Seara in gradina cu trandafiri

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Re: Seara in gradina cu trandafiri

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:01 am

Intre timp in locul unde stateau Kanon si Jiro.
- pai am fost si eu pe ici pe colo.... La fel ca tine nu puteam sa dorm chiar daca am avut o zi plina. asa ca am venit aic
-E un loc potrivit pentru dormit.Spuse el razand..Si..parca te-am vazut cu GD in cabana..tu si el.ceva ceva? *chicoti*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:04 am

-Hey,tipul ala ma calca pe nervi si i-am promis ca o s aii mut fata daca incearca sa ma mai sperie inka o data,asa ca nu am absolut nimik impotriva,sppuse Amy afisandu-si un zambet malefic pe fata.Totusi ii parea rau pentru Hana care chiar parea sa tina la Kanon dar timpurile disperate cer masuri disperate si oricum se parea ca,Kanon nu era cea mai fidela persoana din tabara.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:08 am

-Adica de fapt Hana e iubita lui Kanon ,dar totusi el e cu Jiro?Poate m`am inselat...Deci hai sa ii spionam.Hana,daca chiar tine la tine banuiesc ca nu te inseala.Poate doar stau,cu toate ca tipa pare foarte interesata de el.Oricum,hai sa ne razbunam pentru Amy si sa aflam adevarul pentru Hana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:08 am

Hana se apropie mai tare de cei doi,vrand sa-i spioneze.Insa Kanon o observa repede.
-Hei Hana! Vin-o aici!..si ii facu facu un semn cu mana. Atunci baiatul le vazu si pe celelalte fete..Salut fetelor! *si afisa un zambet calduros*
Kanon era destul de vesel ca se intalnise cu Hana nu o mai vazuse de cateva ore..si era o companie foarte placuta..
-Pai..presupun ca va cunoasteti nu? si se uita spre Jiro.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:15 am

Amy vazu ca Hana se apropiase prea mult si vru sa o strige dar din pacate Kanon le observa pe toate 3. ''Grozav''...isi spuse Amy...''acum domnul extrem de vesel ne vrea ca si companie''.dupa care isi roti ochii si se hotari sa iasa de dupa copacul acela acum ca fusese descoperita...totusi era cam penibil.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:18 am

- Nu, nu e iubitul meu! Ii sopti Hana lui Kat in timp ce ii spionau, dar imediat de termina de zis il auzi pe Kanon.
- Hei Hana! Vin-o aici! Salut fetelor! Pai..presupun ca va cunoasteti, nu?
"Jiro?!" Hana o recunoscu imediat. I-o prezentase GD in sala de cinema, iar Hana stia ca sunt impreuna. Sau nu erau? Avea de gand sa afle, inainte sa traga o concluzie pripita. Isi ceru scuze fata de Amy si Kat ca fusesera demascate din cauza ei, si merse incet spre Kanon si Jiro.
- Da. Jiro, prietena lui GD, parca. Si... ce faceati voi doi aici? Il privi pe Kanon cu o privire afectata, asteptandu-i reactia.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:22 am

Pai..eu numaram stelele si Jiro se plimba..asa ca..uhm..stam de vorba *chicoti* apoi se uita din nou la celelalte doua fete..
-Voi aveti de gand sa stati acolo toata noaptea? spuse el zambind. Hai,veniti si voi aici..asta sigur,daca vreti.
Atmosfera devenise deja foarte tensionata..dar Kanon nu observa..el zambea in continuare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:26 am

-Hey,tipule al carui nume incepe tot cu K ,lucru care nu ma incanta,nu te doare fata de la atat veselie?Stiti ce,nu cred ca vreau sa intru in clubul oamenilor fericiti-din-cale-afara,asa ca plec.
Pe drum simti cum vroia sa se intoarca si sa ii dea una lui Kanon.'Persoanele prea fericite sunt atat de ciudate.'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:28 am

Hana se uita o secunda dupa Kat, dar ii era groaza sa vorbeasca cu ea daca era nervoasa. Vroia sa poata fi prietene.
- Nu va suparati daca il fur un moment pe Kanon, nu-i asa? Perfect! Haide! Hana il lua de mana pe Kanon si il trase ceva mai departe, in spatele unui stejar urias. Se uita adanc in ochii lui, nestiind cum sa inceapa. Se balbai putin, dupa care trase aer in piept si il intreba cu o figura "complice":
- Si... Jiro e cumva iubita ta si nu i-ai spus de asta si bunei tale prietene, eu?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:31 am

Amy aproape cazuse pe jos de ras...isi daduse sema ca lui Kat nu ii placeau persoanele ultra fericite dar ea radea mai mult de rautatea cu care i-o intoarse Kat tipului cu nume de......hmmm....imprimanta. Cand isi aminti asta incepu sa rada mai tare,dupa care isi dadu seama ca stricase atmosfera aceea linistita.
-Cred ca ar trebui sa plec si eu,spuse ea impiedicandu-se pe drum din cauza rasului care nu ii mai dadea pace.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:33 am

- Si... Jiro e cumva iubita ta si nu i-ai spus de asta si bunei tale prietene, eu?
Kanon incepuse sa rada isteric..
-'Buna mea prietena' e cumva geloasa?
In timp ce ii astepta raspunsul Hanei,aduaga:
-Apropo..mi se pare mie sau noua ta prietena nu prea ma place? *chicoti*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:36 am

Hana se inrosi si prefera sa ii raspunda la a doua intrebare:
- Um... Kat... nu e foarte sociabila. Cred ca ai tu ceva care a enervat-o, dar nu cred ca o sa faca mare caz din asta. Cu putin noroc, doar o sa te ignore! Hana incepu sa se gandeasca la ce spusese Kanon, si incepu dintr-o data sa rada... cam fals. Geloasa? De ce as fi eu geloasa? Imi esti ca un frate! Deci... e sau nu iubita ta?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:42 am

-Geloasa? De ce as fi eu geloasa? Imi esti ca un frate! Deci... e sau nu iubita ta?
Kanon rase...
'Fratee'....uhm..se apropie de Hana si ii sopti la ureche:
-Si in camera aia micuta si intunecata tot frati eram? *chicoti*..Sigur ca nu e nimic intre mine si Jiro..nu-ti mai face atatea griji.Apropo..prietenele tale au lasat-o cam singura,nu cred ca se simte foarte bine.Hai mai bine inapoi la ea.Oricum...ea e deja prietena lui GD,asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:48 am

- Si in camera aia micuta si intunecata tot frati eram? *chicoti*..Sigur ca nu e nimic intre mine si Jiro..nu-ti mai face atatea griji.Apropo..prietenele tale au lasat-o cam singura,nu cred ca se simte foarte bine.Hai mai bine inapoi la ea.Oricum...ea e deja prietena lui GD,asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Hana se inrosi, dar se hotari sa uite ce sa intamplat si ce a spus in acea camera.
- Da, toti farti eram! Ii sopti pe un ton mai mult enervat. Si nu-mi fac nici un fel de problema, n-am de ce! Dar ai dreptate, ai cam lasat-o singura! Hana nu il mai privi. Se simtea prost, dar incerca sa ramana puternica.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:53 am

- Da, toti farti eram! Ii sopti pe un ton mai mult enervat. Si nu-mi fac nici un fel de problema, n-am de ce! Dar ai dreptate, ai cam lasat-o singura! Hana nu il mai privi. Se simtea prost, dar incerca sa ramana puternica.
-Eu nu m-as saruta cu sor-mea.spuse el razand si o saruta pe obraz.
In timp ce se intorceau spre Jiro...In mintea lui Kanon inca mai rasunau cuvintele lui Kat..
'"nu te doare fata de la atat veselie?"..probabil are dreptate..dar daca ar sti macar..' Se opri din mers si o imbratisa pe Hana..ea era singura persoana din tabara care il intelegea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:56 am

Hana fu absolut luata prin surprindere cand Kanon o imbratisa. Nu intelegea exact de ce, dar nu se putu abtine. Il imbartisa si ea, sarutandu-l pe obraz. Au stat asa cateva secunde, dupa care Hana se desprinse din imbratisare. Incerca sa il vada ca pe un frate, indiferent de cat de greu era:
- Esti bine? Ce sa-ntamplat?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:03 am

- Esti bine? Ce sa-ntamplat?
-Nu..nimic.Sunt bine. -Si Kanon privi in alta parte-..Poti sa nu te mai prefaci ca suntem frati sau ceva de genul? spuse el pe un ton nervos.
Si pleca de acolo pe o carare ingusta printre niste tufe de trandafiri.
In drumul lui se intalnise si cu Kat si Amy insa nu le dadu importanta..se cunostea pe fata lui ca era destul de nervos,asa ca isi continua drumul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:09 am

- Nu..nimic.Sunt bine... Poti sa nu te mai prefaci ca suntem frati sau ceva de genul?
Hana se gandi ca [,] Kanon are nevoie de ceva timp singur, caci nu mai astepta sa i se raspunda. Dar nu se putu abtine si se lua dupa el, pana cand el se intoarse si ii arunca o privire enervata.
- Kanon... imi pare rau! Vroiam doar sa spun ca esti ca un frate pentru mine, desi... Hana se opri si isi lasa capul in jos. "De ce sa uit ce sa intamplat? De ce vreau asta... pentru ca nu stiu daca el ma iubeste?". Ofta adanc, si se hotari sa afle odata pentru todeauna:
- Ma iubesti?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:12 am

- Ma iubesti?
Kanon inca mai era destul de suparat..
-Fii mai intai sigura de sentimentele tale..dupa gandeste-te si la ce simt ceilalti.Spuse el asezandu-se la trunchiul unui copac. Oricum ai primit deja un raspuns cand 'dormeai'...spuse el zambind destul de fals.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:16 am

Cand Hana auzi "Oricum ai primit deja un raspuns cand dormeai" nu-si mai putu retine zambetul. Incepu sa planga de fericire, aproape prabusindu-se. Se duse repede langa Kanon, luandu-l in brate. Ii sopi cu entuziasm ca il iubeste, si chiar simtea sa e adevarat. O fericire dubioasa pentru ea o cuprinse cu totul si nu mai spuse nimic, savurand momentul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:24 am

Kanon ii raspunse la imbratisare si zambi sincer.
-Ai chef de o plimbare? ii spuse sarutand-o pe frunte.
Dintr-o data baiatul observa frumusetea gradinii luminate de luna.Chiar daca Hana inca nu ii raspunsese la intrebare,o lua de mana si incepusera sa se plimbe printre trandafiri.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:32 am

Peisajul deveni si mai frumos pentru Hana. Intodeauna crezuse ca dragostea e grozava, dar acum stia exact cum e. "Ma intreb daca va rezista doua zile cu mine..." se gandi ea si chicoti. In sfarsit putea imbartisa si saruta pe cineva cat vroia ea, si asta nu era intodeauna prea placut. Ii veni brusc o idee, si se gandi sa ii testeze lui Kanon cunostiinte in materie de basme. Se duse la prima tufa de trandafiri si isi intepa unul din degete cu un spin, dupa care se prefacu [,] ca lesina.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:52 am

Kanon se speriase si fugi repede la Hana si o ridica..Dar observa zambetul siret al Hanei..
-Ei bine,frumoasa din padurea adormita,nu cumva trebuia sa te intepi intr-un fus?
Kanon incepuse sa rada in timp ce ii stergea sangele Hanei de pe deget.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:56 am

Hana incepu sa rada.
- Ba da, dar am improvizat! Si tu trebuia sa ma saruti, nu sa ma ridici... ma ridicam eu dupaia! Si lasa degetul, nu apare in poveste! Hana isi incrucisa mainile la piept si incepu sa dea din picioare ca un copil imbufnat, apoi incepu sa rada. Printii din ziua de azi nu sunt buni de nimic!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:01 pm

Kanon incepu sa rada isteric...
-Fie..spuse el.
O lasa pe Hana acolo jos..se duse si cauta o crenguta si o puse pe post de cal. `Ajuns la castel` o gaseste pe Hana lesinata si o saruta,aceasta deschise imediat ochii si amandoi incepusera sa rada.
-Acum m-am descurcat mai bine? intreba Kanon facandu-si ochii ca de catelusi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum