Cabana baietilor

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Re: Cabana baietilor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:13 pm

Faza cu fundita il cam enerva..asa ca se apropie de Amy si ii daduse o palma..
-Imi pare rau! Dar nu te mai suport!
Ii lua fundita si i-o lipi de fata,binenteles fundita facu contact cu pamantu in mai putin de o secunda.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:16 pm

M'am dus repede intre Amy si Kanon
- Nu fa asta, ii zic eu dand din cap catre Kanon. Nu vroiam sa mai faca inca ceva s'o enerveze mai tare.
"azi nu'i ziua mea norocoasa. Parca prevad ca am sa mi'o iau" imi zic eu dand din cap.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:25 pm

Cineva fusese mai rapid decat ea ,dat Kat nu avea de gand sa il lase pe Kanon sa continue.Se puse intre cei doi,dar nu ca sa ii opreasca ,ci ca sa ii tranteasca una lui Rapunzel una peste fata .Aproape ca o durea palma dupa ce isi facu treaba.Acum se uita in ochii 'inamicului',innebunita de furie.Cum isi permitea sa dea intr`o fata?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:36 pm

-Imi pare rau! Dar nu te mai suport!
In urmatoarea secunda palma lui Kanon se lipi de fata lui Amy.
Aceasta ramasese socata si probabil la fel si Kat.Nu o durea chiar deloc acea palma minuscula.
La scoala mai mereu se batea cu cineva doar pentru a apara diferite persoane mai slabe si bineniteles pentru ai arata mamei ei la ce fusesera bune lectiile pe acre le luase din obligatie.
Mai degraba era socata de indrazneala unuia de a o lovi fara a se apara macar. Intr-un fel ii era rusine ca o prinsese cu garda jos. Se facuse de tot rasul...poate nu in ochii celorlalti dar moralul ei era la pamant.
Nu isi mai putu stapani nerviii care erau intinsi la maximum asa ca se repezi catre Kanon si ii aplica un pumn in fata.Acesta se clatina putin pe picioare pierzandu-si pentru cateva momente echilibrul.
-A fost mai usor decat credeam,spuse Amy nefiind mandra de ce facuse dar nu putea sa fie slaba in fata unuia ca el.
Si acum tine minte ce iti spun,spuse Amy prinzandu-i cu mana fata lui Kanon facandu-l sa nu se mai miste,daca o sa incerci sa mai dai vreodata in mine sau si mai rau in Kat o sa te fac sa iti cauti dintii cu penseta,spuse ea dandu-i drumul la fata.
Il privi cu ura pret de cateva secunde dupa care se intoarse pe calcaie si pleca cu pasi apasati.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 1:52 pm

Kat era uimita de reactia lui Amy.In locul ei ar fi fost mai revoltata,l`ar fi luat la pumni pana cand ii dadea sanagele la fata,apoi miscarea ei finala nu ar fi fost draguta deloc.Oricum,doar visa,pentru ca nu avea nici pe jumatate puterea brunetei.
-In concluzie,noi plecam,tu ramai cu suferinta ta.Imi convine

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 4:06 pm

Fetele plecara..Kanon se puse jos pe iarba langa Donghae..
-A fost mai usor de cat credeam..spuse el chicotind si pipaindu-si fata.Dar serios acum..nu am mai dat pana acum intr-o fata..dar toate au un inceput *rase..*..chiar are putere...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:39 am

Ma uit la el si ridic din spranceana
- Chiar era strict necesar sa va luati la bataie?, il intreb eu inca uimit de ceea ce s'a intamplat.
- Alea sa inteleg ca nu prea...erau fane, ii zic eu zambind si continui - Si totusi, care'i treaba cu ele?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 3:01 am

- Chiar era strict necesar sa va luati la bataie?- Alea sa inteleg ca nu prea...erau fane, ii zic eu zambind si continui - Si totusi, care'i treaba cu ele?
Kanon se intinse si se uita spre cer..
-De cand am venit,tipele alea incearca sa-mi faca viata un calvar,iar de data asta au mers prea departe.Nu am vrut sa dau in ea..dar nu mai puteam,simteam ca explodez.Tu nu stii cum e..spuse Kanon intorcandu-se cu burta pe iarba.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 3:27 am

Avea dreptate, nu stiam cum e. Singura experienta de genu era cu anti-fanele, dar nimic mai mult.
- Hmmm...so cumde in tabara?, il intreb eu din lipsa de subiecte. Vroiam sa fac conversatie. M'am lasat pe spate si priveam cerul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 3:54 am

- Hmmm...so cumde in tabara?
Kanon isi intoarse privirea spre el..
-Stii..Prima data Amy mi-a turnat un pahar de apa in cap..Si au fost mai multe faze.Eu sunt destul de vesel...si asta nu prea le convine..Iar Kat,uhm..Incepusem sa ma inteleg destul de bine..insa se cunoaste ca nu ma inghite.Au incercat sa faca si un grup anti-mine sau ceva in gen,presupun*de data asta rase,dar rase trist*..Eu..nu am avut niciodata dusmani..si nici nu vroiam sa-mi fac,am avut o copilarie destul de nasoala si acum incerc totusi sa fiu fericit.

Ultima editare efectuata de catre ~kanon~ in Dum Aug 23, 2009 4:27 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 3:59 am

M'am uitat la el. Chiar imi parea rau pentru el. Se comportau urat cu el si nu merita asta. Era de traba si chiar nespus de vesel. M'am intorc catre el si'i zambesc dupa care zic
- Las ca am eu grija de anti-fanele tale

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:13 am

- Las ca am eu grija de anti-fanele tale.
Kanon incepu sa rada,dupa care il imbratisa prietenos pe Donghae..
-Si..ma rog..cum o sa ai tu grija? Ii spuse baiatul,provacandu-l intr-un fel sau altul. Merci totusi ca esti de partea mea,sincer. Kanon afisa un zambet.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:19 am

N'aveam nici cea mai vaga idee ce'aveam de gand sa fac in privinta asta.
- Hmmm....nu stiu...ce le fac de obicei fanele la anti-fane, ii zic eu zambind
"Mda....ar trebui sa'mi intreb fanele, sigur ele stiu ce e de facut" imi zic eu razand.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:29 am

- Hmmm....nu stiu...ce le fac de obicei fanele la anti-fane,imi zice el zambind.
Eu ridic o spranceana dupa care ii spun..
-Daca ma sustii..imi faci destul de bine..Stiu ca probabil esti destul de nervos pentru ca am dat intr-o fata..se cunoaste ca esti impotriva chestiilor de genul asta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:33 am

- Hm..cam da, dar totusi te sustin. Nu s'au comportat prea frumos cu tine, ii zic eu zambind
"Sunt ciudate fetele alea si nu prea le inteleg problema" imi zic eu in gand incercand sa pricep ce au cu el
- Dar incearca pe cat posibil ca data viitoare sa nu mai sari la bataie. Nu'i o idee chiar buna, ii zic eu zambind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:36 am

- Dar incearca pe cat posibil ca data viitoare sa nu mai sari la bataie. Nu'i o idee chiar buna.Spuse Donghae sambind.
Kanon incepu sa rada..si ridica mana dreapta.
-Oke..promit! spuse el chicotind. Uite..s-au dus si norii de ploaie..se pare ca dansul nostru nu a prea mers.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:38 am

'Uite..s-au dus si norii de ploaie..se pare ca dansul nostru nu a prea mers.'
Am inceput sa rad.
- Si ce ai de gand sa faci acum?, il intreb eu inca razand
Am inceput din nou sa privesc cerul. "Frumos..." imi zic eu zambind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:43 am

- Si ce ai de gand sa faci acum? intreba el..inca razand.
Kanon se uita si el in sus..Nu mai era niciun nor,cerul era asa senin...
-Nu stiu..am mai putea incerca.*incepu sa rada*..
Ii insfaca din nou telefonul lui Donghae si cauta o melodie potrivita..trecura vreo 2 minute..degetul ii amortea pe butoane la cat a apasat sa caute o melodie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:49 am

Kat se orpse putin s iiasculte,ca sa le dea un raspuns pe masura.
-Hey!Hae!Tine`ti fanele departe daca nu vrei sa le vezi scalpate,da?Si sa stii ca pima oara cand ne`am intalnit imi filmam pentru videoblog.Nu cred ca iti doresti ca asta sa ajunga in presa.Tata este un om influent si i`ar fi foarte usor sa iti strice reputatia.Imagineaza`ti:Actiune,Avocati,tribunale.Cat de tare.Deci,nu incerca sa te razbuni pentru ca nu ti`ar placea rezultatele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:51 am

-Hei tu Kat!..nu profita de taticul tau..Chiar aveam alta parere despre tine.Apropo,alta ocupatie nu ai decat sa asculti conversatiile oamenilor?
Kanon se ridica in picioare..vizibil incordat.
-Apropo nu ai nicio treaba cu Donghae clar? Nimeni nu vrea sa se razbune pe nimeni.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 4:57 am

-De ce sa nu profit de el?Oricum el ma vrea doar ca sa ii pot continua afacerile.Atat timp cat nimeni nu se razbuna,Cd`ul o sa fie dat uitarii.Dar tot o sa existe.Apropo Kanon,mai bine te`ai oftica ca nu stii despre ce e vorba decat sa ii iei apararea unui asa prieten.Ti s`ar putea intampla si tie.
Rase si se intoarse,plecand dupa Amy.Nimeni nu merita sa fie tradat,dar de data asta Rapunzel devenise prea insuportabil.Oricum,Hana nu ar face ce a facut Jiro,deci nu exista posibilitatea.

Ultima editare efectuata de catre Kat in Dum Aug 23, 2009 5:15 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:08 am

Am incremenit cand am auzit ce'a zis. Ma simteam prost pentru ce facusem si mai prost ca vazuse si ea. Am privit trist pamantul. Ma simteam jalnic. "Sunt patetic. Cum am putut face asa ceva?" imiz zic eu cu lacrimi in ochi. Numai prieten nu eram eu. Avea dreptate cad a zis alea. "Cum l'am putut trada?" imi zic eu dandu'mi o palma.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:08 am

-De ce sa nu profit de el?Oricum el ma vrea doar ca sa ii pot continua afacerile.Atat timp cat nimeni nu se razpuna,Cd`ul o sa fie dat uitarii.Dar tot o sa existe.Apropo Kanon,mai bine te`ai oftica ca nu stii despre ce e vorba decat sa ii iei apararea unui asa prieten.Ti s`ar putea intampla si tie.
-N-am inteles..cum adica 'asa prieten'?..Care e treaba ta cu prietenii mei sau n-am inteles.Acum m-am convins..esti doar o fetita rasfatata de bani gata si nu meriti niciun prieten,dar..Amy e la fel ca tine...asa ca ai avut noroc de ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:14 am

- Las'o....Are dreptate. Nu ma pot numi prieten, ii zic inca cu privirea'n pamant. M'am abtinut sa nu plang deoarece nu vroiam sa par chiar atat de slab. Nu aveam de gand sa mai fac asa ceva niciodata. Regretam totul. Stiam cat gresisem si cat voi plati pentru asta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 5:21 am

Nu vroia sa se intoarca.Spusese deja ceva rau,cum facea de obicei la nervi.Stia ca avea dreptate ,dar tot rea fusese.Oricum nu avea de gand sa pastreze inregistrarea aceea.Momentul in care vorbise o facu sa se simta bine,dar doar pe moment.Iar un minut nu se compara cu ,cum avea sa se simta in urmatoarele 30.Nu intelegea de ce regreta ce facuse,dar tot se simtea prost.'Poate ar fi mai bine daca ai incerca sa iti tii gura cat mai des posibil.'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum