Sala de cinema

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Re: Sala de cinema

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:19 pm

- E Casiss, de la The Gazette, nu-i asa? Hana deschise incet ochii, vorbind inca de dinainte. Isi ridica usor capul, simtindu-l ciudat de greu, si se uita cu un zambet la Kanon.
- Nu vreau sa stric momentul dar... imi pare rau ca te-am folosit drept perna! Hana chicoti putin, deslipindu-se cu totul de el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:23 pm

- Nu vreau sa stric momentul dar... imi pare rau ca te-am folosit drept perna!
-Da..da..saracu de mine.Lasa ca e bine si postul de perna *chicoti kanon*..Heeei! stai asa..tu defapt nu dormeai...Deci nu ai vorbit prin somn..*kanon lua postura de om nervos,insa nu era deloc asa*..schita un zambet satisfacut si isi lasa capul sa se sprijine de perete.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:30 pm

- Cum ai constat asta? Am vorbit iar... in somn? Hana incepu sa chicoteasca. Si daca da, ce am zis? Ii placea sa se prefaca, dar se simtea vinovata in acelasi timp. Totusi, trebuia sa verifice daca Kanon isi daduse sau nu seama ca ea nu vorbise in somn. Astepta linistita un raspuns, prefacandu-se (in continuare) ca habar nu are ce a zis.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:33 pm

-Hei..ai reactionat foarte repede la melodie..spunandu-i numele..nici un somnoros nu ar face asta cu aceeasi viteza..Dar daca zici tu ca dormeai...nu..nu ai zis nimic important,ceva legat de pisica ta.
*kanon chicoti si se aseza mai bine pentru a putea`o tine si pe Hana in brate*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:42 pm

- Aha... Hana se intreba daca el chiar n-a inteles ce i-a spus. Era foarte naiva si o actrita tot atat de proasta, iar de asta se convinsese. Ofta destul de vizibil si isi stranse genunchi la piept, tinandu-si fusta cu ambele maini ca sa nu alunece. Si-ar fi dorit sa fie mai lunga, macar un centimetru peste genunghi. Incepu sa se gandeasca, preventiv, la o alta strategie, dar fara succes.
- Zimi ceva...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:38 am

- Zimi ceva...
Kanon se amuza si o privi curios..ce ar fi putut sa-i zica?
-Ce mai faci? spuse el razand. Nu statea prea confortabil acolo,insa nu spusese nimic..nu vroia sa o deranjeze pe Hana ,care mai avea putin si adormea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:55 am

- Bine... vreau ceva mai inteligent! Hana ofta si se ridica, frecandu-si ochii. S-a dus in fata bibliotecii si incepu sa citeasca, mai mult sau mai putin atenta, titlurile. Nimic interesant, desi ea era o impatimita a cartilor. Se uita la Kanon pentru o secunda, apoi isi muta din nou privirea pe carti si spuse cu o usoara indiferenta:
- Crezi ca ar fi mai bine sa ne intoarcem la film?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:58 am

- Crezi ca ar fi mai bine sa ne intoarcem la film?
Kanon se gandea ca probabil a suparat-o pe Hana...
-Uhm..cum vrei tu. *si se ridica in picioare* Nu cred ca vei gasi ceva foarte interesant pe aici..am vazut ca sunt multe carti de razboi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:03 am

- Da, sunt numai despre razboi pe rafturile astea! Spuse Hana si arata spre cateva rafturi. In rest numai titluri ciudate... nu gasesc nici o carte cu poezii! Ofta vizibil si scoase o carte la nimereala. Se uita la Kanon cu coada ochiului, prefacandu-se atenta la coperta rosie si prafuita. O puse inapoi repede si, urcandu-se pe caramida din fata geamului, privi peretele din fata pentru cateva secunde.
- Mergi tu daca vrei, eu mai raman putin...
Hana se intoarse spre Kanon cu o privire oarecum intristata, asteptand raspunsul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:07 am

- Mergi tu daca vrei, eu mai raman putin...
Kanon o privi oarecum rautacios..dar in acelasi timp bland...
-Vrei cumva sa scapi de mine? Spuse el chicotind si se apropie de Hana...prefacandu-se ca se uita pe geam.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:12 am

- Nu. De ce as vrea asta? Hana nu stia cum sa-si scuze comportamentul indiferent. Nu se putea gandi la altceva decat la cum sa ii spuna lui Kanon ca il iubeste, desi isi amintea ca atunci cand i-a spus prefacandu-se ca doarme, el i-a raspuns "Si eu". "Doar o iluzie, probabil... poate ar trebui sa renunt la ideea de ai spune." se gandi Hana. Isi lipi mainile de zidul rece si isi sprijini fruntea pe ele, oftand.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:17 am

Isi lipi mainile de zidul rece si isi sprijini fruntea pe ele, oftand.
-Hei..s-a intamplat ceva? insa nu apuca sa termine ca Hana lesina.
Kanon se alarma..o lua pe Hana in brate si fugi repede cu ea la infirmerie.Infirmeria era destul de departe de incapere insa Kanon o lua la fuga si ajunsese in cateva clipe.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Sept 06, 2009 1:21 pm

Nu mai apucasem sa vad un film de ani buni.. Simteam nevoia de a privi povestile regizorilor.. Desi incercasem si eu sa scriu ceva .. nu le am deloc.. mai bine raman la muzica.
- Hmm se pare ca a mai fost cineva pe aici.. inainte?
Apoi se aseza lesinat pe unul dintre numeroasele scaune.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 12:54 am

Am deschis usa cinematografului usor, cat sa nu-mi fie detectata prezenta. Am pasit cat se poate de incet, pentru ca pantofii mei de lac sa nu scoata zgomot. M-am asezat imediat pe un scaun mai in spate.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 7:47 am

Aveam o durere de spate incredibila.. m-am intins io cat de cat si pana la urma m-am lasat lesinat pe spatarul scaunului. Deschid ochii ma uit mai bine..
-Harume??
Ma uitam inca chior caci era cam intuneric in sala si lumina cam slaba.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 8:26 am

-Harume??
bine ca m-ai vazut>_>. Ce puteam face acum? Sa-mi schimb identitatea? No way... I-am raspuns incet la intrebare:
- Da... eu sunt...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 9:30 am

Am primit un raspuns la intrebarea mea..
"- Da... eu sunt..."
M-am intors cu fata la ea.
-Auzi! da tu ma urmareti cumva? dau peste tot de tine.. parca ai fi peste tot!
Preferam sa stam la distanta caci cu cat ne apropiam iesau scantei..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 9:32 am

-Auzi! da tu ma urmareti cumva? dau peste tot de tine.. parca ai fi peste tot!
L-am privit ironica.
- De ce te-as urmari?>_> Adica wtf... de ce tocmai pe tine? Alta treaba crezi ca nu am?
Ce idei putea sa aiba -.-".

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 10:29 am

"- De ce te-as urmari?>_> Adica wtf... de ce tocmai pe tine? Alta treaba crezi ca nu am?"
-Pei si atunci cum se face ca unde sunt io esti si tu?
Apoi m-am intors "De parca nu se vede clar. sau ai uitat deja ce mi-ai facut la baie? ce ai spus?"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Sept 07, 2009 10:31 am

-Pei si atunci cum se face ca unde sunt io esti si tu?
ahh!!! Trebuia sa-i strig la ureche ca nu il urmaresc?!
- e pura coincidenta, am raspuns incercand sa-mi pastrez calmu.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 08, 2009 4:20 am

Trageam cu coada ochiului la ea. De ce ? Nu stiu .. asa voiam..? Eram cam suparat.. caci tocmai renuntasem la trupa.. si nu aveam toane bune. Imi parea rau ca am lasat tot in urma .. usor cateva lacrimi si-au facut aparitia.. Am aplecat capul, sprijinindu-l de mana stanga.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 08, 2009 6:19 am

De la departare am sesizat ca Jay nu e in apele lui. M-am apropiat, asezandu-ma pe scaunul de langa el. I-am pus mana pe umar intrebandu-l cu o voce calda:
- Hey... ce sa intamplat? De ce plangi?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 08, 2009 7:06 am

In mommentul urmator m-am trezit cu Harume langa mine. Apus mana pe umarul meu intrebandu-ma:
"- Hey... ce sa intamplat? De ce plangi?"
Mi-am sters repede lacrimile.
-Nu s-a intamplat nimic si nu plang. N-am de ce!
As fi vrut eu sa fie asa.. insa adevarul era altu..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 08, 2009 7:08 am

-Nu s-a intamplat nimic si nu plang. N-am de ce!
Stiam ca incerca iar sa-si puna acea masca de tip arogant. De data asta nu mergea... asta ma facut sa devin serioasa...
- Uite... Stiu ca poate nu ma inghiti, dar nu crezi ca imi poti spune? Vreau sa te ajut...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 08, 2009 7:15 am

"- Uite... Stiu ca poate nu ma inghiti, dar nu crezi ca imi poti spune? Vreau sa te ajut..."
Aveam ochii rosii.. nu ma mai puteam oprii din plans.. m-am intors cu fata la ea..
- Problema e ca doare prea tare ca sa spun.. si oricum nu ma poti ajuta.. s-a terminat! Nu mai pot face nimic!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum