Seara in gradina cu trandafiri

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Re: Seara in gradina cu trandafiri

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 7:48 am

Kanon nu mai putea de ras.Dupa vreo 30 de secunde..incerca totusi sa vorbeasca:
-M-ai lovit deja ? ..Scuze..nu am simtit nimic. *laugh*
'defapt..chiar stie sa loveasca' gandi Kanon..insa ii placea sa o tachineze.
-Acum serios..chiar te-am speriat? *intreba el curios*..EU..pe TINE..sa te sperii? *urma o criza de ras*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 8:07 am

-O Doamne baietii astia.Data viitoare o sa imi spui ca in spatele meu e yeti care vrea sa imi manance capul sau o sa imi zici replica aia rasuflata ''I see dead people'', intelegi ce vraeu s a spun? Si eu o sa iti spun ca ma pot transforma intr-un gargoyle si ca is blestemata sa bantui oamenii....

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 8:39 am

Kanon isi revenise..desi inca chicotea..
-Serios? spuse el sarcastic.. Oh..fetele astea fara simtul umorului *puse o mutra de suparat si se aseza pe iarba*..Iti plac trandafirii?..*schimba el repede subiectu*.
Kanon incerca sa para vesel,insa nu prea ii iesea..asa ca s-a intins pe spate cu mainile sub cap..si a inceput sa `numere ` stelele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:49 pm

-Stiu ce incerci sa faci si nu o sa iti mearga.In primul rand nu o sa schimbi nimic doar pentru ca ai schimbat subiectul si doi...nu o sa reusesti sa termini pana anul viitor sa le numeri dar iti urez mult noroc,spuse ea ironic dupa care incepu iar sa se plimbe printre tufele inalnte,incercand sa isi piarda urma.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:55 pm

Baiatul nu o mai baga in seama pe Amy..desi observa cand aceasta pleca si se uita mult timp pana ea isi pierdu urma.Dupa,reveni la activitatea lui dinainte..se uita pe cer..i se parea asa fascinant.Incepuse deja sa viseze cu ochii deschisi,la viitorul lui..la cariera in muzica pe care si-o dorea..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:30 am

Am vrut sa ma plimb. Nu suportam sa mai stau inchisa intre cei patru pereti ai cabanei asa ca am pasit usor prin gradina. Acolo erau deja doua persoane, o fata si un baiat. M-am apropiat si i-am salutat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:11 am

Kanon o observa pe fata care se apropiase de el..Isi mutase pentru cateva clipe privirea spre ea..
-Hei,salut!..banuiesc ca nu poti sa dormi huh?
Kanon facu un semn cu mana,sa ia loc daca vrea..si continua sa se uite pe cer.
-E destul de plictisitor fara companie *zambet*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 3:29 am

In negura noptii am observat un baiat. Conturul ii era abstract, insa mana se vazu facand o miscare ce-mi indica sa iau loc. Am facut precum poruncea.
- E destul de plictisitor fara companie, si zambi.
M-am intins pe iarba umeda dupa o ploaie de vara. Frumusetea stelelor ma facea sa rosesc. "Cat de romantic..." Mi-am spus in gand. De cand eram asa timida si crispata?
- Nu credeam ca voi gasi pe cineva aici...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:33 am

- Nu credeam ca voi gasi pe cineva aici...
Kanon ii observa tonul cu care aceasta spusese ultimele cuvine..
-Te deranjeaza?
Se facea ca nu prea ii da mare importanta,acordand mai multa atentie stelelor..insa nu era asa,cu coada ochiul Kanon examina fata care se asezase langa el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:42 am

Am observat ca-l facusem sa se simta in plus.
- Nu.. Doar ca aveam impresia ca sunt singura de aici careia ii place sa bantuie noaptea.
Deveneam atat de romantica. pacat ca tot romantismul din lume impreuna cu trupul meu au inceput sa tremure de frig.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:46 am

Kanon observa ca fata incepuse sa tremure..ezita cateva clipe..dupa care ii spuse:
-Stii..daca as avea *si se uita cum este imbracat* o bluza..ti-as da`o tie.Dar dupa cum vezi..eu sunt cam dezbracat *laugh*..Presupun ca nu vrei sa-ti dau pantalonii nu?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 6:53 am

Cuvintele lui m-au facut sa izbucnesc in ras. Pentru o clipa am uitat de frig si m-am afundat tot mai mult in iarba.
- E oky. o sa imi treaca frigul. Multumesc ca ai incercat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:10 am

- E oky. o sa imi treaca frigul. Multumesc ca ai incercat.
Kanon chicoti..
-AAh..oke atunci.Eu sunt Kanon apropo. Tu cum te numesti? intreba..uitandu-se atent la bruneta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:21 am

- Sunt Mitsuki Jiro.. Urasc partea asta cu prezentatul... Anyway.. incantata. Esti de mult aici?
M-am rostogolit putin pe iarba. imi placea sa cred ca inca sunt o pustoaica. De aceea imi placea sa ma joc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:25 am

- Sunt Mitsuki Jiro.. Urasc partea asta cu prezentatul... Anyway.. incantata. Esti de mult aici?
-Scuze..spuse Kanon rusinandu-se.Uhm..asta e prima mea seara aici..si nu sunt incantat de pat,de asta prefer sa stau aici pe iarba. Dar tu? nu prea te-am vazut de cand am venit.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:30 am

M-am rostogolit pe burta, privindu-l putin fermecata. "Ce ochi frumosi.. Sugoi!!" Mi-am spus in minte. Imediat parca am auzit si intrebarea lui.
- pai am fost si eu pe ici pe colo.... La fel ca tine nu puteam sa dorm chiar daca am avut o zi plina. asa ca am venit aici.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 8:26 am

-Amy!Amy!Esti aici?Nu`mi place sa strig dupa oameni,asa ca mai bine ai veni!Vreau sa vorbim!
Kat se plictisise de cabana si acum se hotarase sa o intrebe pe Amy ce se intamplase cu ea cand plecase.Nu`i observa pe cei doi ce statea tolaniti pe iarba prima oara,iar acum incepea sa regrete ca tipase asa tare.Isi dorea sa faca pe cineva sa sufere.''As fi putut sa le stric seara celor doi.Off!''
Dar Amy ii intrerupse sirul gandurilor aparand de dupa o tufa mare de trandafiri ce parea sa straluceasca in lumina lunii.Se potriveau atat de bine cu tema de mireasa moarta a fetei cu parul auriu spre alb.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 8:41 am

-Amy!Amy!Esti aici?Nu`mi place sa strig dupa oameni,asa ca mai bine ai veni!Vreau sa vorbim!
''Kat''...isi spuse Amy in sinea ei...sper ca nu e suparata pentru iesirea mea de mai devreme,gandea ea in timp ce se ghida dupa vocea ei pentru a o gasi.
-Ooo scuza-ma,spuse Amy care aproape se ciocni de Kat,dupa ce aparu din spatele unei tufe de trandafiri albi.
Se dadu cativa pasi inapoi pentru a o putea admira pe fata ce o cunoscuse in urma cu cateva ore.Luna ii lumina fata palida si o facea parca sa straluceasca in intuneric.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 8:47 am

-Hey!De ce ai plecta asa?Stiu ca numele meu e cam ciudat dar nu trebuie sa fugi de fiecare data cand il auzi.Si recunosc ca nu sunt deloc agreabila,ca sunt o ciudat,ca fumez mult si ca sunt o regina a dramei,dar am sperat ca macar cu tine o sa ma inteleg.Nu aveam de gand sa vorbesc cu nimeni in tabara asta,dar mi s`a parut ca esti ca ea,ca...
Se opri brusc.Ii venea sa palnga,dar trebuia sa isi mentina statutul de insensibila.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 8:59 am

Amy o privi o clipa pe fata din fata ei incercand sa inteleaga ceva din valul de cuvinte pe acre i le aruncase in fata.Isi scutura usor capul dupa care ii spuse:
-Asteapta un minut,nu pot procesa atat de repede,spuse Amy dupa care schita un zambet usor.Deci in primul rand nu te-as fi catalogat drept o ciudata indiferent ce ai fi facut.In al 2-ilea rand,atunci in cabana cand ai spus ca numele tau e derivat de la Katrina,mi-am adus aminte de sora mea mai mica care a murit acum cativa ani intr-un accident rutier.De obicei nu mi-e greu sa vorbesc despre ea dar de data asta a fost altfel.
Bine...lasa asta....nu imi place sa complic vietile oamenilor cu problemele mele,spuse ea incercand sa nu se mai gandeasca la asta.
Deci...de cine iti amintesc sau cu cine seman?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 9:10 am

-Se pare ca spre deosebire de alti eu sunt singura careia ii vine creu sa vorbeasca despre persoanele decedate.Ea e,a fost,va fi singura prietena pe care am avut`o .Cand am intrat in clasa a 9`a mama abia murisem.De atunci ma imbrac,ma comport si ma machiez asa.Eram foarte deprimata.Mama fusese cel mai bun lucru care mi se intamplase.Erin m`a ajutat sa trec peste etapa aceea foarte grea din viata mea,dar a murit si ea.De asta nu sunt sociabila.Toate persoanele la care tin mor.
Spunand astea ,pe obraji incepura sa i se prelinga lacrimi mari si sarate ce se inmulteau cu fiecare secunda.Pana cand Kat nu mai rezista .Se lasa sa cada pe pamantul tare.Vroia sa o imbratiseze pe Amy ,dar nu o simtea indestul de aporape de propriul suflet chinuit.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 9:36 am

Amy nu prea avea experienta cand venea vorba de a consola o persoana dar stia ca mereu o imbratisare rezolva problema,asa ca se lasa sa cada langa Kat si o stranse in brate.Nu stia ce sa ii spuna s ao consoleze...daca i-ar fi spus ca ii pare rau pentru ea nu era sigura ca o va crede chiar daca ei chiar ii parea rau asa ca o imbratisare era tot ce ii putea oferi. Dar se gandea ca totusi poate se grabise...in fond...poate Kat nu si-ar fi dorit sa o imbratiseze.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 9:39 am

Hana, care hotara sa se plimbe iar ca sa alunge somnul, statea acum la cativa metri de Kat cu ochii inlacrimati. Povestile lor se asemanau foarte mult, iar Hana simtea o nevoie disperata de a o ajuta pe Kat. Stia ca va fi o greseala, dar se apropie mai mult si se aseza langa ea:
- Sti... nu esti singura careia ii vine greu sa vorbeasca despre persoanele decedate, dar poate daca imi spun si eu povestea o sa te simti mai bine... sau nu o sa iti pese... in fine! Si eu mi-am pierdut mama cand aveam 10 ani, si pot spune ca a fost lafel de indispensabila pentru mine cum a fost si mama ta pentru tine. Ea m-a invatat sa cant la cele trei instrumente pe care le cunosc, ea m-a invatat de trebuia sa invat la scoala cand nu am mai putut merge de frica colegilor, ea m-a ajutat, mi-a fost alaturi, ea... Hana incepuse deja si ea sa planga agresiv, dar incerca sa continue printre lacrimi. N-am mai avut pe nimeni din secunda in care n-a mai respirat. Tata... nu ma pot plange, dar pur si simplu nu-i pasa de mine. N-am avut prieteni pana acum, si nu stiu cat o sa tina cei pe care mi i-am facut in tabara dar... Hana ofta adanc si isi sterse obraji uzi. Ideea era ca persoana aceea e acolo undeva si te vede, si ca la un moment dat o sa iti trimita pe cineva care sa tina la tine... Nu stiu ce-mi veni sa iti spun asta, imi pare rau!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 9:53 am

-Pai tinand cont ca suntem toate in aceeasi situatie,cel putin aproximativ,ar fi mai bine sa ne oprim din plans pentru ca deja pare ca ne`am deschis un club al bocitoarelor,si sa facem ceva mai interesant.Cum ar fi sa le stricam seara celor doi indragostiti:Kanon si tipa de langa el.
Kat nu se mai simtise atat de in largul ei de foarte mult timp.Si totusi vorbea cu niste necunoscute.Incerca sa zambeasca si zise:
-Si ,tu,cea noua in clubul nostru,imi poti spune cum te cheama?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 9:58 am

Hana ii zambi, bucuroasa ca o baga in seama, cand sesiza ceva se ii cam statu in gat.
"Kanon si... iubita lui? Dar..." Hana isi bloca gandurile, gandindu-se ca poate Kat doar ii incurcase.
- Sunt Hana. Tu esti Kat banuiesc... ti-am auzit numele mai devreme. Si totusi... ti neaparat sa le stricam seara? Nu mai bine vedem doar ce fac? Hana simti o nevoie urgenta sa il spioneze pe Kanon si noua sa "iubita".

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum