Cabana fetelor

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Cabana fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:31 pm

Kanon fugi si o imbratisa brusc pe Amy..Spunandu-i calm.
-Nu ma refeream ca ar fi trebuit sa te nasti baiat..esti diferita..nu esti chiar ca celelalte fete,esti destul de puternica..Si nu ma refer la fizic,sau la lectiile pe care le-ai luat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:44 pm

-Nu ma refeream ca ar fi trebuit sa te nasti baiat..esti diferita..nu esti chiar ca celelalte fete,esti destul de puternica..Si nu ma refer la fizic,sau la lectiile pe care le-ai luat,spuse Kanon in timp ce o imbratisa strans pe Amy.
-Merci...oarecum aveam nevoie de asta...dar nu am idee ce ar schimba pe aici.Oricum viata mea intreaga a fost un fiasco.Traiesc numai pentru tatal meu si Lori care sunt singurele persoane care tin la mine.As fi putut sa renunt la viata de mai mult timp dar nu am vrut niciodata sa o fac pentru ca as arata ca am fost prea slaba si oricum as lasa prea multe pe urma mea cum ar fi inmormantarea.
Nu pot sa ma schimb...nu stiu ce sa fac...aparent...chestia cu tipa dura e doar de fatada.Nu as putea sa las lumea sa imi vada adevarata fata.Sa devin o leguma pe rulmenti pentru ca mamma sa ma interneze intre 4 pereti albi de unde nu as mai avea scapare.
Se cunostea amaraciunea pe fata ei...ii se parea ciudat pentru ca ii spuse lui toate acestea...nici macar lui Lori nu ii spusese cat de grea e viata ei.
Deodata un zambet mic ii aparu in coltul gurii.
-Stiu de unde sa incep,spuse ea dupa care fugi repede in cabana de unde se intoarse cu un foarfec mare in mana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:50 pm

-Hei tu! ce dracu vrei sa faci cu foarfecul ala..sa nu te atingi de bretonul meu!!
si Kanon incepu sa fuga..NU fa astaaaa!!!!!
Kanon se impiedica de o piatra si cazu pe jos..intrase intr-o criza de ras..Gata,gata!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:06 pm

-Hei tu! ce dracu vrei sa faci cu foarfecul ala..sa nu te atingi de bretonul meu!NU fa astaaaa!!!!!
Amy considera ca statea suparata degeaba asa ca incepu sa rada dupa care se duse si il ajuta pe Kanon sa se ridice de pe jos.
-Nu-ti fa griji...nu am sa iti clintesc nici un fir de par din cap,spuse Amy punandu-i un deget pe frunte lui Kanon facandu-l sa se uite crucis.
Am spus ca nupot sa ma schimb.Adevarul este ca nici nu am incercat sa fac asta.Mi se parea ca nu am ce s aschimb la mine dar cred ca a venit impul sa o fac,spuse ea cu incredere.
Observa ca,Kanon inca nu stia la ce se referea asa ca il ajuta sa ghiceasca ridicandu-si o suvita din parul negru ce i se revarsa lin pe spate si facu un semn cu foarfecul spre ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:09 pm

-Nu te tunde!!..
Tipa Kanon...si se apropie de Amy.
-Iar..daca vrei sa o faci..lasa-ma pe mine..ma pricep cat de cat.Ii spuse el fetei,smulgandu-i foarfeca din mana si incepand sa se joace cu instrumentul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:15 pm

-Nu te tunde!!..-Iar..daca vrei sa o faci..lasa-ma pe mine..ma pricep cat de cat,spuse Kanon aproape tipand prima parte.
-Stai...spuse Amy impacientata cand auzi propunerea lui Kanon si il vazu jucandu-se cu foarfeca.Nu spun ca poate nu te pricepi pentru ca asta nu am de unde sa o stiu,spuse ea,dar imi spui macar inainte ce vrei sa imi faci?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:18 pm

-Stai...spuse Amy impacientata cand auzi propunerea lui Kanon si il vazu jucandu-se cu foarfeca.Nu spun ca poate nu te pricepi pentru ca asta nu am de unde sa o stiu,spuse ea,dar imi spui macar inainte ce vrei sa imi faci?
-Ma gandeam la o creasta ceva *spuse Kanon incadrand capul lui Amy intr-un dreptunchi format din degete*..sau tepi..nu stiu..vad pe parcurs *incepu sa rada*..Glumeam..Nu stiu,ce vrei tu..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:18 pm

-Kanoooooon!Stai!
Kat alergase cat de repede putea pentru ai opri.
-Stii ce faci?Nu vreau sa o vad slutita!Deci ai grija,altfel Kat se va razbuna.Parintii lui Kat sunt influenti,tine minte.
Incerca sa fie putin serioasa,apoi izbucni in ras.
-Pentru fete parul e mai important decat pentru baieti.Daca o sa`i stea rau,o sa iti tund bretonul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:22 pm

-Pentru fete parul e mai important decat pentru baieti.Daca o sa`i stea rau,o sa iti tund bretonul.
-Nu te atingi de bretonul meu!!..
Stai nu-i corect..doua contra unul..voi o sa plecati cu tot cu bretonul meu de aici.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:35 pm

-Ma gandeam la o creasta ceva ..sau tepi..nu stiu..vad pe parcurs.
Amy facu ochii cat cepele uitandu-se la Kanon care radea si ii spuse ca era doar o gluma.
Tocmai atunci interveni si Kat:
-Kanoooooon!Stai!-Stii ce faci?Nu vreau sa o vad slutita!Deci ai grija,altfel Kat se va razbuna.Parintii lui Kat sunt influenti,tine minte.-Pentru fete parul e mai important decat pentru baieti.Daca o sa`i stea rau,o sa iti tund bretonul.
Se tranti la pamant muscandu-si buza inferioara.Oare cat mai putea sa suporte coloana ei vertebrala...inca o cazatura doua si ar fi avut nevoie de infirmerie,dar se abinu sa se planga.
Simtea privirile curioase ale celor 2 care aproape ii gaureau spatele.Probabil nu intelegeau de ce reactionase asa chiar daca fusese doar o gluma.
Adevarul era ca ii era frica.Nu frica de ce va spune lumea ci de ec va spune mama ei despre asta.Probabil ii comandase deja o camasa de forta pentru cand va veni acasa.Dar daac ar fi aparut cu o freza gen propunerile lui Kanon ar fi trebuit sa isi caute alta locuinta.
Isi dorea sa nu se mai gandeasca la persoana care se intitula drept mama ei,desi stia ca nu ii facea placeresa o spuna.
Se ridica brusc in picioare,smulse foarfecul din mana lui Kanon dupa care iar se tranti pe jos.De data aceasta simti o durere insuportabil dar inghiti in sec si stranse din dinti dupa acre facu un gest necugetat.Desfacu foarfecul si il stranse puternnic in mana pana cand simti ca nu il mai poate tine si il arunca in praf,plin de sange.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:41 pm

Kanon fugi repede la ea..
-Ai innebunit? Stii...foarfeca se foloseste in general la taiatul hartiei,parului..in niciun caz sa te tai pe maini.
Kanon fugi repede,si in 2 secunde se intoarse cu bandaj si spirt. Si incepu sa ii curete ranile lui Amy si sa o bandajeze.
-Asa..acum e mai bine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:50 pm

-Ai innebunit? Stii...foarfeca se foloseste in general la taiatul hartiei,parului..in niciun caz sa te tai pe maini.
-Da ce am facut?intreba Amy parca inconstienta de ceea ce se intamplase mai devreme.Se comporta ca un copil care ii intreba pe parinti de ce nu e bine sa alerge cainele cu un cutit in mana.
Il vazu pe Kanon fugind si intorcandu-se cu o sticla cu un lichid albastrui si niste bandaje.Acesta incepu sa o bandajeze.
-Asa..acum e mai bine.,spuse el infasurandu-i banda alba pe care o ura atat de mult in jurul mainii ranite.
Isi retrase mana si il privi un timp pe Kanon usor incruntata,dupa care spuse pe un ton poruncitor:
-Termina!dupa care isi smulse cu un gest nesuferit materialul alb din jurul mainii.
Nu suport sa fiu dadacita,spuse ea adancindu-si cuta de pe frunte.
Intre timp nu mai spuse nimic deoarece astepta inca un raspuns dat la intrebarea de mai devreme.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 1:53 pm

-Da ce am facut?
Kanon se uita la ea ridicand o spranceana..
-Nu..nu ai facut nimic..foarfecul ala s-a rabunat pe tine nu stiu din ce motiv..Apropo,trebuia sa-ti lasi bandajul acolo.Acum o sa se infecteze.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 2:22 pm

-Nu..nu ai facut nimic..foarfecul ala s-a rabunat pe tine nu stiu din ce motiv..Apropo,trebuia sa-ti lasi bandajul acolo.Acum o sa se infecteze.
Acum in locul lui Amy statea un copil imbufnat care nu realiza ce se intampla.
-Nu imi trebuie nici un bandaj,spuse ea in timp ce cuta de pe frunte devenise un santz in toata regula.Ideea este ca tot nu inteleg ce am facut,spuse ea vorbind serios,parca neamintindu-si de ce o facuse macar.
Se uita lung la mana ei care desi fusese curatata,era iar plina de lichidul sangeriu cu miros de rugina.Oare cum reusise sa isi faca rana aia?se intreba ea.Nu era vorba de durere pentru ca nu simtea chiar nimic,chiar daca sangele ii inundase palma.
-Daca tot ma urasti atat de mult si nu imi suporti remarcile de ce totusi esti preoupat de ceea ce fac si ...iti pasa de mine?
Spusese acea intrebare aproape nepasandu-i de raspuns,desi voia cu orice pret sa il auda.Dar isi dorea sa isi duca la bun sfarsit misiunea....o noua Amy se intrevedea la orizont.
Se uita atenat la foarfecul plin de sange inchegat ce zacea acum in praf.Intinse mana dupa el si il apuca de o parte ce nu fusese inca atinsa de sangele ei.Se holba cateva secunde la el,dupa care se ridica brusc in picioare.
Un urmatoarea secunda se afla iar pe jos.O durere inimaginabila se raspandi rapid in tot spatele ei.Din reflex isi duse mana la coloana.Apasa de cateva ori in osul tare si simti ca nu mai are mult si se va sfarma in mii de bucatele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:54 am

In sfarsit caabana corecta. Si de aceasta data am auzit zarva, am inghitit in sec, apasand pe clanta. "Sper ca nu deranjez sau ceva de genul asta" Am deschis usa, insa am scapat bagajul din mana la vederea unei tragedi. O fata statea se jos ghemuita, cu mana sangerand.
- Sfinte Kamiyama! Ce sa intamplat?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 3:31 am

- Sfinte Kamiyama! Ce sa intamplat?
Amy o auzi pe fata cea noua vizizbil ingrijorata.
Isi dadu seama ca fata se ingrijorase vazandu-i mana plina de sange.Se chinui sa se ridice de jos fara sa scoata un sunet.Nu voia ca ceilalti sa stie de problema ei cu spatele.Se saturase sa fie o povara pentru cei de acasa.Nu voia ca si aici sa se intample acelasi lucru.
-Nu am nimic,spuse ea stergandu-si mana plina de sange de tricoul alb dandu-i un aspect ciudat.Si da am facut-o intentionat si nu nu am vrut sa ma sinucid,spuse Amy gandindu-se ca astea ar fi fost primele intrebari pe care le-ar fi pus si ea daaca ar fi vazut o persoana in situatia ei.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 3:44 am

-Nu am nimic. Si da am facut-o intentionat si nu nu am vrut sa ma sinucid.
"Doomo arigato pentru explicatii" I'am raspuns in gand. Am ravasit cu mana prin poseta, cautand una din acele bucati de vata inmuiate in dezinfectant, folosite adesea de mine dupa tatuare. Erau un calmant eficient si un dezinfectant pe masura. M'am apropiat de ia si i'am apucat mana. I'am curatat rana, insa ma facusem si eu de sange. am scos un servetel umed si m'am sters. I'am spus zambitoare:
- Gata. Rana ar trebui sa se inchida.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 3:57 am

- Gata. Rana ar trebui sa se inchida.
'oh..daca ar fi tinut la viata ei mai bine nu facea asta'..Isi spuse Kanon in gand.Afisand un zambet.
Se bucura ca oamenii se ingrijorau pentru Amy si astepta in liniste reactia ei..
'Sper sa fie mai politicoasa de data asta'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 4:27 am

- Gata. Rana ar trebui sa se inchida,spuse ea dupa ce imi curata rana.
Am privit-o cu blandete dup care l-am vazut pe Kannon zambind.M-am intrebat de ce era asa de fericit.Brusc m-a lovit ceva:oare se gandea ca voi reactiona violent la fel cum am facut cand el inceercase sa faca acelasi lucru cu acel bandaj?
Am zambit in coltul gurii.
-Mi-am intors privirea la tipa din fata mea si ia-m multumit cu sinceritate pentru ceea ce afcuse.
Dupa care am stat si m-am gandit...Oare de ce la Kanon reactionasem asa si pe ea am lasat-o sa ma ajute?
Deodata mia-am amintit de intrebarea pusa mai devreme;
De ce ii pasa lui Kanon de mine daca nu ma suporta deloc?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 4:52 am

- Cu placere. Uh.. Sigur esti bine? Prietenul tau pare ingrijorat inca pentru tine, desi zambeste.
Sa incruntat cand am spus asta. atunci m'am intrebat daca spusesem ceva gresit. M'am intors sa'mi iau bagajul de pe jos. Am insfacat valiza si am lasat'o pe un pat. iar eu m'am asezat langa ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 5:23 am

- Cu placere. Uh.. Sigur esti bine? Prietenul tau pare ingrijorat inca pentru tine, desi zambeste.
-Am vazut si eu asta,spuse Amy,memorand in gand cele intamplate.Si am si o idee vaga de ce zambeste,spuse ea uitandu-sse sfidator la Kanon.
Mai mult ca sigur se intreaba de ce nu am sarit la bataie deja.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 10:57 am

Kanon le auzi vorbind 'de ce zambeste..inca zambeste'..Brusc,reveni la realitate..
-Aah ..scuze..imi intrase ceva intre dinti *rase*..defapt..ma bucur ca Amy nu a sarit la bataie la tine.La asta ma asteptam.Apropo..esu sunt Kanon.Ii spuse baiatul intinzandu-i mana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 12:08 pm

Ca in orice moment tensonat ,creierul lui Kat se oprea din functiune pentru ceva timp,intrand in transa.Cand in sfarsit putu sa reactioneze intra in cabana si se tranti langa Amy.
-Hey,esti ok?Tii neaparta sa semeni cu mine?De ce vrei si tu o rana?Daca iti e de vre un ajutor,am o trusa de prim ajutor la mine?Stupid,dar...
Se apleca usor si ii sopti brunetei:
-Problemele tale cu,coloana sunt grave?Stiu ca nu vrei sa pari slaba,dar mie imi poti spune....

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 12:36 pm

-Problemele tale cu,coloana sunt grave?Stiu ca nu vrei sa pari slaba,dar mie imi poti spune....
Amy arata de parca ii daduse cineva una in cap.
Kat stia...de unde isi daduse seama de asta?.Dupa ce se mai gandi isi dadu seama ca era destul de evidenta problema ei.Dar totusi nimeni inafara de ea nu observase...desi era chiar mai bine sa nu mai stie nimeni.
-Va multumesc din nou pentru ajutor,spuse Amy lui Kanon si fetei celei noi,si imi pare rau daca am fost nepoliticoasa.
Dupa care se intoarse spre Kat si o ruga:
-Putem sa vorbim un minut afara,te rog?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 12:42 pm

Era atat de evident ca Amy nu vroia sa mai afle nimeni despre asta.Probabil ca nu ii convenia nici faptul ca,Kat aflase,dar totusi era foarte evident.'Sau sunt eu un bun observator.Aleg varianta doi pentru ca ma face sa ma simt mai bine.'
-Da,desigur.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum