La Infirmerie

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: La Infirmerie

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:49 pm

-Pai..cred ca ar fi mai bine sa plecam de aici..asistenta s-ar putea sa se intoarca curand...
Kanon pleca pe usa infirmeriei impreuna cu Hana..Ajunsi afara se asezasera pe banca unde mai era cineva. Kanon il observa imediat pe tipul de langa el..
-Hai salut!..Eu sunt Kanon..nu cred ca ne-am mai intalnit pe aici.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:57 pm

'Hai salut!..Eu sunt Kanon..nu cred ca ne-am mai intalnit pe aici.'
- Hmm?, am revenit eu cu picioarele pe panant din transa in care ma bagase cerul. - Scuze. Eu sunt Donghae. Incantat...Pai sunt nou peaicea, zic eu zambind si dupaia o vad pe fata cu ranile si'i zambesc
- Ce repede ai fugit...Acuma esti mai bine?, ii zic eu zambind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:02 pm

- Hei! Da, sunt bine, multumesc... apropo, sunt Hana! Imi pare rau, cred ca am cam uitat sa ma prezint... sunt cam aiurita, mai ales de cand am ajuns aici! Nu ca tabara asta ar fi ceva rau! Hana ii zambi. I se parea un baiat de treaba, si se simtea prost ca fusese nepoliticoasa uitand sa se prezinte. Isi ascunse fata dupa Kanon si incepu sa dea din picioare ca un copil.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:09 pm

- Nu'i nimic. Ma bucur ca esti bine, ii zic eu zambind. - Hana...hmm...ce nume frumos, zic eu asa mai pentru mine dar cu voce tare, intorcandu'mi privirea spre cer. Din nou. Acelasi hobby, examinatul cerului.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:20 pm

Linistea deja era apasatoare..Si lui Kanon i se facuse cam foame..
-Uhm..copilasi *laugh*..eu cred ca o sa ma duc sa-mi iau ceva de mancare..un sendvis ceva.Spuse Kanon uitandu-se la cei doi,dupa care pleca alene spre cantina.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:30 pm

'Copilas? Cui ii zice el copilas?' gandesc eu razand. Dupa care imi intorc privirea spre Hana. Inca dadea din picioare. 'How cute' imi zic eu zambind.
- Deci...Ce personaje mai sunt prin tabara?, o intreb eu dupa ceva timp, incercand sa fac si eu putina conversatie

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:37 pm

Hana se lasa pe spate cu o miscare lenesa.
- Pai... pe Kanon si Jiro ii cunosti deja. Ar mai fi... Amy si Kat, doua fete foarte dragute. Semana, dar nu sunt prea sociabile... cel putin mie nu mi se pare. Yumehito, pe scurt Yume, un chitarist foarte simpatic. Avril, o alta fata foarte de treaba. Shiba, un tip despre care inca nu stiu mai nimic, dar imi pare o persoana foarte interesanta... si nu-mi mai amintesc acum. Tu esti prima oara in tabara?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:40 pm

Am ascultat'o cum mi'a zis de cei din tabara. Eram cu ochii inchisi si capul lasat pe spate.
- Da. Managerul m'a trimis in 'vacanta' deoarece eram cica mult prea obosit. Bla Bla, zic eu razand. - Tu?, o intreb dupa cateva secunde de gandire

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 2:50 am

Cand Honghae a rostit cuvantul manager, am sarit ca arsa privindu-l cu flacari in ochi.
- Sugoi!! Si tu canti????
Pana acum ascultasem conversatiile celorlalti, insa acum am intrat in priza.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 2:59 am

off: Neutral de la Hong am ajuns la Honghae?Smile))...i'm Donghae

on: - Huh?..., am tresarit cand am auzit'o pe Mitsuko.
- De ce? Par prea batran ca sa cant?, zic eu pouting. - Si tu canti? Mai sunt si altii?, ii zic eu usor surprins dar inca zambind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:21 am

- Nu ca pari prea batran. doar ca si eu cant. Dar am genul ala de trupa ce canta ocazional in locuri mai publice... Etto.. Do'ni-chan... ce gen de muzica canta trupa ta?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:27 am

- Hmm...Esti mai relaxata decat mine. Program usor, zic eu gandindu'ma la membri care i'am lasat acasa. Imi era dor de ei. Apoi am realizat ca Mitsu mi'a mai pus o intrebare.
- Huh...Pai, pop. A ta?, o intreb eu zambind. Dupa care ma ridic si ma intind pe iarba. Eram obosit si afara inca batea vantul, dar era mult prea placut sa stau si sa privesc cerul in timp ce vorbeam cu Mitsu. Asteptam raspunsul ei

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:34 am

Ii era dor de colegii lui, stiam senzatia. Sa iti lipseasca cineva drag...
- Huh...Pai, pop. A ta?
Sa asezat pe iarba si privea cerul. L-am urmat, asezandu-ma langa el. Am suras.
- Eu cant un fel de rock combinat cu punk.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:42 am

- Hmm...frumos, zic incercand sa schitez un zambet. 'Aish...ma intreb ce fac ei acuma?' gandesc eu incercand sa'mi imaginez fiecare membru'n parte cu ocupatia lui.
- Poate imi vei canta un cantec, ii zic eu intorcandu'mi privirea catre ea si zambindu'i.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:53 am

L-am privit putin mirata, insa mirarea mi-a sfarsit sub forma unui zambet. Am inceput sa ma joc cu o suvita buclucasa din parul lui.
- Ce ai zice daca ti-as canta acum? Dar ceva ce nuapartine totusi genului meu. o melodie pe care o ador.
Am inceput sa cant melodia mea koreana preferata. Tineam ochii inchisi, insa mi s-au umezit fara sa vreau. [ https://www.youtube.com/watch?v=eSNZ7iIl6Fk ]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:01 am

A inceput sa se joace cu 'suvita mea buclucasa'. Si a inceput sa cante. Imi suna foarte cunoscuta melodia. Si dupaia mi'am amintit. 'Oh..Xiah, pretenu meu, vad ca ti'am gasit o admiratoare' am zis eu zambind. Avea o voce fermecatoare. Am inchis ochii si de la o bucata am inceput s'o fredonez, iar dupaia s'o cant (numai partile lui Xiah). M'am lasat pierdut in vocea ei melodioasa

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:13 am

Am auzit cum fredona. Canta magnific. Usor melodia se stingea, apropindu-se de final. Am rasuflat usurata, neobservandu-mi propriile lacrimi.
- Cum a fost?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:18 am

Ni ci nu realizasem ca s'a terminat pana nu i'am auzit intrebarea. Am deschis ochii si am privit'o. Avea lacrimi in ochi.
- Ce'ai patit?, am intrebat'o ingrijorat. 'Am facut ceva, de plange?' gandesc eu ridicandu'ma si stergandu'i lacrimile.
- A fost superb. Ai o voce fermecatoare, ii zic eu zambind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:24 am

- Ce'ai patit?, a intrebat stergandu-mi lacrimile.
Am dus mana la ochi. Chiar plangeam?
- Nu stiu ce am. Acum vad si eu ca plang, am zambit usor amuzata.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:29 am

Zambeste. 'Hmm...Sper ca'i bine' imi zic eu si ma intind inapoi pe iarba. O privesc si'i zic
- Ai o voce superba. Si ai ales o melodie grea, dar ai cantat'o foarte bine. , ii zic eu zambind.
- *Sight* Xiah, prietene, ce noroc pe capul tau, zic eu pentru mine dar cu voce tare, intorcandu'mi privirea catre cer si zambind trist.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:45 am

Ma inrosesc la laudele lui si multumesc politicos.
- *Sight* Xiah, prietene, ce noroc pe capul tau.
Am auzit cuvintele lui ce pareau doar ganduri rostite cu voce tare. Am intrebat curioasa:
- Ce vrei sa spui? Il sti pe Xiah?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:50 am

Ma trezesc din somnul de amintiri la intrebare ei.
'Ce vrei sa spui? Il sti pe Xiah?'
- Huh?...Pai da. El si trupa lui sunt sub aceeasi companie ca si trupa mea. So..Ne intalnim des, ii zic eu zambind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:59 am

Totusi ceva inca ma rodea pe interior. Ori eram proasta ori chiar nu se intelegea ce vroia sa spuna.
- Ce vrei sa spui prin faptul ca e norocos?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:07 am

- Huh?, scot un sunet de uimire. Si abia dupaia mi'am amintit ce'am zis. Rad in gand si imi intorc privirea spre ea. Bag un smirk si'i zic
- Pai...Tu ce crezi?, zic dupa care ma razgandesc si'i zic adevarul.
- Pai...E norocos. O fata asa frumoasa ca tine si cu o voce superba ca a ta sa'i cante melodia. Ce n'as da sa am si eu asa fani, zic eu pouting si bag niste puppy eyes ca sunt trist.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 5:19 am

- Pai...E norocos. O fata asa frumoasa ca tine si cu o voce superba ca a ta sa'i cante melodia. Ce n'as da sa am si eu asa fani, zic eu pouting si bag niste puppy eyes ca sunt trist.
Am zambit imbujorata iar ca sa ascund efectul cuvintelor lui, am exclamat:
- Termina cu dulcegariile! si i-am mangaiat obrajii.
- Invata-ma o melodie de a ta si o voi canta.
Imediat i'am furat un sarut.
- asta pentru ca esti de treaba si m-ai ajutat cand mi-a fost rau.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum