Seara in gradina cu trandafiri

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Re: Seara in gradina cu trandafiri

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Mar Aug 04, 2009 6:50 am

off: Bai, ma bucur ca toti o vedeti pe Hana singura, da', culmea: Hana nu e singura, e cu Shiba si Yume. XD... Acuma si cu GD. XD

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 10:57 am

Off: Si eu care ma plangeam ca nu mai am cui sa-i raspund. XD dar imi place cand lumea e activa Razz
On: Hana ii multumi lui Shiba pentru compliment si lui Yume pentru ca i-a ridicat arcusul, dar se bloca la intrebarea "De ce te-ai oprit din cantat?". Se inrosi si incepu sa se balbaie ca in desenele animate. Simti o picatura de sudoare pe tampla.
- Um... eu... a... am vazut un paianjan! Mi-e frica de insecte! Era profund rusinata de sine insasi... daca nu era in stare de o scuza buna, macar sa intoneze cum trebuie. Obseva privirea curioasa a lui Shiba si se uita la el, dar isi apleca fata repede. Ochii lui erau superbi, dar nu indraznea sa-i admire prea mult. In secunda urmatoare, auzi vocea lui Avril care o saluta.
- Hey, Avril! Ii spuse zambind usor, inca incordata.
I se paru ca il vede si pe GD, dar nu era sigura. Se gandi totusi sa nu spuna nimic... nu vroia sa se faca de ras ca la faza cu pianul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 12:25 pm

-Ce faci, Hana?ii zambi ea. Ahh, ce faceti baieti?le spuse si lor observandu-i langa ea. Apoi simti un sentiment ciudat. "De ce ma atrage toata lumea?"gandi ea. Ii venea sa ii imbratiseze, sa-i sarute si sa-i mangaie. Pe toti, de la Hana pana la Shiba. Alunga din minte sentimentul, dar acesta se incapatana sa ramana. Se abtinea. Se vedea pe fata ei ca era stresata, iritata si incerca sa ascunda ceva. Se prabusi la pamant si isi duse mainile la tample.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 12:55 pm

- Avril! Hana se tranti in genunchi langa ea si o prinse de umeri. Eu sunt bine, dar tu nu cred. Vrei sa te duc la infirmerie?! Hana incepu sa transpire speriata. Fata lui Avril se facuse alba si parea groaznic de obosita. Ii puse o mana peste umarul sau si se ridica incet, ca sa n-o bruscheze. Inainte sa moara, mama ei avea deseori ameteli si lesina, iar Hana devenise ingrozita de aceste "caderi". Dupa ce s-au ridicat de tot, Hana repeta intrebarea:
- Vrei sa te duc la infirmerie? Sau macar sa iti fac un ceai...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 12:58 pm

-Ahh nu,nu!Ma simt bine. Doar ca...mi s-a facut pofta de ceva interzis. Adica nu puteti intelegi. Ma simt bine, nu am nimic. Am cazut din cauza creierului meu prea afectat de ce se intampla in lume, spuse ea cu sentimentul inca viu. Se uita la trandafirii cei frumosi, si...se intoarse imbratisand-o pe Hana. Isi incalcase abtinerea. Stia ce va urma, asa ca se desprinse de Hana si fugi de acolo.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 1:11 pm

Totul se petrecuse asa repede incat Hana ramase nemiscata o clipa. Avril tocmai o imbratisase, dar fugi inainte sa-i raspunda in acelasi fel. Ii placea sa imbratiseze oamenii si il tortura pe Yume de cateva ori cu asta. "Macar se simte bine...". Vru sa inainteze putin sa vada pe unde a luat-o, dar genunchiul ii zvacni dureros. Isi aminti de rana. Gemu usor. "Dar... e doar o zgarietura... si nu puteam sa ma lovesc asa rau, nu?" Isi spuse ei insisi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 1:17 pm

Avril se ascunsese dupa un pom si ofta usor. "Ahh, ce se intampla cu mine?Ma port de parca toata lumea ...ahh...sunt o ciudata, asta sunt!" gandi ea enervata. Rupse un trandafir si se zgarie in spin. "Pana si cea mai frumoasa floare se apara" apoi zambi. Il mirosi si se imbata de acest minunat parfum.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 1:33 pm

"A fugit de mine... sigur a fost speriata ca am s-o imbratisez si pe ea!" Hana trase concluzia cu deprimare. Isi intoarse privirea spre cei doi, fixandu-l pe Yume:
- Imbratisarile mele sunt chiar asa disperante?
Ochii i se facura mari ca ai unui urs de plus. "Bravo, Hana! Inca o replica de-asta si poate si un plans si o sa te trimita direct la gradinita!" isi spuse. Incerca sa faca un pas in sanga ei, pentru a-si "antrena" piciorul.
- Poate de-asta se tine si tata departe de mine... si restul lumii... spuse cu voce tare, facand 3 pasi. La al patrulea, insa, cazu. Ofta si se uita in sus spre luna. Nu se mai ridica.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Aug 04, 2009 1:47 pm

-Hana! Esti bine? o intreba Yume si merse la ea. Cand ajunse la ea se aseza pe jos si o privi, apoi o intreba.
-Ce te face sa crezi ca imbratisarile tale sunt disperate?, o intreba uimit. Nu i se parea ceva anormal ca o persoana sa imbratiseze pe cineva destul de des. Era ceva faorte obisnuit si dadea dovada de sensibilitate si afectiune.
-Nu-ti mai face atatea griji in privinta imbratisarilor, ii zise Yume cald si o mangaie pe par.

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 1:53 pm

- Multumesc, Yume! Ii zambi recunoscatoare. Avea o senzatie de siguranta de fiecare data cand vorba cu el. Sunt bine... ii spuse. Doar putin... avariata. Putin. Se gandi iar la rana, analizand-o. Nu parea sa fie ceva grav. Incerca sa se ridice, dar picioarele ei aveau, parca, o minte proprie. Aluneca si astepta, din nou, contactul cu pamantul dur.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 1:58 pm

Avril statea rezemata de un copac cu coaja foarte dura. Isi aminti de prima data cand a primit un trandafir. Era in clasa a doua, statea cu parul prins in moate si un baiat a venit la ea si i-a oferit un trandafir roz. Ea s-a rusinat si a fugit. "Ce prostuta!"gandi ea. Apoi isi lua inima in dinti si se intoarse la ei.
-Ehh, Hana, imi pare rau pentru gestul meu necioplit!spuse ea. Apoi se apropie de ea si ii sopti incet la ureche:trebuie sa iti vorbesc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Aug 04, 2009 2:01 pm

-Ia, lasa-ma sa ma uit.
Yume se uita la rana de pe piciorul Hanei. O studia bine. NU era foarte grav si nci nu dadea semne ca ar fi o infectie sau ceva. O apasa usor.
-Te doare?
Pentru o rana obisnuita n-ar fi trebuit sa o doara. Isi mai plimba degetele pe rana ei. Yume se pricepea destuld e bine la chestii de genul opentru ca facuse parte din grupul de sanitari de la liceu si ii placea mult medicina.
-In ce te-ai lovit?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 2:11 pm

- Nu stiu... cred ca intr-o piatra sau asa ceva. Nu o durea cand Yume apasa. Doar cand ajunse cu degetul in mijlocul ranii, Hana gemu si ii prinse mana usor agresiv. De data asta o duruse. Imi pare rau... sper ca nu te-a durut! A fost un impuls... Hana ii mangaie mana tandru ca sa ii arate ca ii pare rau. Atunci o auzi pe Avril. Se bucura ca s-a intors si ca nu era suparata pe ea.
- E ok, ma bucur sa te vad! Ii spuse si zambi. Vorbim imediat, stai o secunda...
Il intreba pe Yume daca putea pleca putin.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Aug 04, 2009 2:14 pm

-Nu e nimic. Sa te intorci pentru ca trebuie as-ti examinez rana, ii zise zambind.
Hana pleca, iar Yume o astepta. Se aseza pe spate si privea cerul instelat. Vazu cateva stele cazatoare. Se uita dupa carul mare, carul mic, pestii si alte zodii. Le gasea foarte greu. Se enerva pentru ca, fix zodia lui n-o gasea.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 2:21 pm

Avril o lua pe Hana in brate. Nu era prea grea, dar era obisnuita sa care greutati. O duse un pic mai departe de Yume si ii zise:
-Mie, adica sper sa nu par o ciudata, dar mie, imi place de tine!Stiu ca e prea devreme dar nu te pot forta, stiu cum e sa faci ceva ce nu-ti place.

Ultima editare efectuata de catre AvrilL in Mier Aug 05, 2009 1:48 am, editata de 2 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 2:25 pm

Off: scuze... editez ^^
On: Hana ingheta, fiindu-i cald in acelasi timp. Nu se putea misca. Fusese uimita de faptul ca [,] cuiva ii placea de ea... ca unei fete ii placea de ea. Incepu sa tremure si simtea cum ii dadeau lacrimile. Se ura ca nu avea aceleasi sentimente si nu vroia sa o raneasca. O lua de mana si ii spuse:
- Avril... eu... se opri sa-si stearga lacrimile. Iarta-ma, dar... esti o fata foarte speciala si tin mult la tine, esti prietena mea... dar nu te plac in felul ala... Iarta-ma!
O imbartisa tandru soptind incontinu "imi pare rau", ca sa nu i se vada lacrimile.

Ultima editare efectuata de catre Hana in Mar Aug 04, 2009 2:38 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 2:25 pm

off: am scris in postul anterior : ))

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Mar Aug 04, 2009 2:35 pm

Ramas singur cu Yume, se ridica si se indrepta spre el.
-Vii? il intreba.
Yume il privea intrebator, nu stia despre ce vorbea, dar se ridica, totusi si il urma pe Shiba. Nu se indepartara prea mult de loc, dar Shiba voia sa se asigure ca erau singuri. Se aseza pe iarba si il astepta pe Yume sa se aseze si el.
-Yume... in legatura cu ce s-a intamplat... incepu el, privindu-l in ochi.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Aug 04, 2009 2:42 pm

Yume se uita curios la el. Vroia sa afle ce avea de spus.
-Yume... in legatura cu ce s-a intamplat... incepu Shiba. Si Yume se uita fix in ochii lui. I se pareau chiar fermecatori. Erau albastri, iar o linie inchisa la culoare ii contura irisul. Mai vazuse baieti cu ochi albastri, dar ai lui Shiba erau foarte diferiti. NU stia de ce.
-Ascult...

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Mar Aug 04, 2009 3:11 pm

Raspunsul lui Zume il facu sa zambeasca.
-Ce asculti? Vrei sa spui ca...
"...tu n-ai vrut?" voia sa spuna Shiba, dar s-a oprit. Nu voia sa il supere pe Yume.
-Uite. Mie mi-a placut de tine inca de la inceput... Imi cer scuze daca te-am luat prea repede sau... nu stiu...

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 3:52 pm

Urmarisem toata actiunea din departare... Nu stiu de ce mi se parea cevva super si chiar oiam sa stiu ce se va mai intampla. Desi curiozitatea a omorat pisica imi dadeam seama ca se petrecea ceva total ciudat paici... Si cel mai interesant parea sa ii urmaresc pe Shiba si Yume asa ca am inceput sa ma furisez pana mai aproape de ei pentru a reusi sa ascult conorbirea.Insa ghinon de nesansa am stranutat si inca foarte tare. Si m-am retras repede dupa copac.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Mar Aug 04, 2009 4:03 pm

Shiba se intoarse brusc ca sa vada cine era acolo. Dar nu ii pasa. Si Yume se intorsese, dar Shiba, il apuca delicat de barbie, ii zambi, apoi se apropie de el si ii saruta tandru buzele pe care Yume le tinea intredeschise. Yume incepuse sa se lase pe spate, asa ca Shiba ii cuprinse mijlocul si se aseza peste el, punandu-l pe pamant.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 4:09 pm

Era ceva ciudat pentru GD chiar daca mai vazuse la teleizor ... sa vezi pe viu e alta experienta. Asa ca se asezase in fund sperand ca nu-l vor observa.Era un sentiment ciudat.Parca totu ar i vrut sa opreasca chestia aia..."De ce oare simt ca vreau sa ma duc sa pocnesc pe unul din ei? Shocked"Isi spuse ingrozit."Oare...oare oi fi si io...???" Era prea ingrozit incat sa isi dea seama ca stigase in gura mare.
-BI!!!!
Apoi se lasa repede la pamant insa se izbi atat de tare incat incepu sal doara capul."Asta iti trebuie daca nu iti ti gura!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Mar Aug 04, 2009 4:13 pm

Shiba se ridica atunci de pe Yume.
-Stai putin. Nu te razgandi, ii spuse zambind.
Pleca sa vada despre ce era vorba si il gasi pe GD lungit tot pe pamant. Se aseza langa el.
-Ce naiba faci aici? il intreba calm. Ne spionezi? Nu e nevoie, pot sa fac asta si stiind ca te uiti la noi, chicoti el.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 04, 2009 4:20 pm

Auzind pasi inghiti in sec si spera ca nu o sal observe...Insa cand auzi vocea lui Shiba se sperie de moarte. Isi ridca fata plina de pamant insa totusi cute ca a unui copil nevinovat.
-Salut Shiba!*fake smile* Io ? Ce fac? Pei sa vezi eram in trecere si m-am impiedicat de o ramura si asa am ajuns jos... Yo sa spionez??? Nu nici vorba. De unde sa stiu io ca voi va apucati de facut sex....Nu pe bune!
[Cand isi dadu seama ce spuse tresari.]
-Yo...Yo mai bine plec... pale

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: