Sala de muzica

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Sala de muzica

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 5:12 am

Avril veni in sala de muzica a taberei pentru a-si "antrena" vocea. Ii placea enorm sa cante. Muzica facea parte din viata ei. De mica canta. Si ii placea si sa compuna. Acest talent nu era prea nou. Compunea din gimnaziu. Se urca pe scena si lua un microfon si se puse pe cantat. Se simtea in largul ei cand canta...In timp ce notele muzicale ieseau din gura ei, zambea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Re: Sala de muzica

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Sam Iul 18, 2009 5:26 am

Shiba intra incet in camera, auzind muzica. O observa pe tanara blonda la microfon, cantand. Fara s ail observe, isi lua chitara acustica, o baga in amplificator si o acompanie. Ea tresari, dar imediat isi reveni si amandoi incepura sa cante. Faceau o echipa foarte buna. Shiba adora sa cante la chitara, se simtea bine, liber, se simtea complet.

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 5:45 am

Avril se uita la noul coleg. Era inalt, brunet-saten si ochii albastri. Arata bine. In timp ce canta zambi. Ii placea la nebunie sa cante. Ar fi facut asta intr-una si nu s-ar fi plictisit. Si tipul cel nou canta bine la chitara. Versurile se potriveau de minune cu melodia lui. Incerca sa prelungeasca melodia. Nu vroia sa se opreasca, dar o facu.
-Buna!Sunt Avril, ii spuse zambitoare

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Sam Iul 18, 2009 5:49 am

Dupa ce terminara de cantat, blonda i se prezenta.
-Sunt Shiba, ii spuse intinzandu-si mana in fata ei. Canti misto. Banuiesc ca iei cursuri de canto. Si eu iau, dar pe langa asta cant si la chitara si la bass si la pian. Hey, poate dam un concert la sfarsitul taberei, chicoti el.
Ii placea foartem ult parul lui Avril. Era blond, lung si des. Totusi, se vedea ca tip nu era orice fufa de pe strada. Creionul negru ii contura strident ochii albastri. "Poate ca s-a dat cam prea mult cu creion..." gandi el.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 6:44 am

-Incantata!Si da, ar fi frumos!spuse Avril zambind. Eu nu mai cant decat la chitara. Dar oricum mult mai prost ca tine. De ea nu prea ma ocup. Vad ca iti plac ochii mei, spuse ea chicotind. Si ai tai sunt foarte frumosi. Iti sta bine cu ochii astia. Anyway, cati ani ai?il intreba ea dorind sa tina converstia in picioare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Sam Iul 18, 2009 7:19 am

off: de unde stie avril ca lu shiba ii plac ochii ei? daca se uita, nu ineamna ca moare dupa ei. XD

on: -Am 19. Stiu ca e cam aiurea sa fiu aici la varsta asta, dar imi place sa merg in tabere.
Shiba avea 19 ani, dar se purta ca un adolescent. Totusi, gandea matur. Ii placusera intotdeauna taberele si se ducea cu placere in excursii. Ii placea, de fapt, sa se distreze cat mai mult posibil.
-Tu cati ani ai?

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 8:51 am

off: ete na :-"

on: -Ca si tine. Ma mir ca mai gasesc persoane de varsta mea pe aici.Ai mai fost aici si in anii anteriori?intreba ea. Era imbracata cu un tricou negru cu numele ei scris pe el. PArul ciufulit era prins intr-o coada la spate. Pe o mana avea multe bratari, iar unele erau cu inimi rupte sau capatani de mort. Avea cate un inel pe fiecare inelar. Unghiile erau negre

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Sam Iul 18, 2009 2:49 pm

-Nu, nu am mai fost aici in anii trecuti. Am fost in alte tabere si in alte locuri. Aici pare okay, dar am fost si in altele mai bune.
Isi aminti de taberele lui in Tokyo de cand era inca in gimnaziu. Se transferase in Statele Unite in New York, abia cand incepuse liceul. Se mutase in alta tara pentru ca parintii lui gasisera un loc de munca mai bun. La inceput ii fusese greu, dar se obisnuise cu timpul.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Iul 19, 2009 7:47 am

-Vad ca esti japonez, spuse ea zambind. Nu cunoscuse prea multi japonezi, francezi sau altii. Doar americani. Sti japoneza?il mia intreba ea. Nu era fascinata de Japonia, dar ii placea sa auda si alte limbi in afara de engleza si spaniola [sau mexicana tot aia Smile)]. Se aseza pe un scaun din apropiere si il invita si pe el sa se aseze.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Iul 20, 2009 3:16 pm

Auzind muzica GD se indrepta treptat spre sala de muzica.Cand ajunse aproape de ea muzica se opri iar el ramase atintit la cladire ochii ii scateiau si un zambet ii aparu pe fata...Se intoarse la cabana fugind...tranti usa lua cateva coli.un creion si un pix apoi se intoarse la sala de muzica. Intra saluta si se duse intrun colt mai retras pentru a avea liniste si incepu sa compuna...Muzica parca zbura pe langa urechile lui iar versurile veneau precum apa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 11:37 am

timp liber? numai bun de cantat,chiar daca asta face in cea mai mare parte a timpului. nu ii strica sa mai repete putin.

hongki intra..
-hei GD.aloha.ce faci?Very Happy salut si celorlalti,eu sunt hongki Very Happy.ma primiti aici?
sunt dispus la un duet.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:00 pm

-Hey man~! Ce faci?Yo te primesc..Poate ma ajuti la noile melodii ce zici?
[GD lua colile si ile intinse lui Hongki]
-Spunemi ce parere ai ^^ sper sa fie ok...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:26 pm

[hongki ia colile si se uita peste ele]
-hm..niste note inalte.crezi ca poti sa le atingi?
trebuie sa poti. Neutral

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:29 pm

-Nui nimik ii am pe Taeyang Seungri si Daesung unul dintre ei trebuie sa poata ^^
Deci ce zici?sunt ok?
[nu as prea vrea sa o fac de oaie si cu muzica totusi e ceea ce iubesc...]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:32 pm

-ei sunt aici?
hai..
inca o repetitie buna si e perfect.
apropo de baieti..top unde e?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:40 pm

-Am venit singur...Stii depresia aveam nevoie de aer si voiam sa fiu fara ei desi tin foarte mult la ei...dar mar obosi mai rau...apropo nici nu mau sunat...Neutral se pare ca nu le prea lipsesc...sau poate sunt prea ocupati~
Se simtea cam neglijat...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:44 pm

[ Neutral]
-hei..sunt aici ca sa te ajut Very Happy.repetam numai noi doi.daca vrei,te ajut cu notele.
si,daca vrei,poate iesim undeva dupa.ii sun pe "ai mei"[jonghun,jaejin,minu,seunghyun] si mergem undeva.de acord?
-sau poate mai vine cineva de aici..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:49 pm

-"ranji" kamsahamnida dongsaeng ! um ar i destul de bine poate gasim si ceva sa inregistram asa o voi putea trimite prin posta acasa.ok suna bine ar if bine da poate va veni si altcineva...
[insa nu sunt asa sigur poate ca se va indragosti de tine pe mine doar ma place...]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:52 pm

-altcineva? altcineva cine? stii tu pe cineva care ar vrea sa vina cu noi? :>
[ha.i-as spune sa aduca niste fete,dar nu.minu e cam mic,si e si timid pentru a fi alaturi de o fata cu inca atatia langa el care sa il bata la cap.]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 1:59 pm

-Nu conteaza mai bine mergem doar noi... Razz
[nu o pot aduce pe Jiro...nu dupa tot ce sa intamplat in cabana...e prima oara cand in sfarsit gasesc o fata pe care o plac mult si care sper ca ma place...deci nu~]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 21, 2009 2:03 pm

-bine..fie.terminam astea si plecam.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 6:31 am

O alta zi...Aveam asa un mare chef de cantat ... parca as avea mancarici pe limba.Am hotarat sa ma duc si sa mai repet "this love" si "look at me 2"...chiar aveam nevoie de nise exercitii vocale ^^

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mier Iul 22, 2009 11:03 am

Yume intra incet in sala de muzica. Intra timid si se aseza pe un scaun in coltul salii. Isi scoase chitara din husa, o acorda si incepu sa cante.Spera sa nu atraga atentia nimanui. Nu se credea expert, ci doar un icnepator chiar daca canta la chitara de 4 ani. Incepu sa cante linistit.

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 12:41 pm

Vazusem un baiat blond intrand timid in sala ce se duse intrun colt mai retras pentu a exersa la chiatara...
-Hey tu blondule...[si am iceput sa ma indrept spre el sper ca nu eram prea = ='' direct deobicei lumea se sperie cand o iau pe sus T T]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mier Iul 22, 2009 1:13 pm

Se opri din cantat si isi indrepta privirea spre tipul care venea spre el. A fost sigur ca va atrage atentia ceea ce nu-i placea. Inca il privea, iar cand ajunse langa el ii zise incet
-Buna...Eu sun Yume...nuc red ca am avut ocazia sa ma prezint.
Se uita la el timid. Nu era obisnuit ca lumea sa vorbeasca cu el. La scoala toti il luau la misto sau il batjocoreau.

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: