La Infirmerie

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: La Infirmerie

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:46 am

Hana zambi pentru o clipa la raspunsul favorabil dat de Kanon. Se uita cat de atent putut la rana lui Kat. "Nu pare adanca... dar cred ca ar trebui totusi sa folosesc niste spirt!". Sperand ca [,] contactul lichidului albastru cu pielea lui Kat sa nu fie prea dureros, incepu sa ii stearga rana cu niste vata imbibata cu spirt. Kat era puternica si nu zicea nimic. Doar tremura din cand in cand. Dupa ce termina cu asta, Hana ii infasura mana intr-un bandaj, terminand operatiunea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 8:32 am

Simtea durerea cum i se infiltra prin piele.Nu mai putea rezista mult.Deschise ochii incet si realiza ca era ce crezuse:spirt.
-Nu!Nu!Stai,opreste`te.Doare!
Kat se ridica in picioare.Toata ametial ii trecuse,iar acum se concentra pe focul mainii.
-Multumesc pentru griji,dar acum trebuie sa plec.
Iesi afara trantind usa .
-Daca toata lumea si`ar face griji pentru mine,unde ar ajunge ei?Eu probabil ca la spital din 10 in 10 minute...
Se uita la mana.Nu i se parea deloc grav.Avusese rani si mai rele.Ii era usor sa le dezinfecteze,panseze si toate celelalte.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 11:14 am

Kat se ridica brusc, multumi pe un ton rece si iesi din infirmerie. Hana zambi, bucurandu-se sa vada ca e bine. Totusi, deveni putin suparata. "Oare am pus prea mult spirt si a duruto prea tare...? Sau... ". Hana isi apleca capul si se aseza pe masa de pe care tocmai se ridicare Kat.
- N-am apucat sa-i spun, dar rana era putin infectata, desi statuse atat de putin timp cu ea. Dar nu cred ca o sa aiba urmari... m-am descurcat bine? Hana ii privi pe Kanon cu speranta, ca si cum ar fi asteptat o incurajare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:04 pm

m-am descurcat bine? Hana ii privi pe Kanon cu speranta, ca si cum ar fi asteptat o incurajare.
Kanon o privi lung si o apuca de mana..
-Hei..te-ai descurcat chiar foarte bine..Nu cred ca e din vina ta..Spuse el si privi spre usa.Pur si simplu..asa e ea,nu vrea sa para neajutorata.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:14 pm

- Stiu, dar nu imi pot scoate din minte ideea ca sunt vinovata! Mereu am senzatia asta, indiferent ca se bazeaza sau nu pe adevar! Chiar si cand am zis ceva bine sau fac ceva bine, mereu gasesc ceva pentru care sa imi para rau! Poate am pus prea mult spirt, sau am folosit prea mult bandaj, sau poate pur si simplu nu sunt o "asistenta" buna! Sunt doar o prezenta enervanta si deprimanta, absolut plictisitoare!
Hana ajunse la un punct de isterie prea ridicat, desi nu avea de ce. Respira si expira adanc de cateva ori, corpul tremurandu-i de la nervi.
- Imi pare rau, nu trebuia sa tip la tine... n-ai nici o vina ca sunt asa o... o... idioata!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:17 pm

- Imi pare rau, nu trebuia sa tip la tine... n-ai nici o vina ca sunt asa o... o... idioata!
-Hei..TACI!..nu e vina ta..si stii asta.
Dupa care o saruta lung pe Hana..Intrerupse sarutul dupa care ii spuse:
-Unii oameni..nu vor sa fie vazuti asa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:23 pm

Hana se dadu jos de pe masa si incepu sa se plimbe prin camera. Cateva secunde nu mai spusese nimic, apoi ofta lung si se aseza la loc:
- Stiu asta, dar... faptul ca eu si Kat avem povesti atat de asemanatoare m-a facut sa ma atasez de ea. Cand o vad distanta simt ca am gresit cu ceva, desi stiu ca face parte din personalitatea ei. Eu am fost mereu asa.... nu stiu... apropiata de toti cei care vorbeau macar odata frumos cu mine pentru ca mi se intampla rar. Cred ca trebuie sa lucrez mai mult sa ii castig increderea. Hana ofta, constatand alta unda de isterie. Se lipi de Kanon, imbratisandu-l: Sti ca, desi tip la tine pentru ca nu am la cine, te iubesc, nu-i asa?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:26 pm

Sti ca, desi tip la tine pentru ca nu am la cine, te iubesc, nu-i asa? imi zise ea..
Kanon o privi si ii raspunse la imbratisare..
-Nu-ti fa griji in privinta mea..iti poti varsa nervii pe mine de fiecare data cand simti nevoia.Spuse el chicotind si imbratisand-o din ce in ce mai tare pe Hana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:32 pm

Hana se lasa imbratisata de Kanon, pana cand simti ca o strange cam tare. Ii placea asta, ii placea orice imbratisare, sarut... orice venea de la Kanon! Se desprinse incet si cu inima grea din bratele lui, dar nu rezista mult. Sari pe el, aproape daramandu-l.
- Imi place cand ma imbratisezi! Si, desi nu stiu cat de bine va fi pentru tine, imi place ca imi pot varsa nervii pe tine! Si imi place... Hana se gandi o clipa. Imi place de tine! Chicoti, incercand sa isi faca vocea lafel de adorabila ca a unui copil.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:40 pm

- Imi place cand ma imbratisezi! Si, desi nu stiu cat de bine va fi pentru tine, imi place ca imi pot varsa nervii pe tine! Si imi place... Hana se gandi o clipa. Imi place de tine! Chicoti, incercand sa isi faca vocea lafel de adorabila ca a unui copil.
Kanon incepu sa chicoteasca...
-Ohh..esti asa un copil...spuse el sarutand-o pe frunte...Unul adorabil,normal.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:43 pm

- Chiar sunt? Hana zambi si isi lipi capul de pieptul lui. Imi place sa fiu asa. Mai mult sau mai putin, mereu am fost. Cred ca e un defect destul de... marcant, dar imi place! Incepu sa rada, incercand sa obtina surasul acela melodios pe care il au copii. Se gandi o secunda si ii spuse lui Kanon: Sti ce? Si tu esti adorabil!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:51 pm

Sti ce? Si tu esti adorabil!
Kanon se desprinse putin din imbratisare..
-Adica..si eu sunt un copil? spuse el chicotind dupa care o lua in brate din nou pe Hana..si chiar daca sunt..sigur,sigur nu sunt asa de alintat ca tine..da,da..esti ca o pisica.Spuse el zambind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:57 pm

- Nu, nu esti ca un copil... si cum adica alintata? Cu o imbufare copilaroasa, Hana se dezlipi din bratele lui. Isi incrucisa mainile la piept si, urscandu-se iar pe masa, incepu sa dea din picioare. Vazand ca [,] Kanon doar radea, continua cu o voce de copil:
- Si pisicutele ce vina au? Si eu de ce sunt ca una din ele?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 2:59 pm

Isi incrucisa mainile la piept si, urscandu-se iar pe masa, incepu sa dea din picioare
- Si pisicutele ce vina au? Si eu de ce sunt ca una din ele?
Kanon se uita putin la ea..dupa care isi incrucisa si el bratele..
-Uite..vezi ce alintata esti?...intreba el..dupa care se apropiase de Hana..si pisicutele..uhm..sunt prea adorabile..asta cred ca e vina lor.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:06 pm

- Nu sunt alintata! Nu sunt! Nu, nu, nu, nu, nu, nu, nu, nu, nu, nu, NU!!! Hana incepu sa rada si se lasa pe spate, sprijinidu-se in palme. Deci daca pisicile sunt adorabile, si eu seman cu ele, inseamna ca sunt adorabila! Mi-ai spus asta deja! Chicoti iar, apoi lua in mana o suvita de par, continuand: Sau poate am doar mult par!
Se intinse pe burta si isi sprijini fata in palme. Incepu sa dea din picioare si sa se uite pe pereti, ca si cum ar fi vazut ceva interesant la ei. Incerca sa mai spuna ceva cu vocea aceea copilaroasa, dar se ineca putin:
- Ouch... dar doare vocea asta nu gluma! Incepu sa-si mangaie gatul. Ma dor pana si buzele... fir-ar...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:10 pm

- Ouch... dar doare vocea asta nu gluma! Incepu sa-si mangaie gatul. Ma dor pana si buzele... fir-ar...
-Oke atunci..fii doar tu..Hana cea normala,cea alintat ce-i drept dar..renunta la vocea aia.Spuse Kanon razand si jucandu-se cu parul Hanei.Si in privinta parului..niciodata nu e prea mult *rase*..ma rog..aproape.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:15 pm

- Cum adica "aproape"? Hana incepu sa rada. Ii placea sa faca pe "printesa rasfatata", mai ales cand se plictisea. Poti sa iti apleci fata umpic? Sa fim la acelasi nivel! Il ruga ea, constatand ca, desi masa era destul de inalta, nu ajungea fata in fata cu Kanon. Cand acesta se pleca, Hana ii cuprinse fata cu mainile si ii dadu un sarut scurt, abia atingandu-i buzele.
- Daca imi spui ca sunt perfecta, te mai sarut odata. Un sarut muuult mai placut! Chicoti, asteptand raspunsul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:18 pm

- Daca imi spui ca sunt perfecta, te mai sarut odata. Un sarut muuult mai placut! Chicoti, asteptand raspunsul.
Kanon zambi si ii spuse:
-Stii doar ca esti perfecta rasfatat-o *si chicoti*...Te indoiesti cumva? spuse el uitandu-se lung la Hana,fara nicio expresie pe fata.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:24 pm

- Stiu ca nu sunt, dar daca tu crezi ca sunt perfecta, ma bucur! Hana zambi satisfacuta si chicoti. Isi apropie din nou buzele de ale lui, desprinzandu-se usor una de alta. Le atinse pe ale lui, cautandu-i limba cu a sa. Dupa cateva secunde bune, realiza ca sarutul fusese mult prea lung. Il "rupse" incet, tinandu-si, inca, mainile pe obrajii lui.
- Sper ca nu te-a deranjat interventia limbii, nu m-am putut abtine! Vroiam doar sa vad cum e! Spuse cu o inocenta dubioasa ultima propozitie, fara sa il priveasca in ochi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:27 pm

Kanon deschise ochii si o auzi pe Hana..
- Sper ca nu te-a deranjat interventia limbii, nu m-am putut abtine! Vroiam doar sa vad cum e!
Incepuse sa rada..
-Ce fel suna..Copilash..de unde ai invatat sa vorbesti asa huh,huh,huh? apropo..*chicoti*..logic ca nu m-a deranjat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:31 pm

Hana se gandi pret de cateva clipe, incercand sa gasesca o formulare cat mai potrivita. Intr-un final, spuse:
- Cred ca... vine destul de natural, desi trebuie sa-mi fortez corzile vocale putin... mai mult! Chicoti. E destul de usor, dar vocea copilaroasa poate deveni usor voce de rata, deci... trebuie putin exersata! Apropo... daca tot nu te-a deranjat sarutul ala... mai vreau odata! Hana il saruta iar, devenind putin salbatica. Fara sa vrea, era doar efectul sarutului.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:34 pm

Kanon desprinse sarutul si ii spuse Hanei..
-Scuze..mi se pare ca nu esti tu cand faci asta. Prefer saruturile inocente din partea ta..Tu esti ca o papusa din portelan,nu vreau sa te ranesc *chicoti* si incepu sa o sarute din nou,de data asta mai usurel.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:37 pm

- Intr-adevar... imi pare rau! Hana era putin dezamagita, dar mai mult ii parea rau. Ii placeau acele saruturi, desi nici ea nu se recunostea in ele. Brusc, nu mai avea chef de sarutat. Se ridica de tot, privind atent in toate partile:
- Cred ca... mai bine am pleca! Mi-e frica sa nu ma recunoasca asistenta aia si sa scoata de nicaieri alta seringa ciudata!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:39 pm

- Cred ca... mai bine am pleca! Mi-e frica sa nu ma recunoasca asistenta aia si sa scoata de nicaieri alta seringa ciudata!
Kanon o prinse de mana..
-Hei,nu te supara pe mine. Apropo..asistenta e in pauza de pranz..*se uita la ceasul pe care il avea la mana*..o sa mai dureze.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 3:47 pm

- Pauza de pranz? A, ok. Si nu ma supar pe tine. Hana ii zambi si se sprijini de perete. De ce m-as supara? Eu am fost de vina... nu stiu ce mi-a venit cu sarutul ala! Se opri, nestiind ce sa mai zica. "Papusa de portelan...? Eu...? De ce insulta papusile?" se gandi, privind in gol fara nici o expresie. Trezindu-se brusc din visare, se apropie de el:
- Oricum... ce de sa mai stam? E cam... ciudat aici!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum