Cabana fetelor

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Cabana fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:29 pm

Alice intra in cabana cu bagajele dupa ea
-"sper ca nu am deranjat pe nimeni >< " Isi zise ea dupa care merse la patul ei si isi puse rucsacul de pe umar pe pat . Se aseza pe pat si se uita in jur .. era putin mai timida asa ca nu se baga in seama . Statea linistita pe pat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:31 pm

In timp ce vorbea cu Kat,Kanon o observa pe noua fata.Se puse in fata ei..inainte ca asta sa intre in cabana si spuse:
-Buna eu sunt Kanon...Vad ca esti noua pe aici. *si afisa un zambet criminal dupa care chicoti*
In timp ce astepta ca noua fata sa se prezinte incepu sa se uite la imbracamintea si frizura ei..'putin emo' gandi el..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:35 pm

-Hello.. eu sunt Alice.. incantata spuse fata cu o voce timida dar incerca sa nu para.
-Da.. asa e.. sunt noua.. acum am sosit.. se uita in jur
-Um.. sper ca nu am deranjat pe nimeni.. zise bruneta uitandu-se la baiat si afisand un zambet putin jenat sperand ca nu a deranjat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:38 pm

-Um.. sper ca nu am deranjat pe nimeni.. zise bruneta uitandu-se la baiat si afisand un zambet putin jenat sperand ca nu a deranjat.
-Nu nu ai deranjat.. spuse Kanon.Apropo..ea e Kat..Kat..ea e Alice.
Baiatul le facu cunostinta celor doua deoarece stia ca Kat nu e prea sociabila si isi daduse seama ca Alice e cam timida.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:42 pm

-Incantata desemenea .. Kat! zise fat incercand sa zambeasca.
-sunteti de mult timp aici? zise Alice in timp ce se ridica de pe pat si incepu sa isi despacheteze cateva lucruri , era putin cam obosita dar incerca sa para .

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:46 pm

-sunteti de mult timp aici? intreba Alice..care parea destul de obosita.
Kanon facu un schimb de priviri cu Kat dupa care se pregatea sa ii raspunda fetei..
-De o zi sau doua. zise el numarand pe degete,dupa care incepu sa rada usor.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:49 pm

-Aha.. interesant.. cati ani aveti?spuse bruneta incercand sa se imprieteneasca cu ei. Isi lua agrafa verde si isi prinde din nou bretonul cu ea . Era putin cam mare si ii ajungea in ochii , ceea ce o cam deranja.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 3:55 pm

-Aha.. interesant.. cati ani aveti?spuse bruneta incercand sa se imprieteneasca cu ei.
Kanon era destul de distrat..insa auzi intrebarea pe care le-o puse Alice..si se hotari sa raspunda.
-Eu..18..acus fac 19.spuse el chicotind.Tu cati ani ai?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:00 pm

-eu.. eu am 19.. spuse fata privindu-l pe baiat..
-De ce esti asa distrat?Daca nu te deranjeaza intrebarea zise bruneta uitandu-se la baiat si afisand un zambet dulce si cald

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:03 pm

-De ce esti asa distrat? intreba bruneta..
Kanon isi reveni dintr-o data ,desi...continua sa se uite pe fereastra.
-Pai..eu..scuze ma gandeam in alta parte..sunt destul de obosit.spuse Kanon zambind. Imi cer scuze inca o data...si incepu sa chicoteasca.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:08 pm

-Eh.. stai linistit.. si eu sunt putin cam obosita de la drum..zise ea oftand scurt
-Ce frumos e afara ! zise ea privind pret de cateva clipe fereastra .Ofta din nou scurt , isi aranja putin cravata de la gat , cu nodul mai desfacut , era rosie .

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:13 pm

-Ce frumos e afara ! zise Alice uitandu-se pe fereastra.
Kanon se uita si el pe fereastra si aproba..
-Da...chiar este.Esti pentru prima data intr-o tabara de vara?..Nu de alta..da imi pare ca esti genu de persoana care se duce in fiecare tabara care se organizeaza *chicoti*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:15 pm

-Pai.. e cam .. a treia.. desi anul trecut nu am fost.. am avut anumite probleme cu mama.. si nu am putut venii.. ai chef de o plimbare?zise bruneta afisand un zambet inocent
-Ma cam plictisesc aici.. inauntru

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:19 pm

ai chef de o plimbare?zise bruneta afisand un zambet inocent
-Ma cam plictisesc aici.. inauntru

Kanon ezita putin..gandindu-se mai intai sa nu cumva sa ii vada Hana si sa nu creada altceva..dar..trecand peste asta..credea ca o sa fie placut sa se plimbe cu Alice..si nu ar fi fost deloc frumos sa o refuze.
-Da..de ce nu...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 4:25 pm

Alice se ridica si isi incheie camasa
-Pai.. sa mergem atunci.. zise ea mergand incet spre usa , dar mai intai luandu-si telefonul si castile , iesi afara asteptandu-l pe Kanon

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 1:27 am

-Pai.. sa mergem atunci.. zise ea mergand incet spre usa , dar mai intai luandu-si telefonul si castile , iesi afara asteptandu-ma..
Kanon mai ramase putin in cabana..
-Hei Kat..ne vedem mai tarziu...spuse el indreptandu-se spre usa.Deci ce ai vrea sa `vizitezi ` mai intai? o intreba Kanon pe Alice.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:07 am

In tot acest timp Kat observa,observa si observa,iar din cand in cand le arunca priviri sceptice celor doi.Tipa cea noua parea fericita,emotionata,rusinoasa ,iar toate puse la un loc nu o incantau deloc pe blonda .
-Hey,stati!
Tinea la Han si nu vroia sa ii lase pe nou-venita si pe Kanon sa plece singuri.El parea destul de indragostit de micuta violonista,dar baietii sunt ciudati.Nu vroia sa riste.
-Vin si eu.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 10:13 am

-Vin si eu.Spuse Kat.
Kanon ii arunca o privire si un zambet,in forma de multumire lui Kat..nu era vorba ca nu ii placea compania lui Alice..dar...intr-un moment de neatentie ar fi putut sa cada prada frumusetii fetei.Nu vroia sa o faca pe Hana sa sufere.
-Pai..atunci sa mergem.Spuse Kanon.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 8:39 am

Kat se plictisise de atat plimbare,mai ales dupa ce trecuse pe la baie,apoi infirmerie.Scose din bagaj o trusa de prim ajutor,iar cu o penseta elimina toate cioburile.'Cine naiba poarta o trusa de prim ajutor dupa el inafara de mine oare?Sunt smintita,clar.'dupa ce termina totul isi lua costumul de baie,un prosop si pleca spre sauna.Chiar spera sa nu mai fie nimenia acolo.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 22, 2009 2:04 pm

Amy nu astepta ca,Kanon sau tipul de langa el sa reactioneze in vreun fel asa ca o trase pe Kat dupa ea probabil impotriva vointeti ei dar trebuia sa aiba pe cineva langa ea in caz ca ii venea sa rupa vreo mana sau un picior.
Se opri in fata cabanei fetelor si se tranti de la un metru pe pamantul tare,scrasnind din dinti la contactul cu solul.
Intr-un sfarsit se hotara sa spuna ceva pentru a mai destinde atmosfera.
-Kat,imi pare rau ca te-am luat cu forta dar cand sunt extrem de nervoasa simt ca trebuie sa am pe cineva langa mine care sa poata sa ma opreasca daca as vrea sa fac ceva necugetat,spuse ea privind in gol.Privirea ei inca nu se linistise. Si-ar fi dorit sa poata lovi sau sfarma ceva. Din nefericire nu gasi langa ea decta o creanga rupta dintr-un pom asa ac o lua de jos si incepu sa o sfarame in bucatele minuscule ca mai apoi sa le arunce in primul lucru din fata ei.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:20 am

-Nu`i nimic.Probabil ca oricum m`as fi tarat dupa tine si fara invitatie.Nu prea am cu cine sa vorbesc in tabara asta.Cand incercam si eu sa socializez dau peste cei doi.Stupid chiar.Incepusem sa ma inteleg cu Rapunzel,dar se pare ca e prea nesimtit sa se poata intelege cu o persoana ca mine,atat de...educata.
PUfni in ras.Nici ea nu credea ce zicea,dar tot considera ca,Kanon era nesmitit.El si tipul din baie.Uitand pentru un moment ca nu e singura incepu sa vorbeasca.
-Of!De ce a trebuit sa`mi amintesc de boul ala!Ma intreb cum il cheama?Ar trebui sa ma razbun....Scuze..am uitat ca esti prin preajma.Esti cam tacuta Amy...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:57 am

Kanon fugi inspre cabana fetelor pentru a vorbi cu Amy..
-Stiu ca probabil nu sunt in locul potrivit..si la momentul potrivit,dar nu-mi pasa.Amy te rog poti sa vii sa vorbim putin?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:12 pm

-Stiu ca probabil nu sunt in locul potrivit..si la momentul potrivit,dar nu-mi pasa.Amy te rog poti sa vii sa vorbim putin?
-Ce mai vrei acuma?intreba Amy care si-ar fi dorit sa vorbeasca cu fortele armate decat cu el.
Vrei s aimi spui ca sunt o rasfatata care nu are altceva de facut decat sa enerveze lumea si ca parintii mei nu au stiut sa ma creasca cum ar trebui?Defapt mamei i pasa de mine la fel cum imi pasa mie de tine in momentul de fata.
Dar hai sa nu mai vorbim despre viata mea infecta.
Ai venit sa imi ceri bani pentru spitalizare?spuse ea trantindu-se din nou pe pamantul tare si scrasnind din dinti la contactul brutal cu solul uscat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:14 pm

-Nu chiar..defapt am venit sa-ti spun ca ai cam exagerat acolo..Si..nu m-am putut abtine.Deobicei nu dau in fete..dar tu nu esti chiar o fata.Asa ca..o sa stau aici -spuse el si se aseza pe iarba- pana o sa-mi accepti scuzele..uite..fa-mi ce vrei..baga-ma in spital.Dar tot nu plec

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 12:28 pm

-Nu chiar..defapt am venit sa-ti spun ca ai cam exagerat acolo..Si..nu m-am putut abtine.Deobicei nu dau in fete..dar tu nu esti chiar o fata.Asa ca..o sa stau aici -spuse el si se aseza pe iarba- pana o sa-mi accepti scuzele..uite..fa-mi ce vrei..baga-ma in spital.Dar tot nu plec,spuse Kanon.
-Ce vrei sa spui cu asta?intreba Amy care nu se intoarse sa il priveasca pe Kanon nici macar pret de o secunda.
Ca ar fi trebuit sa ma nasc baiat in loc de fata sau ce? De ce sunt eu o exceptie?Pentru ca mama m-a dus la niste afurisite de lectii de autoaparare doar pentru a nu ii respira prea mult aer din casa?
Si poate ai dreptate totusi.Poate daca m-as fi nascut baiat mama ar fi tinut si la mine sau macar m-ar fi acceptat.
In fine...In privinta scuzelor...nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac...sa te iert..pfff....da sigur..fraiera as fi....sa stau suparata sau sa nu imi pese???......De ce trebuie lucrurile sa fie asa de complicate? Nu am venit in tabara asta ca sa imi fac prieteni.Intentia mea era sa scap de casa si aerul mult prea pretios din ea pe care mai aveam putin si il plateam.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum