Cabana baietilor

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Re: Cabana baietilor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:05 pm

- Huh?...Pai, pop, ii zic eu zambind si ii intind telefonul. Aveam pe el toate melodiile trupei mele, plus ale altor artisti cunoscuti.
- Tu?, il intreb dupa cateva secunde. Parea a asculta rock, dar m'as fi putu insela, asa ca am asteptat raspunsul lui

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:09 pm

- Tu?, il intreb dupa cateva secunde. Parea a asculta rock, dar m'as fi putu insela, asa ca am asteptat raspunsul lui
Kanon asculta putin din melodia care era acum pe telefon..Si zambi mimand un mic dans.
-Pai..eu..uhm..Rock in general..dar imi place si pop-ul spuse el uitandu-se spre Donghae.
Kanon observa deodata ceva ciudat la baiatul de langa el..
-Auzi..tu nu canti cumva intr-o trupa? intreba el...Scuze..imi scapa numele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:15 pm

Incepu sa mimeze un dans pe una din melodiile noastre. "Danseaza exact ca Heechul" imi zic razand in gand. Dupa care ii aud intrebarea
'Auzi..tu nu canti cumva intr-o trupa? intreba el...Scuze..imi scapa numele.'
- Huh?...Io?, am ramas usor surprins. Nu credeam ca si'ar da cineva seama ca eu fac parte dintr'o trupa. 'Par mult prea batran' gandesc eu cu tristete. Si'i raspund
- Ba da. Cum ti'ai dat seama?, il intreb surprins

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:17 pm

- Ba da. Cum ti'ai dat seama?, il intreb surprins
Kanon inca asculta melodia..se cunostea ca ii place.
-Pai...am vazut o poza cu voi..o buna prietena era innebunita dupa tine si ma `indopa ` cu poze si melodii..apropo..imi place cum cantati.Spuse Kanon afisand un zambet sincer.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:25 pm

"Uau...Nu am crezut ca o sa'i placa. Ce tare" gandesc eu
- Tare. Mersi, zic eu afisand un zambet imens ca de copil. Nu'mi pasa daca aratam ca un copil sau ca un pampalau, eram fericit. Imi venea sa'l pup de fericire. "Hei nici chiar. Deabia l'ai cunoscut. Nu vrei sa faci impresie proasta, nu?"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:28 pm

- Tare. Mersi, spuse Donghae afisand un imens si fermecator zambet.
Kanon ofta adanc si spuse destul de incet..
-Si eu mi-am dorit intotdeauna o cariera in muzica dar...doar vise.
Cand spuse ultimele cuvinte inchise ochii..dupa se trezi din nou dansand. 'Pe o muzica de asta nu prea poti sta locului' gandi el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:33 pm

A oftat si a zis incet
'Si eu mi-am dorit intotdeauna o cariera in muzica dar...doar vise. '
dar l'am auzit.
- Si? Cum adica numai vise? Daca te pricepi la ceva, voce, intrument, n'are importanta da'i drumu si lanseaza'te. Eu voi fi fanul tau number 1, ii zic eu zambind. La'm vazut cum incepe din nou sa danseze. Am zambit si mi'am zis "Ce cute ii. Ce succes trebuie sa aiba la fete" gandesc intristandu'ma. "Nu ca mine"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:36 pm

- Si? Cum adica numai vise? Daca te pricepi la ceva, voce, intrument, n'are importanta da'i drumu si lanseaza'te.Ma incuraja Donghae zambind.
-Pai..eu ma pricep destul de bine la Bass..insa totdeauna mi-am dorit sa invat la tobe..dar din cauza tatalui meu am tot amanat...Si acum..tot din cauza tatalui nu reusesc sa-mi fac o cariera in muzica..citez 'cu ce dracu o sa te ajute muzica pe tine?' *chicoti*..probabil ca face asta doar din cauza fratelui meu..care a fugit de acasa ca sa se lanseze

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:39 pm

L'am ascultat cum a povestit.
- Imi pare rau...., ii zic trist. - Dar totusi ar trebui sa incerci, mai ales daca iti place sa canti si te si pricepi. Nu de alta dar decat sa regreti. Cati ani ai?, il intreb eu zmbind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:43 pm

-Cati ani ai? ma intreba el.
Kanon se uita putin la el..si spuse:
-Cred ca suntem de aceeasi varsta...am 18..trebuie sa fac 19 acusi.Nu ma incanta sa cresc. Cand eram mic...cautam disperat o masina de intinerit..sau o fantana ceva. *si incepuse sa rada*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:48 pm

Am ras si eu la remarca lui dupa care mi'am dat seama ce a zis.
- Eu? Asa tanar?, zic eu razand, dupa care acel ras s'a transformat intr'unul trist.
- As vrea io sa fiu asa tanar, zic cu un zambet trist. - Am 22. Sunt batran. Nu se uita nimeni la mine, zic eu schitand un ras.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:51 pm

- As vrea io sa fiu asa tanar, zic cu un zambet trist. - Am 22. Sunt batran. Nu se uita nimeni la mine.
Kanon ridica o spranceana si incepu sa rada...
-Fuck omule..tu batran? *rase copios* 22 de ani..uhm..mi se pare o varsta tare *chicoti*..apropo..daca ai sti tu cate fane trag la imprimanta poza ta dupa care deseneaza inimioare pe ea nu ai mai zice ca nu se uita nimeni la tine *rase*..numai la mine in clasa sunt multe care fac asta..iti dai seama cate alte fete viseaza la tine...As vrea sa fiu in locul tau..spuse Kanon si se intoarse pe burta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:55 pm

- Huh?....Pe bune?, zic eu usor surprins. - Aish, io ma refeream sti nah. Poate'mi gasesc si io o prietena cat timp sunt blocat in aceasta 'vacanta', zic eu razand.
- Hmm...Crede'ma. Nu ai vrea sa fi in locul meu, ii ziz eu gandundu'ma viata mea pana atunci

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:58 pm

- Aish, io ma refeream sti nah. Poate'mi gasesc si io o prietena cat timp sunt blocat in aceasta 'vacanta', zise el razand..
Kanon incepu sa-l examineze..dupa care spuse razand..
-Ai putea sa faci si asta..sau ai putea sa te joci\sa flirtezi cu toata lumea.E destul de distractiv...serios..spuse Kanon,amintindu-si ce facea el in timpul liceului.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:05 pm

"Hmm...nu am facut asta niciodata. N'am de unde sa stiu" gandesc eu.
- Nah. Nu'i genul meu, ii zic eu zambind. N'as fi putut niciodata rani o fata. "Oare sunt las ca nu pot face asta?" ma intreb eu

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:07 pm

- Nah. Nu'i genul meu, ii zic eu zambind
Kanon se intoarse inapoi pe spate..cu mainile tinute dupa cap..
-Pai atunci..uhm..hai sa-ti facem o prietena pe aici *evil laugh*..pana acum..ai vazut pe vreocineva care ti-a atras atentia?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:11 pm

- Huh?!..., am exclamat surprins. Am incercat sa'mi pastrez statutul de batranel
- Pai..Sunt nou peaici si nu prea stiu. Si oricum daca toata lumea este la fel de tanara ca tine sigur nu s'ar uita la un batranel ca mine, ii zic eu razand. "Cica asta ar trebui sa ma ajute nu?" imi zic eu dand din cap

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:17 pm

- Pai..Sunt nou peaici si nu prea stiu. Si oricum daca toata lumea este la fel de tanara ca tine sigur nu s'ar uita la un batranel ca mine.imi zice el razand.
-Da..ai dreptate..esti un batranel ramolit..zise Kanon dupa care incepu sa rada ..Omule daca mai insisti mult cu chestia aia..1.o sa indepartezi fetele de tine si 2. o sa-ti mut fata din loc ...sa fim seriosi..uita-te putin in reflectia din geam..pari un pustan de 17-18 ani..nu te mai plange atat...spuse Kanon si da un pumn in gluma in umarul lui Donghae.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:29 pm

L'am privit atent. Poate ca avea dreptate. Dar ma simteam asa batran cand le vedeam pe fetele de aici umbland dupa pustanii astia.
- Aish...Araso*, ii zic eu pouting. Dupa care zic foarte in soapta - Si totusi nu am succes deloc, si zambesc

*= Am inteles

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:22 am

- Si totusi nu am succes deloc, zise el zambind.
Kanon il privi oarecum mirat..'huh nu are succes?..ciudat' gandi el.
-Stii..daca te ajuta la ceva..*zise Kanon razand*..Daca as fi fata m-as da la tine.
Dupa ce termina de spus ultima fraza incepu o melodie noua si incepu si el sa o fredoneze.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 2:56 am

Am ras la remarca lui. Ma simteam mai bine, oarecum.
- Deci am si eu o fana prin tabara, zic eu razand. Incepuse sa fredoneze o melodie. Avea o voce frumoasa.
- Hmm...Cred ca ar trebui sa te lansezi. Dar nu instrument...ci voce, ii zic eu zambind

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 3:13 am

- Hmm...Cred ca ar trebui sa te lansezi. Dar nu instrument...ci voce, imi zice el zambind.
Kanon se opri si incepu sa rada..
-Ciudat..majoritatea care ma aud spun ca [,] cant ca o morsa infometata.Apropo..canta si tu ceva..mi-ar placea sa te aud..live. Spuse Kanon zambind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 3:37 am

- Hmm...Ai voce. Chiar ar trebui sa te apuci de cantat si s'o slefuiesti cum trebuie, ii zic eu zambind.
'Apropo..canta si tu ceva..mi-ar placea sa te aud..live.'
- Acum?..., il intreb eu surprins si ma uit imprejur. - Nah, nu cred ca'i o idee buna. Lumea se odihneste acum si nu vreau sa deranjez. In plus geamurile alea nu par sa fie prea rezistente, ii zic eu razand.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 9:44 am

Nah, nu cred ca'i o idee buna. Lumea se odihneste acum si nu vreau sa deranjez. In plus geamurile alea nu par sa fie prea rezistente, imi zise el razand.
Kanon se uita imprejur...
-Oh haide..nu o sa deranjezi pe nimeni...si in plus *se duse langa un geam si daduse cativa pumni in el*..destul de rezistent..nu crezi?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:08 am

Am ras la gestul lui. "E amuzant tipu" imi zic eu in gand si zambesc
- Ok. Bine. Ce cantec vrei?, il intreb eu dupa cateva clipe de gandire.
"Aish...Ce penibil o sa fie. " imi zic si'mi dau una mintal.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum