toate .. pe care le gasea..
Cand l'am auzit pe TOP mi'a venit sa rad, insa mi'a scapat doar un chicot.
- Cred ca il va durea de acum inainte cand o va face.
Am ranzit. Vroiam mai degraba sa alung tristetea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:28 pm

TOP:- Nici eu nu am de unde sa stiu..probabil..insa nu mi-las imagina tipand.
Apoi a inceput sa rada.
"HEY! De ce faceti misto de mine? Stati ca ma ridic io de aici!!O sa vedeti voi.."

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:47 pm

Am schitat un zambet. Desi in suflet eram fericit nu stiu de ce dar sentimentele mele nu au ajuns pana la suprafata. Asa ca am ramas tacut si am privit atent la toti ascultand conversatia. Am vrut sa rad si eu la remarca lui Mitsu, dar nu'mi permiteam. Eram fericit ca si'a revenit, dar eram constient ca ma uraste.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:11 am

L'am privit pe GD, mangaindu'i fata alba brazdata de vanatai. I'am soptit la ureche "Voi fi aici mereu. Iti promit." Apoi am continuat conversatia cu baietii.
- Saracul GD cred ca ne'ar omora pentru poantele pe care le facem pe seama lui.
Am facut o pauza... apoi am continuat:
- Se face tarziu. Voi ramane eu peste noapte cu el. Voi baieti odihnitiva penntru ca poate maine veti avea treaba la studio.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 3:40 am

Top incerdinta din cap.
TOP:-Da ar fi mai bine asa. Donghae mergi?
Apoi sa uitat la el cu o privire "hai odata!" Poate as fi fost in stare sa pot sa spun ceva in momentele cand eram numai noi doi..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 3:45 am

Am privit cum baietii pleaca unul cate unul. TOP la luat fortat pe Donghae. Ne-au salutat si'au plecat si ei usor din spital. Cand am ramas singura cu GD primul lucru pe care l'am facut a fost sa ma asez langa el si sa'i mangai parul cu ochii blanzi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 3:50 am

Am simtit mana ei mangaindu-mi parul.. Nu m-am putut abtine si cate o lacrima se nascu din ochii mei reci.
"As vrea sa iti spun atatea.. insa nu pot..nu pot.."
Ma durea sa nu pot vorbi sa nu ma pot misca eram disperat.. Nu ma asteptam sa patesc asa ceva..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 3:59 am

I'am sters lacrima cu aratatorul atat de usor incat iti dadea impresia ca il tratez ca pe un portelan scump. Am vrut sa vorbesc cant mai incet pentru a nu tulbura mult linistea salii.
- E in regula GD. Nu trebuie sa spui nimic. A fost vina mea, tu nu ai de ce sa te invinovatesti. Acum dormi, ai nevoie de odihna.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 4:06 am

La acele vorbe .. Avea cealanta mana exact langa a mea .. M-am incordat cat am putut de tare ca apoi dintr-o data sa o prind de mana! Apoi am depus un alt efort ca sa imi intorc capul spre ea si sa o privesc.
"O sa apuc sa iti spun!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 4:24 am

Am vazut mana miscandui'se. Am ramas chispata. Insa mi'am revenit usor si i'am apucat mana. Am zambit cald.
- Te rog GD odihnestete. Nu e nevoie sa depui efort.
Abia asteptam ziua in care el va iesi teafar si invingator din spital. Abia asteptam sa il vad teafar.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 6:15 am

Am strans-o mai tare de mana. Numai de odihna nu imi ardea mie.. Io voiam sa stiu niste lucruri trebuia sa le stiu!Cu o voce groznica si obosita:
-Spu-ne-mi de ce??
Parca era din fimele horror eram plin de vanatai de zgarieturi avveam o voce de intrai in sperieti noaptea..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:14 pm

I'am privit cu un zambet trist mana de un alb orbitor. Faptul ca vorbea era un lucru de ne crezut. Am inghitit in sec, raspunzandu'i la intrebare cu vocea tremuranda:
- Pentru ca imi lipseai iar cand a aparut el mi'am pierdut capul. Semana mult prea mult cu tine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:30 pm

Semanam unul cu altul? Toti Donghae era mult mai emotiv decat mine..
- De ce ooo-oare ma ccc-chchch-hinui?
De fapt nici io nu eram prea cuminte.. Datorita acelui fapt eram plecat.. Insa niciodata nu am apucat sa ii zic.. Ce am facut in acel moment cand am auzit ce s-a intamplat intre ei..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:35 pm

- Nu vreau sa te chinui. Spune'mi.... unde ai fost in acel timp?
I'am strans puternic mana iar o lacrima si'a croit drum pe fata mea. De ce a facut acel accident? De ce era asa?
- De ce ti'ai pierdut capul si ai ajuns la accident? Ce ai facut cand ai aflat?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum