La Infirmerie

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: La Infirmerie

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:44 pm

- So...cine'i norocosul?
Am zambit putin trist, dar imbujorata. Cum i'as putea spune dupa toate astea? parea ciudat. In minte conturam un G... apoi am izbucnit.
- E GD!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:59 pm

'E GD'
- Poftim?!, ma inecasem cu propria saliva. Nu'mi venea sa cred. Imi picase fata. Am facut niste ochi mari. Mi'am dat 2 palme mintal pentru a reveni la realitate.
- GD?! G-Dragon?! Adica Jiyong?!, o intreb eu uimit.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 1:03 pm

Am ramas socat si sunt sigura ca ar fi dorit sa isi traga caeva palme. Am raspuns replicii lui:
- Da. G-Dragon. Acel GD.... De ce? Va cunoasteti?
Aveam vaga banuiala ca da. Nu imi trebuia un raspuns concret.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 1:07 pm

God nu'mi venea sa cred.
- Adica vrei sa zici ca e si el aici?, o intreb mai uimit ca inainte. 'Shit..daca afla de ce s'a intamplat..' m'am gandit. Eram putin ingrijorat. 'Ranit. Asa s'ar simti. Si numai din vina mea' imi zic eu. M'a ridic si incep sa dau cu pumnul in copacul de langa.
- Shibal. Ce babo sunt. Nu trebuia sa fac asta, zic eu cu voce tare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 9:51 am

Nu am apucat sa clipesc caci el a inceput sa dea cu pumnul intr'un copac. Il cunostea! Acum se simtea vinovat pentru ceea ce facuse iar partea mai rea era ca vina era toata a mea. M'am apropiat de el si i'am oprit pumnii.
- Nu e vina ta. Calmeaza'te. Asta va ramane intre noi doi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:03 am

- Aish...Mianhae, zic eu lasandu'ma sa alunec usor cu spatele pe scoarta copacului. - Ce'mi veni? Imi pare rau. Nu trebuia sa fac asta, ii zic eu dand cu pumnu in pamant.
- Great job. Ce hyung* mai sunt si eu, imi zic nervos.

*= frate mai mare

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:08 am

- Aish...Mianhae, zic eu lasandu'ma sa alunec usor cu spatele pe scoarta copacului. - Ce'mi veni? Imi pare rau. Nu trebuia sa fac asta, ii zic eu dand cu pumnu in pamant.
- Great job. Ce hyung* mai sunt si eu, imi zic nervos.
Era atat de suparat, doar din vina mea. Din vina mea se intamplau toate. La dracu! M'am asezat langa el si i'am mangaiat obrajii. L'am imbratisat imediat.
- E vina mea! te rog sa ma ierti! Sunt confuza. Nu vreu sa il ranesc pe GD si nici pe tine. poate ar trebui..., am facut o pauza, poate ar trebui sa renunt la amandoi pentru o perioada.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:13 am

- Hei hei..., ii zic eu prinzand'o de umeri si uitandu'ma in ochii ei. - Uite ce'i, copilu, nu fa ceva prostesc, ok? A fost vina mea, bine? Nu'i spui lu GD nimic, bine?, am zis eu serios. Dupa care o intreb
- Iti place de el, nu?, o intreb. "Aish...cum de m'am nimerit tocmai io sa ma indragostesc de una deja luata?" ma intreb cu amaraciune'n suflet.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:21 am

- Hei hei..., ii zic eu prinzand'o de umeri si uitandu'ma in ochii ei. - Uite ce'i, copilu, nu fa ceva prostesc, ok? A fost vina mea, bine? Nu'i spui lu GD nimic, bine?
- Iti place de el, nu?
"Da! Dar te plac si pe tine! Sunt o curva daca simt asta? " i'am raspuns in gand. M'am ridicat si am dat sa plec. Imi venea sa imi sfasai sufletul in doua.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:24 am

- Hei. Esti bine?, o prind de mana ca sa nu plece. "Nu se simte bine. O pot citi pe chipul ei"
- Ce s'a intamplat? Nu'ti fa griji, totul o sa fie bine, i'am zis eu incercand s'o incurajez. Parca ma incurajam si pe mine in acelasi timp.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:56 am

- As vrea sa cred ca totul va fi bine. Sunt confuza... Pana acum eram impreuna cu GD, fericita. Insa ai aparut tu si pare ca m'ai fermecat. Nu vreau sa par infidela. Ma voi calma si voi descoperi ca e doar ceva trecator ceea ce simt acum pentru tine. poate imi lipseste GD>..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 11:25 am

Desi cuvintele ei ma raneau eram fericit ca nu'l voi supara pe GD mai ales cand si'a gasit si el dragostea.
- Imi pare rau, pentru ca am aparut cand nu trebuia, ii zic eu si schitez un zambet.
- Doar sa nu'i spui nimic lui GD, bine?, ii zic eu zambind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 11:38 am

L'am imbratisat calduros din instinct. Stiam ca ce spusesem il durea. Ma dureau chiar si pe mine propriile mele cuvinte.
- Nu te mai invinovati te rog. Nu ii voi spune. L'as rani...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 11:45 am

Am stat as, nemiscat cat m'a imbratisat. Stiam ca nu voi mai avea parte de imbratisari calduroase de genu sau mici pupaturi asa ca am profitat de ocazie si am bratisat'o inapoi.
"Ai grija de ea GD" imi zic eu in gand

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 11:48 am

M'a imbratisat la randul lui. asta imi dadea de inteles ca nu avea nimic impotriva cu asta.
- Ramanem prieteni Do-ni'chan?
Dupa asta l'am privit in ochi, parca pierduta in colturile lor cele mai adanci.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 11:59 am

I'am zambit. Si dau din cap. Asta e. O sa trebuiasca sa ma obisnuiesc cu asta. Stand asa si uitandu'ma in ochii ei am inceput sa ma gandesc la sarutul de inainte. Inca ii mai simteam buzele. Dar nu aveam de ales. Nu'mi apartineau. Am zambit.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 12:05 pm

- Do... Ti'ai respecta promisiunea daca ti'as cere sa promiti sa ma astepti?
Am privit pamantul, analizandu'mi picioarele tot mai fragile. Promite'mi.. Te rog.. Vreau sa fi aici daca ceva va merge prost.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 12:12 pm

- Huh?!..., in momentul ala eram in stare sa fac orice pentru ea.
Dau din cap aprobator si'i zambesc. Nu stiam la ce se referea. Eram confuz. Dar vroiam s'o fac fericita si sa ma revansez pentru prostia mea. Asa ca am fost de acord.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 12:19 pm

L'am apucat de mana si l'am tras. Vroiam sa mergem la o plimbare pentru a'mi linisti apa tulbiure din sufletul meu.
- Do.. Hai sa ne plimbam. mi'au ajuns lacrimile si suspinele pentru ziua de azi.
As fi vrut sa ii cer scuze lui GD pentru toate insa stiam ca in acest fel il voi rani teribil.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 12:42 pm

Am mers la plimbare cu ea. Privirea mea a facut contact cu solul. "Aish...Cum am pututn face asta. Daca afla GD nu o sa mai vorbeasca niciodata cu mine" imi zic eu. Regretam. Imi parea rau pentru ce facusem dar ce era mai rau era faptul ca'mi placuse sarutul. Eram cu gandul la prostia facuta nu eram atent pe unde mergeam sau pe langa cine. Pur si simplu o urmam pe Mitsu

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:13 pm

L'am privit, observand absenta lui. L'am zguduit usor incercand sa ajung la el. Se gandea la GD si la faptul ca faptele mele puneau in pericol prietenia lor.
= Doni... bucurate de plimbare te rog.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:20 pm

In 2 minute Kanon ajunsese cu Kat la infirmerie..era rosu tot la fata..insa totusi era bine ca [,] Kat nu era prea grea.
-Caut-o pe asistenta! ii spuse el lui Amy,dupa care o aseza pe Kat pe o masa din cabinet..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:28 pm

Am simtit cum ma zguduie cineva. M'am trezit la realitate si am auzit'o pe Mitsu ca'mi zice
'Doni... bucurate de plimbare te rog.'
"Cum si'a dat seama ca ma gandeam la cele petrecute?" ma intreb eu uimit.
I'am zambit
- Imi pare rau, ma gandeam daca mi'am lasat geanta in cabana care trebuie, ii spun eu incercand sa mint si zambesc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:55 pm

Hana il vazu pe Kanon alergand spre infirmerie... cu Kat, ranita! Doar vederea sangelui care se scurgea pe mana alba a fetei o ingrozi. Statu cateva secunde locului, dupa care se lua dupa el. Intra in infirmerie trantind usa in urma ei si se apropie pe masa pe care era asezata Kat. Ii privi mana pret de cateva secunde, apoi se intoarse alarmata spre Kanon:
- Ce sa-ntamplat? Si... unde-i asistenta? Off...
Incepu sa mearga haotic de colo-colo de parca innebunise. Lua niste bandaje, spirt si ce mai cinsidera necesar si le puse pe o alta masa, mai mica.
- Cred ca pot sa ajut. L-am vazut pe Yume cand mi-a "reparat" rana de pe genunchi. Sau mai bine o asteptam pe asistenta? Hana se uita alarmata la Kanon, asteptand disperata un raspuns.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 2:47 pm

- Cred ca pot sa ajut. L-am vazut pe Yume cand mi-a "reparat" rana de pe genunchi. Sau mai bine o asteptam pe asistenta?
-Cred ca e in pauza de masa..ai putea sa incerci tu sa o ajuti? intreba Kanon zambind..si uitandu-se la Hana cum se pregatea sa o ingrijeasca pe Kat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum