Sala de muzica

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Re: Sala de muzica

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 2:37 pm

-Nu vad de ce n-ai putea canta. Oricum te-am auzit cantand cand am intrat si esti foatre buna.
Yume se intoarse spre Hana si o ajuta sa-si bage vioara in husa. Avea o vioara foarte vrumoasa fara nicio zgarietura. Lui Yume ii placea mult de Hana pentru ca era la fel ca si el. Timida.

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 2:39 pm

- Huh? Hana nu auzi prea clar ce zise Yume, pierduta pe sub niste scaune. Da, asta e! Se ridica si isi netezi fusta purpurie pentru a mai diminua posibila cantitate de praf si merse spre Yume. Ametita fiind de mirosul de praf, se impiedica si cazu cat era de lunga. "Fir-ar... asta e cea mai jenanta chestie pe ziua de azi!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 2:41 pm

-Ahh, multumesc Yume ^^. Spuse ea apoi se urca pe scena. Proba de microfon. 1, 2,3 ...Ce-mi place sa fac asta. Apoi incepu cu un cantec usor, fara versuri. Dupa aceea, canta adevaratul cantec. Cantecul: "Girlfriend". In timp ce canta zambea. Ii placea foarte mult sa cante si se simtea in largul ei. Dupa ce termina "Girlfriend" urma "Innocence"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 2:44 pm

Yume o ajuta pe Hana sa se ridice, in timp ce o asculta pe Avril. Chiar avea o voce frumoasa si se potrivea cu stilul ei rock.
-Esti bine? o intreba pe Hana. Nu te-ai lovit sau ceva?
Ii placea foarte mult cnatecul "Girlfriend" al lui AVril. Era foarte vesel si iti dadea o stare de fericire.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 2:50 pm

- Da... m-am julit umpic dar e ok cred, multumesc! Ii zambi cald. Atunci o observa pe Avril. Avea o voce foarte frumoasa si cantecul suna bine. Hana nu prea asculta muzica rock, dar toate au un inceput!
- Avril canta foarte bine... asa o cheama, nu? Il intreba in soapta pe Yume. Era putin jenata ca nu a retinut exact numele, dar nu se rusina asa tare in fata lui Yume. Ii placea sa spuna ca erau prieteni.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 2:51 pm

-Ahh...sper ca v-a placut, spuse ea timida. De cate ori venea vorba sa cante se intimida. La alte lucruri nu putea fi intimidata, doar la cantat. Cat cant "Girlfriend" tot se amuza de versuri. Hey!Hey!I don't like your girlfriend.Now way, i think you need a new one. Hey hey!i want to be your girlfriend, fredona ea incet.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 2:57 pm

- Mie categoric mi-a placut! Nu ascult rock, dar suna bine! Ai o voce buna iar versurile sunt tare dragute! Hana ii zambi. Entuziasmata, ca de obicei, incepu sa bata din palme ca un copil. Tatal ei ii spunea deseori, fara dorinta de a o jigni, ca e caraghioasa, dar ei i se parea ceva natural.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 3:07 pm

-Si mie mi-a placut. Doar ca nu ascult punk...ascult mai mult hard sau death metal. Stii..rock d-ala turbat. In ala simt ca ma regasesc, dar mi-a placut foarte mult cum ai cantat. De ce nu te lansezi? Cauta o casa de discuri ceva...Eu zic ca ai avea succes si ai de fata primii tai fani. Hana si cu mine. Asa-i?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:14 pm

- Asa-i! Rock on!!!
Hana facu semnul rockului cu degetele. O distra sa faca asta.
- Dar dupa ce o sa fi celebra, lucru care prevad ca se va intampla in curand... sa ne trimiti si noua niste tricouri cu "We love Avril" sau asa ceva...
Hana Zambi. Deja isi facu niste idei de tinute Lolita Punk.

Ultima editare efectuata de catre Hana in Vin Iul 31, 2009 3:15 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:14 pm

-Mi-l si imaginez pe Yume dand ca un turbat din cap. Oppss...nu turbat...nebun e un cuvant mai potrivit. Sincer, nu prea imi place rock-ul ala. Dar nah, nu cred ca m-ar asculta cineva, spuse ea sincera. Dar oricum, cand nu o sa am bani o sa incerc si asta, rase ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:18 pm

- "Nebun" suna prea dur. Fiecare cu gusturile lui... ca tot veni vorba, as vrea sa te vad cantand la Nightwish! Hana chicoti, dandu-si seama de cat de stupid a sunat. Mie, de exemplu, imi plac clasicii. Haydn e compozitorul meu favorit... dar trupa mea favorita e de metal. Symphonic Metal.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:21 pm

-Mie imi place mult Flyleaf. Mai ales melodiile "I'm so sick" "Fully Alive" si "Perfect"... si mai imi place si "My chemical romance" si "Breaking Benjamin". Mdah, omg!acum observ ce par cool ai!spuse ea holbandu-se la parul ei. Imi place cum ti-l faci. Suvite!Care a fost culoarea ta naturala?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:25 pm

- Multumesc, rar primesc complimente pentru parul meu! Culoarea naturala e castaniu... cam ca asta! Spuse si prinse o suvita ondulata. Dar il vopsisem roscat... si l-am facut iar asa. Am si ceva suvite roz... pe undeva... aveam cateva blonde dar de cateva zile au cam disparut... Brusc, isi dadu seama ca incepuse sa-si umble haotic prin par. Se opri brusc si spuse:
- Si mie imi place parul tau. Arata grozav, mai ales asa ondulat! E vopsit?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:27 pm

-Multumesc, si nu, nu este. E culoarea lui naturala, de la mama-natura si de la tata ^^. El era blond, mama era bruneta. Si imi place sa-l fac suvite. Dar uneori il fac sfecla, adica cur-cubeeeu, spuse ea iritata. Apoi incepu sa isi caute suvitele roz. Ahh..uite-le. Pff... ce discutie inteligenta, chicoti ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 3:29 pm

Vazand ca Avril schimbase subiectul nu mai zise nimic legat de muzica. Oricum s-ar fi uitat la el ca la felul 13 cand ar fi auzit de Slipknot sau Dir en Grey. Isi lua chitara si se aseza pe scaun. Isi lua pana din buzunar si incepu sa cante. Canta melodia lui preferata de la singura formatie de punk pe care o asculta. Incepu sa cante Green Day-Wake me up when september ends.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:32 pm

- Eh... mai bine decat o discutie inteligenta si plictisitoare! Isi aminti brusc ca l-au cam exclus pe Yume. Si parul tau imi place mult de tot! Ii spuse. Arata foarte bine. Si eu folosesc placa, dar mai rar... si cand o fac, parul meu arata ca un cuib de berze parasit si refolosit...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:33 pm

Avril il auzi
-Canti frumos Yume, spuse ea. Dar oricum eu nu ma prea pricep la chitari si genul. Deci ar putea fi si urat ca tot mi s-ar parea frumos. Zambi si se aseza langa el pe banca. Vii Hana?o intreba ea pe Hana. Apoi il lasa pe Yume sa continue si il asculta fascinata

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 3:37 pm

Hana aproape ca nu o auzi pe Avril. Melodia fu ca o sageata prin suflet. O stia de undeva, mereu a stiut-o. Sau poate doar o confunda... dar asemanarea era incredibila. Se aseza si ea langa cei doi, ascultand hipnotizata. L-ar fi intrebat pe Yume cum se numeste melodia, dar nu vroia sa se mai termine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 3:49 pm

Yume nu le mai baga in seama. Isi continua cantecul. A inceput sa cante si din voce fara sa-si dea seama. "Summer has come and passed/The innocent can never last/Wake me up when September ends

Like my father's come to pass/Twenty years has gone so fast/Wake me up when September ends/Wake me up when September ends/Wake me up when September ends"
Termina cantecul incet si lasa corzile sa sune. Era cantecul care il linistea si il iubea. Cazu pe ganduri si se gandea la urmatorul cantec.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 03, 2009 3:46 am

Odata cu versurile, Hana isi dadu seama ca nu cunostea, de fapt, melodia. Dar asta nu elimina "transa" in care se afla. Savura fiecare acord, fiecare sunet, sperand ca acela sa nu fie ultimul. Cand Yume termina melodia si corzile sunau din ce in ce mai incet pana la amutire, Hana ofta:
- Nu... mai canta ceva, te rog! Vocea ta e asa blanda si linistitoare cand canti! Mai vreau sa o aud in duet cu [ , ] corzile... canta orice, te rog!
Ochii ei devenira mai mari si mai stralucitori, rugandu-l pe Yume sa mai cante.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Lun Aug 03, 2009 4:36 am

Yume isi ridica privirea spre Hana. Il privi cu ochi mari si srtalucitori. Ii era imposibil sa nu ii mai cante ceva, desi ramase mut cand Hana ii spuse ca are voce frumoasa. Dadu din umeri si se gandi.
-Iti mai cant o melodie. Se numeste...aaa... "Boulevard of broken dreams".
Isi aseza degetele pe grif si incepu sa cante. Se simtea privit de 3 perechi de ochi. Era putin intimidat, dar nu vroia sa greseasca. Incepu sa cante si cu vocea si inchise ochii.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 03, 2009 4:44 am

Yume incepu sa cante melodia, iar Hana nu mai spuse nimic. Nu vroia sa il intrerupa. Era atat de emotionata, de parca ea ar fi cantat. Vocea lui avea un efect ciudat asupra ei.
Dar de data aceasta, Yume parea putin incordat. Cand canta, ea devenea usor nervoasa cand simtea priviri asupra ei. Gandindu-se ca Yume avea aceiasi problema, se forta sa-si ia ochii de la ei. Ii inchise, bucurandu-se cat mai profund de muzica.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Lun Aug 03, 2009 4:49 am

Yume se apropia de final cu melodia. Se mai relaxa putin si duse melodia la final
-I walk these empty streets of the boulevard of broken dreams.
Cand termina lasa corzile sa sune. Isi ridica privirea spre ceilalti. Ii era teama de ceea ce vor spune. Ii privi pe rand pe fiecare si astepta.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 03, 2009 4:56 am

Hana deschise ochii incet si ii zambi lui Yume.
- Bravo! Ai cantat super! Mersi ca ai mai cantat si meliodia asta... m-ai facut foarte fericita!
Hana incepu sa lacrimeze usor, impresionata profund. Spusese totul din inima, si spera ca Yume sa-si dea seama cat de fericita a facut-o. Se aseza langa Yume si il imbratisa usor, avand grija sa nu loveasca chitara. Era un simplu gest de multumire, pe care nu putu sa-l retina.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Lun Aug 03, 2009 5:00 am

Yume ii zambi cald. Si el era fericit pentru ca reusi sa faca o fata fericita. Isi puse chitara langa scaun si o imbratisa pe Hana.
-Ma bucur ca ti-a placut, ii zise in sopata. Mi-a facut placere sa-ti mai cant.
Hana i se parea o fata foate firava si nu ar fi vrut sa o dezamageasca.
-Iri cant si cu alta ocazie, daca vrei, ii zise zambind.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: