La Infirmerie

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: La Infirmerie

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:25 am

Am ramas fara cuvinte la miscarea ei. Stateam si o priveam pur si simplu. Simteam cum mi se inrosesc obrajii. Cand am revenit pe pamand, am incercat sa acopar acel moment si i'am zis
- Hmm...mai vedem. Sa vad daca esti fetita cuminte, ii zic eu si ma intorc intr'o parte ca sa'mi ascund roseata din obraji. 'God, fishie. Ce'i cu tine. E copil. Ai zis ca n'ai sa te indragostesti, mai ales in tabara' imi zic in gand si ma plesnesc mintal.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:37 am

"Sa vad daca esti fetita cuminte." Mi-am repetat in gand. Sa intors cu spatele. Eu m-am intins pe o parte in iarba si i-am privit spatele. GD era plecat de mult probabil, nu-l mai vazusem. Insa ii ramaneam fidela. El era cel care imi aratase cum e sa iubesti. Tipul cel nou era frumos, simpatic si zambitor ca el. Nu stiam ce pot fface. Eram putin confuza. Am continuat sa-l privesc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:46 am

'Aish..' Aveam fluturi in stomac. Nu mai simtiseam asta de foarte mult timp. Asta fusese primul contact cu o fata din ultimii 5 ani. M'am uitat cu coada ochiului la ea. Era intinsa pe iarba in spatele meu. 'Ce n'as da sa'i mai simt aroma buzelor.... Nu. Nu am de gand sa fac vreo prostie' mi'am zis eu si mi'am indepartat gandul de a o saruta. Stateam si o priveam

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:59 am

I'am cuprins mijlocul cu bratele mele. L-am privit cu un zambet strengaresc, incepand sa il gadil. Imi placea ca era copilaros pentru varsta lui. Plus ca nu parea deloc batran. Nu avea niciun rid sau imperfectiune.
- Iti mai lipsesc colegii acum?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 6:05 am

Am simtit cum ma cuprinde de mijloc si'mi zambeste.
- Aish, vezi ca ma gadila, ii zic eu razand si fataindu'ma in timp ce ea ma gadilea.
Dupa m'a intrebat:
'Iti mai lipsesc colegii acum?'
Ma uit in ochii ei si'i zambesc
- Acum nu. Multumesc, ii zic eu si incep s'o gadil inapoi

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 6:23 am

Mi-a multumit generos cu un gadilat. ma bucuram ca il facusem fericit. Insa ma gadilam asa de tare incat am inceput sa rad rugandu'l sa se opreasca. Dupa ce sa oprit am zis:
- Asa imi multumesti tu? am facut puppy eyes. Da o stampila aici, si i'am aratat obrazul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 6:28 am

Am facut niste ochi mari cand mi'a cerut s'o 'stampilez'. Dar am indeplinit ordinul
- Da, sa traiti, ii zic si o pup pe obraz. Dupa care ii zambesc. Dar deoada imi suna telefonul, un mesaj. Soneria nu era tare asa ca am decis sa nu ma uit. Si m'am intins pe iarba langa ea, privind cerul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 6:36 am

Ma stampilat iar eu m'am inrosit putin. "Fi sclavul meu!!" Mi-am spus in gand. Imediat ne'am adezat amandoi pe iarba si priveam hipnotizati cerul. Vroiam sa stiu daca e un macho asa ca..
- Cate prietene ai avut pana acum?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 6:42 am

Aproape ca atipisem dar intrebarea ei m'a trezit la realitate.
'Cate prietene ai avut pana acum?'
- Huh?...Pai, incep eu putin surprins. - Pai...Aish, ce penibil. Un numar mult prea mic, ii zic eu inrosindu'ma si intorcandu'mi capul in cealalta drectie ca ea sa nu observe. - Nu prea am avut cand. Deoarece avand programul foarte incarcat nu ai cum. Si nici managerul nu ne da voie deoarece ar putea crea probleme, ii zic eu incercand sa'mi asund roseaza.
'Aish..Acu m'am facut de ras. Sunt batran si nici o prietena n'am putut avea' gandesc eu.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 10:46 am

L-am privit in timp ce se balbaia. aproape aceleasi cuvinte ca GD. Nu traise o iubire adevarata ca noi toti, eu, el si GD. I-am zambit dulce, sarutandu-l pe obraz.
- E in regula. Eu inca invat. Nu e o rusine. iubirea adevarata o gasesti la o varsta ca a noastra.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 10:52 am

M'am uitat la ea. Am examinat'o.
- Tu da. Esti tanara si frumoasa, ii zic eu. 'Si'a gasit dragostea. O pot citi in ochii ei' imi zic eu si apoi continui ce am inceput sa zic. - Eu pe de alta parte...Sunt batran si urat. Cine s'ar uita la mine, zic eu pouting. 'Aish...logic ca nu s'ar uita nimeni la mine. Sunt asa copilaros' zic eu si'mi intorc capul in alta directie pentru a nu'mi vedea fata plina de tristete.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:03 am

- Tu da. Esti tanara si frumoasa. - Eu pe de alta parte...Sunt batran si urat. Cine s'ar uita la mine.
Vorbele lui ma umpleau de amaraciune. Imi venea sa tip... Sa ii tip ca e un om minunat pe care greu il gasesti. Era trist si a intors fata. I-am intors privirea spre mine si l-am sarutat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:12 am

OMG..Nu'mi venea sa cred. M'a sarutat. Nu stiam ce sa fac. Sa'i raspund sau sa rup sarutul. Eram in dilema. Vroiam sa o sarut inapoi, dar nu stiam daca era o idee buna.
I'am raspuns la sarut. ''Yah..trezeste'te' imediat mi'am auzit aceste cuvinte rasunandu'mi in cap si m'am indepartat de ea rupand sarutul.
- Mianhae*. Nu ar fi trebuit sa fac asta, ii zic eu simtindu'ma vinovad pentru tot.

*= Imi pare rau

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:31 am

- Mianhae*. Nu ar fi trebuit sa fac asta, ii zic eu simtindu'ma vinovad pentru tot.
Se scuza pentru gestul meu. Eu il saruutasem si poate nu pentru ca era trist. Nu stiam.. eram confuza.
- Nu intrerupe fantezia, i'am soptit si l'am sarutat din nou.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:40 am

Mi'a soptit 'Nu intrerupe fantezia' si m'a sarutat din nou.
Eram confuz. Nu stiam ce sa mai cred. 'Dar...am crezut ca...' mi'am zis in gand dar nu am putut continua, deoarece buzele ei ma fermecara. M'am lasat purtat de val. 'Nici nu mai stiu cum e sa saruti. God ce senzatie super. Ce dor mi'a fost de asa ceva' ma gandesc eu. Dar am rupt sarutul pentru a o intreba
- Esti sigura ca e bine?, o intreb. Asteptam raspunsul. Nu aveam sa continui decat daca aveam aprobarea ei.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:47 am

- Esti sigura ca e bine?
Am dat afirmativ din cap si l'am sarutat din nou foarte pasional. Nici chiar eu nu stiam daca este bine. Nu stiam cum va reactiona GD, probabil.. ar plange. Apoi as plange si eu .. Mi'as da seama cat de tarfa sunt. Insa vreau sa il fac fericit... Daca as putea fara minciuni.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:53 am

Am simtit ca o parte din ea nu era de acord. Am rupt sarutul
- Uite ce'i. Se citeste pe fata ta ca nu'i bine. E ceva la mijloc. Daca faci asta doar pentru a ma face sa ma simt bine, atunci n'o fa. Nu esti fericita cand o faci si asta nu ma face nici pe mine fericit, i'am zis eu privind'o in ochi. Am schitat un zambet, cat mai real posibil. Am imbratisat'o sperand ca o sa creada ca am zis adevarul. 'Chiar nu aveam nevoie sa o fac sa sufere' imi zic eu incercand sa fiu fericit. Simteam ca trebuie s'o protejez

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:55 am

- Uite ce'i. Se citeste pe fata ta ca nu'i bine. E ceva la mijloc. Daca faci asta doar pentru a ma face sa ma simt bine, atunci n'o fa. Nu esti fericita cand o faci si asta nu ma face nici pe mine fericit.
A adaugat un zambet flas urmat de o imbratisare. Nu am putut suporta. Am inceput sa plang repetand ca o caseta stricata "Nu stiu ce sa fac"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 11:59 am

A inceput sa planga si sa repete
'Nu stiu ce sa fac'
Am prins'o de umeri si am intors'o cu fata spre mine. I'am sters lacrimile
- Cand nu sti ce sa faci, pur si simplu urmeaza'ti inima, ii zic eu zambind dupa care o imbratisez. - Ce'ti zice inima ta acum?, o intreb si ma uit la ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:02 pm

Plangeam din ce in ce mai tare. Lacrimile se rostogoleau iar golul era tot mai mare. Amm spus aproape sub forma unui strigat:
- Nu stie.. Chiar nu stie...
El sau GD? Cum puteam alege dintre doi oameni minunati?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:07 pm

- Hei...Te rog nu mai plange, ii zic eu incercand sa'i sterg lacrimile dar erau din ce in ce mai multe. Am inceput sa'i sarut obraji plini de lacrimi. Nu stiam ce sa mai fac. Simteam ca'i vina mea. 'Trebuie sa fac ceva' imi zic eu, dar nu stiam ce.
- Ce vrei sa fac sa nu mai fi trista?, o intreb eu incercand s'o calmez. Imi venea sa plang. Nu stiu cum imi tineam lacrimile sub control.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:23 pm

Ma sarutat de o mie de ori. plangeam asa de haotic iar el era atat de speriat incat se abtinea sa nu planga. Am inceput sa calmez furtuna din mine. Mi'am sters singura lacrimile si l'am sarutat apasat.
- Nu stiu ce e bine, insa acum inima imi spune sa fac asta.
Si l'am sarutat din nou.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:32 pm

Din nou m'a sarutat. Stiam ca nu fac bine, dar nu vroiam s'o ranesc sau s'o fac sa planga ca mai inainte. Asa ca i'am raspuns incet la sarut. Am strans'o la piept fara sa rup sarutul. Nu m'am putu abtine si am dat drumul la o lacrima. 'Daca o faci sa sufere esti cel mai mare babo*' imi zic eu

*= prost

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:35 pm

Mi'a raspuns intr'un final probabil de mila mea. Am simtit imediar ceva umed ce se prelingea pe obrazul lui si lua contact cu al meu. Am rupt sarutul si am zambit fals.
- Mai bine ne'am opri. Nu vrei asta.
Nu vroia. stia ca nu e bine. stiam ca nu e bine. Atunci de ce o faceam?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:41 pm

- Mianhae, dar nu vreau sa suferi, ii zic eu stergand lacrima ce se prelingea usor pe obrazul meu. - So...cine'i norocosul?, o intreb dupa ce imi retrag lacrimile, schitand un zambet. 'De ce am intrebat'o asta? E problema ei....Aish. Nu'mi spune ca m'am indragostit', ma gandesc eu dadu'mi o palma mintal. Imi venea sa dau cu ceva in mine. Babo

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum