Seara in gradina cu trandafiri

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Re: Seara in gradina cu trandafiri

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:40 am

-Se pare ca semanam din mai multe puncte de vedere.Trebuie sa recunosc ca nu stiu mai nimic despre ea,dar ador perioada renasterii.Oamenii erau atat de educati.Ma rog,cel putin cei de vita nobila.De ce nu m`am nascut atunci,in Versailles?Prezentul e atat de...prezent.Pana una alta ma multumesc cu dragul meu oras natal:Berlin.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:43 am

- Mon dieu, Versailles! Mon amor! Hana se entuziasma doar la auzul numelui, ce reprezenta cel mai magnific palat de pe planeta. Dar si Berlinul e frumos, cred... nu am fost niciodata. Eu m-am nascut in Kyoto, si nu prea am calatorit in alte tari. Deci... cum e acolo?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:00 am

-Poi..aglomerat cred.Rase.Nu prea stiu cum sa`l descriu.Destul de frumos oricum.Sunt mandraca m`am nascut caolo.
Zambi sise uita iarasi in gol pentru o perioada .Chiar ii era dor de locul acela?
-As putea sa fiu rea si sa zic ca nu am auzit de Kyoto.Chiar asa e,nu am auzit..E in japonia banuiesc,nu?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 11:06 am

- Da, si sunt mandra de asta! Japonezii au o inima mare! Hana chicoti, sperand sa nu para o lauda. E un oras frumos si foarte... um... inghesuit! "Mda, bravo Hana, cuvantul perfect... ce sti tu sa aduci turisti!" se gandi, oftand usor. Atunci observa ca picurii de ploaie deveneau din ce in ce mai rari, depunandu-se ca roua pe petalele trandafirilor. Brusc, o trasni o idee.
- Scuza-ma putin, trebuie sa notez ceva... repede, pana nu uit! Scoase din buzunarul husei de la vioara niste foi de caiet de muzica si un pix si incepu sa scrie diverse note cu o viteza ciudat de mare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:58 pm

Amy asculta foarte atenta cantecul lui Kat.Chiar ii placea.Si era ciudat deoarece ei nu prea ii placeau foarte multe lucruri.
Intre timp ploaia incetase si acum ramasesera doar cateva dovezi minore ale existentei ei.Ofta incet in asa fel incat sa nu o auda nimeni.
De ce se sfarsise?Muza ei plecase pentru cine stie cat timp de acum incolo.Se ridica de pe iarba.
Rochia si parul ii erau ambele ude dar aproape nici nu realiza asta.Se indrepta spre prima tufa de trandafiri pe care o vazu in fata ei.Vazu un trandafir uscat cu stropi de ploaie imprimati pe petalele crapate.Rupse floarea dupa care o stranse in pumnul ei puternic.Acum in palma ei sedeau urmele unei foste vieti curmate intr-un mod crancen de soarele arzator. .Le lasa sa cada pe pamant.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:15 am

Ceva stralucea usor din spatele norilor.Cerul se insenina.In sfarsit isi putea vedea prietena,luna.Kat se indrepta usor spre Amy.Nu era sigura daca era bine sa`i strice momentul de liniste.
-Esti bine?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:24 am

M'am gandit ca ar fi minunat daca as face o plimbare nocturna prin gradina de trandafiri. Inainte sa plec la plimbare am pus pe mine o rochita lejera, rosie si simpla. sarind si topaind ca o copila am ajuns in gradina. M'am trantit in fund langa o tufa cu trandafiri. Am mirosit o mica floare... Ah!! Ce placut e...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:27 am

-Esti bine?o intreba Kat pe Amy.
-Da,cred ca da....nu stiu de ce doar imi pare rau ca nu mai ploua.Imi place ploaia,iar cand se termina ma simt ciudat.Parca ma intristeaza....desi pe unii oameni ii intristeaza ploaia....cam ciudat...
Cred ca mai bine plec....ma simt foarte...uda,spuse ea uitandu-se la rochia si la parul ei care erau leoarca.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:32 am

-Eu mai raman putin.Nu vreau sa o las pe Hana singura.
Adevarul era cu totul altul.Cand era luna plina,ca in seara aceasta, Kat se simtea foarte aproape de Erin si de mama sa.Se indrepta usor spre cel mai intunecat colt al gradinii si se aseza pe iarba uda.Isi ridica ochii spre cer si fara sa isi dea seama incepu sa planga.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:37 am

Am auzit incet un fel de bocet, un planset. Se auzea mult prea slab. insa am mers incet dupa sunet. Am gasit o fata pe care nu cred ca o mai vazusem. sau cel putin nu stiam cum o cheama. Am intrebat'o calma:
- S-a intamplat ceva?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:25 pm

Kat fusese descoperita .'Nuu!Sper sa fie un vis!Nimeni nu trebuie sa afle despre asta.'Se sterse la ochi,apoi ridica incet capul spre fata ce ii pusese intrebarea,uitandu`se cu coada ochilor.
-Nu,sunt bine.Chiar foarte bine.
Se ridica brusc in picioare si se apropie de fata fetei ,apoi incepu sa sopteasac:
-Nimeni nu trebuie sa afle despre asta.Sa stii ca am,se uita in micuta ei poseta,un ruj?Un ruj,da..si nu mi`e frica sa`l folosesc.De parca as putea sa fac ceva cu el.'Cat de penibila sunt!'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:30 pm

-Nimeni nu trebuie sa afle despre asta.Sa stii ca am,se uita in micuta ei poseta,un ruj?Un ruj,da..si nu mi`e frica sa`l folosesc.
Am ramas putin blocata apoi am zambit amuzata, dar discret.
- Stai linistita... N'am chef de cearta sau zarva.. iar daca nu vrei sa spui nu'i problema...
M'am asezat pe iarba.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:36 pm

Kat se tranti mai mult langa ea.
-Mersi.Lumea ma stie mai mult ca tipa rea,egoista ,careia ii place sa strice cheful celorlalti sau pe scurt scorpia .Sunt si asa,dar fiecare are o latura ascunsa,iar a mea e mai...emotiva,cred.Luna imi aminteste de niste lucruri nu prea vesele...
Kat se pirdu iar in visarea ei.Brusc realiza ca incepuse sa planga din nou.'Cat de proasta sunt!'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:41 pm

-Mersi.Lumea ma stie mai mult ca tipa rea,egoista ,careia ii place sa strice cheful celorlalti sau pe scurt scorpia .Sunt si asa,dar fiecare are o latura ascunsa,iar a mea e mai...emotiva,cred.Luna imi aminteste de niste lucruri nu prea vesele...
- Hey.. Asta cred ca am realizat si eu *am chicotit* Si.. luna mereu creaza un aer trist, melancolic... dar... am invatat ceva.. de la sora mea si de la viata... trecutul e important, dar nu la fel de important pentru a influenta viitorul... asa am invatat sa uit si sa trec mai departe...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:52 pm

-Stiu ca am o sansa de 0.00000000001 sa spun adevarul,dar aa...sora ta..aa..daca e adevarat ce cred ,banuiesc ca intelegi..
'Toata lumea a pierdut oare pe cineva in tabara asta?De obicei eram singura care ramasese partial singura pe lume,dar aici sunt comuna.'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 30, 2009 1:55 pm

-Stiu ca am o sansa de 0.00000000001 sa spun adevarul,dar aa...sora ta..aa..daca e adevarat ce cred ,banuiesc ca intelegi.
- Ce sa inteleg? Daca, crezi ca Jiro a fost sora mea sa sti ca o faci bine. stiu ca poate parea curva, cum par si eu de altfel, dar mereu sa straduit sa faca totul bine... Nu semanam la comportment... prea mult...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 9:33 am

Kat ramase putin uimita.Chiar nu se astepta la un astfel de raspuns.
-Huh!?Unu,nu ma gandeam la asta si doi,nu e vorba ca sunteti curve.Cuvantul asta ma cam dezgusta,dar revenind.E vorba de locurile alese...adica..aa..intelegi tu.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:12 am

-Huh!?Unu,nu ma gandeam la asta si doi,nu e vorba ca sunteti curve.Cuvantul asta ma cam dezgusta,dar revenind.E vorba de locurile alese...adica..aa..intelegi tu.
Am privito confuza...
- Nu prea inteleg ce vrei sa spui ^^"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:26 am

-Nu`i nimic.nimeni nu intelege ce spun,doar se preface.Ma refeream la faptul ca Jiro isi alegea locuri pentru a face dragoste cam publice.Cel putin asa mi se parea mie personal.In tabara asta sunt destule persoane si nu toate sunt dragute.Spre exemplu persoanele ca mine nu ar sta sa astepte sa`si termine treburile cei doi indragostiti.Oricum,as prefera sa inchidem subiectul asta daca iti convine si tie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:32 am

-Nu`i nimic.nimeni nu intelege ce spun,doar se preface.Ma refeream la faptul ca Jiro isi alegea locuri pentru a face dragoste cam publice.Cel putin asa mi se parea mie personal.In tabara asta sunt destule persoane si nu toate sunt dragute.Spre exemplu persoanele ca mine nu ar sta sa astepte sa`si termine treburile cei doi indragostiti.Oricum,as prefera sa inchidem subiectul asta daca iti convine si tie.
Am chicotit usor.
- Cand vine vorba despre asta, eu si Jiro semanam mult. Smile) Oricum... daca ma gandesc mai bine... intr'un fel iti multumesc pentru deranj. Nu vroiam sa ajung tocmai la asta... Doar vroiam sa'l chinui pe fraierul de Jay.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:38 am

-Nu credeam ca m`ai recunoscut,spuse chicotind.Dar se pare ca m`am inselat.Poi banuiesc ca..cu placere.Si ce ai vrut sa zici cu 'fraierul de Jay'?Nu sunteti impreuna?
Toate astea ii starnisera curiozitatea blondei.Dar ceva i se parea foarte ciudat,de ce Harume se comporta asa de frumos cu ea.Poate se pregatea sa se razbune in vre`un fel..sau poate nu.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:46 am

-Nu credeam ca m`ai recunoscut,spuse chicotind.Dar se pare ca m`am inselat.Poi banuiesc ca..cu placere.Si ce ai vrut sa zici cu 'fraierul de Jay'?Nu sunteti impreuna?
Am ras usor la intrebarile ei.
- Nu, nu suntem impreuna. Desi ma ajutat intr'un moment de cumpana, nu simt prea multe pentru el. Atunci in baie am vrut doar sa vad cat poate rezista in fata unei femei...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 11:54 am

Kat ramase putin socata.Ea nu ar fi putut sa faca asta.
-Ciudat..Poate putin stupid,dar ciudat.Nu`mi vine sa cred ca pana la urma planul meu nu a avut efectele pe care le asteptam.Nu mi s`a mai intamplat asta!Ma simt ca in unul dintre cele mai groaznice cosmaruri ale mele in care nu pot sa fac nimic rau.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 31, 2009 12:03 pm

-Ciudat..Poate putin stupid,dar ciudat.Nu`mi vine sa cred ca pana la urma planul meu nu a avut efectele pe care le asteptam.Nu mi s`a mai intamplat asta!Ma simt ca in unul dintre cele mai groaznice cosmaruri ale mele in care nu pot sa fac nimic rau.
- Priveste partea buna. L-ai intrerupt pe Jay care era foarte excitat si probabil i'ai lasat un gust amar...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Sept 01, 2009 12:57 pm

-Probabil ca asta ar trebui sa ma bucure,dar el nu s`a aparat deloc.Pur si simplu a stat si s`a uitat la noi,iar la urma a plecat.Nu e la fel ca atunci cand te certi cu persoana careia vrei sa ii strici cheful.
'Si cand te gandesti ca prima oara cand ne`am vazut,eu am spart o usa cu un topor..'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum