Sala de cinema

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: Sala de cinema

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 1:26 pm

Iam zambit calduros si iam raspuns
-Nando saranghae ^_~ i want you too~ 4 ever Cool Hmm ai vrea sa ne plimbam pe langa lac?
[Adoram lacul la apus de soare se vedea minunat]
-Desi te avertizez cateodata sunt cam dus cu pluta Smile

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 1:30 pm

- Ar fi minunat sa sti! Si sa sti ca si eu pot fi nebuna uneori:))
I-am dat un sarut scurt pe buze apoi l-am apucat de mana. L-am tras langa mine soptindu-i :
- Mahalcheta..., apoi am chicotit sa vad daca intelege ce spuneam.
Auzisem acest cuvant in unul din acele filme filipineze siropoase la care my best friend se uita si le urmarea nu gluma.

Ultima editare efectuata de catre XxjiroXxupsedxX in Lun Aug 03, 2009 12:34 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 1:40 pm

-Groza ^_^! huh? Maha ce? 0.o Ce ai vrut sa zici?
[perfect ^^ sper ca ii va placea si ei peisajul..io si fanteziile mele nici io nu pot stii ce imi voi imagina mai tarziu...huh?eram cam nedumerit mahachu?mahalicu? Neutral ce vrea sa spuna?ori eram io prea surd...]

Ultima editare efectuata de catre BigGD in Lun Iul 27, 2009 11:19 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 1:47 pm

- Mahalcheta, incep sa rad, inseamna "te iubesc" in filipineza. Suna ciudat... Dar dragut.
Lacul... la apus... imi suradea acest gand. noi doi, lacul, zona cea mai romantica.. Nucleul pasiunii si al iubirii. Visul romantic al oricarei femei sau adolescente.
- esti ca un copilas uneori si imi place asta mult. Esti asa inocent..

Ultima editare efectuata de catre XxjiroXxupsedxX in Lun Aug 03, 2009 12:33 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 2:01 pm

-a da?0.o ai dreptate dar mai mult sunt de acord cu ciudatu >_<...
[Chiar?io inocent? de cand oi fi io inocent?? nimeni nu ma mai facut inocent sau chiar copilas...coliplas bine imi plac mie copilasii dar... 0.0]
-Chiar iti par a copilas inocent? Daca as i dracusor sub acoperire?

Ultima editare efectuata de catre BigGD in Lun Iul 27, 2009 11:18 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 2:06 pm

- Tot mi-ai placea. Desi nu te vad in postura de dracusor
Mai degraba eram eu un dracusor si el un ingeras decat vice versa. Ma incantat totusi ideea de al vedea pe el in aceasta postura. Ar fi fost ceva incitant.
- Ia transformate in dracusor.. Sa te vad:->

Ultima editare efectuata de catre XxjiroXxupsedxX in Lun Aug 03, 2009 12:31 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 2:18 pm

-Esti sigura ca vrei sa ma vezi ca un dracusor unul mai mare? De obicei devin cam salbatic...
[Nici io nu pot sa stiu ce imi vine sa fac...poate fi orice chiar orice]
-Nu teas sfatui desi am fost inocent...pot face si lucruri nu chiar inocente chiar deloc...Inca mai vrei sa vezi partea aia?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 2:24 pm

- Da.. Sunt foarte sigura. Vreau sa te cunosc mult mai bine.
L-am tras de mana spre iesire, deschizand usa. Nu ma deranja sa fiu impreuna cu un baiat ca GD... Era special, sensibil si chiar hotarasem sa am grija de el. Acesta semana mai mult cu instnctul matern.
- Sa te vedem ;Wink

Ultima editare efectuata de catre XxjiroXxupsedxX in Lun Aug 03, 2009 12:30 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Lun Iul 27, 2009 9:52 am

Ba, ce-i cu cacatisurile astea pe-aici? Editati-va posturile sau le sterg, intrucat regula cea noua am postat-o abia dupa ce s-a postat aici ultimul mesaj.

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 28, 2009 2:58 am

"Habar n-aveam ca au si o sala de cinema... super!"
Hana nu era mare fana a filmelor, preferand cartile. Dar cum nu daduse de vreo biblioteca, era bine si asa. Cand intra, ii vazu pe GD si pe o fata care nu ii era cunoscuta. Erau foarte veseli iar Hana banui ca sunt impreuna. Ii placea sa vada cupluri, iar cei doi erau adorabili! Se hotara sa nu ii deranjeze, deci de indrepta spre unul din scaune. Spera sa prinda un film romantic, caci erau favoritele ei. Nu se indragostise niciodata, dar dragostea o fascina si mereu se gandea cat de frumos poate fi sa o traiesti.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 5:11 am

-oh Hana?
Am strigat usor sperand sa auda cat de cat insa atat de incet incat daca se fi inselat sa nu fi dat-o in bara. Hmm ea trebuia sa fie asa ca m-am ridicat in varful picioarelor si i-am facut cu mana.
-Hey Hana! Sunt eu GD!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 10:36 am

Hana recunoscu vocea lui GD si se intoarse spre el. Ii raspunse la salut facandu-i cu mana.Erau la o oarecare distanta unul de altul, asa ca se ridica si se duse spre el... nu de alta, dar vocea ei suna incet si nu vroia sa tipe.
- Buna, GD! Ii zambi, cautand-o cu privirea pe fata cu care era. O vazu repede. Ea cine e? il intreba, cu un ton mai mult vesel decat curios.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 4:01 pm

GD o privea cu nerabdare asteptand sa se apropie mai mult. Sa spunem ca o acompania cu privirea...
-Huh ea?Ea e Jiro. [Ii spuse Hanei apoi zambi.] Jiro,ea e Hana.Si ce faci aici?
[Analizand un pic ii dadu seama ca era ceva aiurea sa intrebi pe cinea ce fce intr-o sala de cinema]
-Ah presupun ca ai venit sa te uiti la un film...
[Aish shibal esti chiar prost in plus ce e cu tine??? Mai e si Jiro aici fata care iti place!!! De ce te comporti asa de stupid? >_<]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 05, 2009 4:11 am

Hana chicoti. GD parea prostut, dar era adorabil. Se uita cu zambet la Jiro. Ii placea imbracamintea ei, iar ea in sine parea o fata dura. Ii observa limba despicata in doua. "Waw... cred ca nu e prea usor sa-ti faci limba asa! Ce tare!" Gandi Hana entuziasmata.
- Buna, Jiro! spuse cu o oarecare timiditate. Si sincer, GD, nu prea fac nimic... nu gasesc nici un film interesant!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 05, 2009 4:14 am

Avril veni la cinema din plictiseala.
-Hey Hana, ce faci?Ahh, GD, Jiro, ce faceti?intreba ea pe cei pe care ii observase. Ce filme sunt in seara asta?ii mai intreba. Este mare plictiseala in cabana fetelor. Alea vorbesc numai despre prietenii lor. Doamne, nu exista altceva in lume decat boyfriends?spuse ea revoltata

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 05, 2009 4:18 am

GD zambi larg~
-Hai sa mai cautam trei oamnei trebuie sa gaseasca ceva interesant nu? Cam ce el de film sa fie? Comedie? Sau romance?
Strga GD din mormanul de filme ce aproape in sufocau parca il mancau de viu cu fiecare pas se adanceam mai mult in morman ba chiar se si lovi. "Tu vai romance de cand te gandesti tu la romance esti cam aiurit in ultimul timp!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 05, 2009 4:27 am

- Buna, Avril! Pour elles, non! Pour nous, oui! Hana isi duse teatral mana la piept, spunand cateva replici in franceza din piesa "Romeo si Julieta", apoi incepu sa rada incetisor. Hei, vad ceva! In dreapta salii, ceva mai departe, era un afis. Pe el scria mare "Parfumul doamnei in negru". "Le parfum de dame en noir", chiar vroiam sa vad filmul asta! Vreti sa ne uitam?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 3:48 am

Kanon era foarte plictisit in cabana. Brusc isi aminti ca pe brosura scria si ceva de o sala de cinema.
'Excelent' gandi el.Si se indrepta spre sala de cinema.Nu stia exact unde se afla,si se cam rataci putin,insa,dupa circa 30 de secunde ajunse la o usa mare pe care scria 'Sala de cinema'.
'In sfarsit'..Deschise usurel usa,sperand sa nu greseasca si de data asta.
Observa in sala mai multe persoane.
-Hei,Salut! se duse in dreptul lor si asculta pentru cateva secunde conversatia,afland intr-un final la ce film vor sa se uite.
-Draguta alegere! eu l-am mai vai vazut o data.
Dandu-si seama ca s-a bagat prostesc in seama spuse:
-Scuze daca v-am intrerupt! *puppy eyes*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 4:31 am

- Hei, Kanon! Hana ii zambi cu entuziasm. Era bucuroasa sa il vada. Relua imediat cu ce avea de spus: Nu ne-ai intrerupt! Aici nimeni nu intrerupe pe nimeni, si toata lumea e de treaba cu toata lumea! E un rai!!! Entuziasmul ei crestea la secunda cand vorbea despre tabara. Apropo, chiar ai vazut filmul? Cum e?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 4:46 am

-Mie personal mi-a placut...si,m-a marcat intr-un fel sau altul.Acum cred ca nu vrei sa-ti povestesc nu? *chicoti*..as strica toata distractia. Pai...ce mai asteptam?
Kanon se opri.Se uita in stanga,in dreapta.La un moment dat spuse:
-Vin imediat!Sa nu incepeti fara mine.
Si o lua la fuga.In 4 minute Kanon se intoarse gafaind,tinand in maini cateva pungi de popcorn.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 5:01 am

Hana incepu sa rada cand il vazu pe Kanon cu pungile. Arata caraghios.
- Lasa-ma sa te ajut! Ai grija, pica!!!! Hana incepu sa rada iar si ii lua cateva pungi din brate, inainte sa cada. Sper sa nu te superi daca nu te ajut sa le mananci. Am alergie la popcorn. Ultima data cand am mancat m-am facut toata rosie ca o capsuna! Hana isi ascunde fata dupa una din pungi. "Ah, fir-ar!!! NU, NU CADEEE, TE ROOG!!!" implora Hana una din pungi in gand, dar a fost prea tarziu. "Bravo, Hana! Sa te vad cum o iei!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 5:15 am

Kanon incercand sa se aplece dupa punga pe care o scapa Hana,scapa si el toate pungile din mana. 'Eh..asta e de acum..' gandi el si se apleca dupa pungi.Dupa cateva secunde de munca intensa *la strans 4 pungi de popcorn de pe jos*..kanon spuse cu un ton ridicat si cu un zambet larg:
-Vrea cineva popcorn?..iar tu Hana.. *se gandi*..daca vrei ma duc sa iti aduc alune sau covrigei ceva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 8:56 am

- Um... e ok, cred ca am sa ma duc eu sa vad daca e ceva pe gustul meu! Hana lasa cu grija pungile cu popcorn pe niste scaune si iesi grabita, indreptandu-se spre locul unde se gaseau gustari. Isi lua o acadea multicolora si se intoarse... pe partea gresita. Holul devea parac tot mai lung si Hana incepu sa se ingrijoreze ca a luat-o pe drumul gresit, cand dadu de usa. O deschise usurata, intra si o inchise in urma ei. Dar odata inchisa, orice lumina disparu, cu exceptia unei ferestre mici. Camera era complet goala in afara unei biblioteci. "Cei asta... si... de ce nu merge usa?! Sunt blocata!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:00 am

Trecusera deja vreo 20 de minute.Kanon se ingrijora si se intreba oare de ce nu mai vine Hana.Se hotari sa se duca dupa ea.Asa cum deja isi imagina..nu era la gustari.O lua la fuga spre cabana fetelor,insa nimeni nu o vazuse pe acolo.O cautase prin toaate locurile.Intorcandu-se inapoi la sala de cinema,observa holul *pe care o luase si Hana*..asa ca se gandi sa caute si pe acolo.
-Hana! Hana!
Insa..nici un raspuns.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:09 am

Hana incepea sa respire tot mai greu si sa devina panicata. Nu avea nimic cu spatiile mici, dar de data asta simtea ca ceva e chiar in neregula. Se gandi sa se uite printre carti. Nimic intersant... manuale scolare, basme... si o carte intitulata "Partituri". Hana o lua cu grija, ii sterse cu maneca coperta prafuita si o deschise curioasa. Era scrisa de mana si plina de partituri pentru pian. Uita brusc de panica, rasfoind tot mai interesata paginile, pana cand auzi o voce care o striga. "Kanon!" Se gandi ea, recunoscand vocea.
- Sunt aici! Striga ea, apropiindu-se de usa. Vocea sa nu suna prea tare, dar spera ca fusese auzita.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum