Cabana fetelor

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Cabana fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:00 am

-Mi se pare ciudat ca tuturor le pasa de mine azi,chicoti ea...
Kanon chicoti si o ajuta pe Amy sa se ridice..nu se plimbasera foarte mult,insa avusesera timp sa vorbeasca. 'Ce bine..inca o persoana normala' gandi Kanon in timp ce o conducea pe Amy inapoi la cabana.Intrand in cabana o vazu pe fata cu care era Amy inainte de plimbare.
-Hei..Eu sunt Kanon. Si ii intinse mana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 7:30 am

Era inconjurata de un val de fum.Pe pervazul ferestrei era un pachet de tigari terminat si unul ce parea abia inceput.Katrine se intoarse sceptica si il studie pe Kanon.Parea tipul de baiat care obtinea tot ce vroia.
-Kat,asa ma numesc.Acum ar trebui sa zic ceva gen incantata,dar tinand cont ca nu stiu cine esti nu pot fi sigura ca sunt incantata.
Zise asta uitandu`se la el cu inteles cum ca nu are de gand sa dea mana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:19 am

-Kat,asa ma numesc.Acum ar trebui sa zic ceva gen incantata,dar tinand cont ca nu stiu cine esti nu pot fi sigura ca sunt incantata.
Kanon isi retrase imediat mana..
-Mi se pare corect ce ai zis..zise el zambind si intinzandu-se pe un pat.
Observa un muc de tigara,il lua in mana si ii spuse lui Kat in timp ce studia restul de tigara:
-Stii ca nu ai voie cu tigari aici? *chicoti si arunca chistocul peste umar*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:34 am

-Crezi ca imi pasa de regulile de aici?Nu eu am vrut sa vin si nu sunt deloc incantata de locul asta,asa ca sper macar sa fiu lasata sa traiesc.Ma rog,sa fumez.
Veselia acelui tip chiar o enerva.'Cum poate un om sa fie atat de fericit?Dar mai ales,cum isi permite sa`mi spuna ce e bine si ce e rau?'.Kat utea sa faca ce isi dorea si nimeni nu o certa.Dar asta se intampal doar in lumea ei mica.Lumea reala era mult mai stupida.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:39 am

Kanon observa nervii care se ascundeau in Kat..
-Imi pare ca nu prea tii cont de reguli..crezi ca asta te face mai independenta?..Oricum..imi pare rau pentru ca ti-am zis ca nu ai voie cu tigari..chiar daca nu am zis-o cu rautate.
Dupa care Kanon pleca.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:44 am

-Ihhhh!Il urasc!Chiar crede ca imi pasa de parerile lui!E insuportabil!Sper sa nu il ami avd niciodata!
Kat incepuse sa tipe ,iar cand realiza ca toata lumea se uita la ea.Se opri si isi lua o noua tigara din pachet .Macar asta o mai linistea.Simtea ca o sa explodeze din moment in moment,iar cabana se va umple de sange negru ca smoala.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:57 am

Kanon nu apuca inca sa iasa pe usa cand o auzi pe Kat tipand ca il uraste.. Se deprima imediat..asta ii aminti de experienta lui din copilarie cand plecase fratele lui.
-Nu e nevoie sa tipi..te-am auzit deja. spuse el pe un ton usor si oarecum trist.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:06 am

Schimbarea din tonul lui Kanon o facu pe Kat sa uite momentat de cat de mult il ura si striga dupa el:
-Hey!Te simti bine?Ti`e rau?Mai inainte era cea mai vesela persoana pe care o cunosc si acum imi dai impresia ca in curand o sa te apuci de plans.Bine,poate exagerez,dar oricum,esti bine?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:08 am

-Hey!Te simti bine?Ti`e rau?Mai inainte era cea mai vesela persoana pe care o cunosc si acum imi dai impresia ca in curand o sa te apuci de plans.Bine,poate exagerez,dar oricum,esti bine?
Kanon nu isi schimba expresia fetei sau tonul din voce...
-De parca ti-ar pasa..si deschise usa asezandu-se pe scari..fara sa-si dea seama lasase usa deschisa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:17 am

-Incercam sa fiu draguta,da?Oricum banuiesc ca tie iti pasa si mai mult de ciudata blonda pe care aprope toti cei din tabara o evita!Sunt obisnuita,nu`ti fa griji!Da,am uitat tu nu iti faci griji!
Deja incepuse sa planga.De ce trebuia sa fie ea mereu cea care era nesuferita?Oricum,acum nu ii pasa decata sa tipe tot ce avea pe suflet.Nu ii pasa ca probabil nu o auzeau doar fetele,ci probabil toata tabara.
-Nu incercati sa ma reparati,vreau sa raman cum sunt!Nu`mi pasa ca o sa devin cea mai indiferenta persoana de pe planeta!Daca pun prea mult suflet in ceva ,o sa ajung sa sufar!Mereu mi se intampla asa!E mai usor dac nu sper pentru nimic!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:20 am

-Nu incercati sa ma reparati,vreau sa raman cum sunt!Nu`mi pasa ca o sa devin cea mai indiferenta persoana de pe planeta!Daca pun prea mult suflet in ceva ,o sa ajung sa sufar!Mereu mi se intampla asa!E mai usor dac nu sper pentru nimic!
Kanon deja nu mai suporta..intra nervos inapoi in cabana si o apuca de mana pe Kat *care inca tipa* si o trase afara.
-De ce faci asta?
Spuse Kanon tipand.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:26 am

-Ce fac?Joc tetru,nu?Evident ca asta o sa zici.
Vocea i se domolea .Simtea ca nu mai are lacrimi pe care sa le dea afara.Situatia devenea ciudata.Trase aer in piept si incerca sa se linisteasca.Tremura si ametia,din moment in moment parand ca o sa cada jos.'Sper sa nu ma mai ridic,'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:48 am

-Ce fac?Joc tetru,nu?Evident ca asta o sa zici.
Kanon chicoti fortat..
-Defapt..nu aveam de gand sa iti spun asta. -reveni la fata lui destul de serioasa-..Nu stiu...probabil nu e treaba mea..dar mi se pare ca te chinui singura.Apropo eu am o problema cu expresia 'te urasc'..Cand eram mic,fratele meu plecase de acasa,el avea 15 ani.Mama a crezut ca e din vina mea si a intrat intr-o depresie..ajunsese sa-mi spuna de fiecare data cand ma vedea 'te urasc'.Probabil si de asta ma prefac tot timpul fericit.In fine..Terminand cu asta..nu vreau sa par prea sensibil..uite,poftim un servetel.Ti s-a intins putin machiajul.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:59 am

Kat lua servetelul,dar hotara sa nu il foloseasca,oricum trebuia sa isi schimbe machiajul.Inca ametia,asa ca s`a asezat langa Kanon si ii vorbi cu vocea tremuranda.
-Multumesc pentru servetel.Aaa,imi pare rau pentru mai ianinte.Cand esti nevoit sa cresti singur,uneori simti ca o sa explodezi.De data asta am explodat.Imi pare rau ,sincer.
Se pare ca in tabara asta toata lumea ascunde ceva trist.Sau poate ca eu vad doar partile triste.Nu`mi place sa ma bag in treburile altora,dar banuiesc ca acum e ok.Stii mama..a murit.Tata s`a recasatorit si acum din cauza ipocritei de nevastasa ma uraste.Nu`mi pasa foarte mult pentru ca am ajuns sa ma acelasi sentiment fata de el,e ceva reciproc.Oricum situtiile noaste sunt dierite.
Apoi fata schimba tonul si spuse ca pentru ea:
-Se pare ca ne putem intelege cu totii.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:04 pm

-Se pare ca ne putem intelege cu totii.
Kanon zambi la auzul acestor cuvinte..desi nu prea o cunostea pe Kat..aceasta i se parea o fata foarte de treaba,care suferise foarte mult.
-Ma bucur ca ai spus asta..spuse Kanon chicotind.Apropo..nu are de ce sa-ti para rau.Iti aduc un pahar cu apa,ceva?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:13 pm

-Nu trebuia sa auzi asta.Am crezut ca doar gandesc.Nu prea fac diferenta.
Dar deodat expresia ei se transforma in jucausa in uimita si pentru o secunda nu mai stia unde era.Sari in picioare si spuse:
-Cum am ajuns sa vorbesc cu tine.Acum circa ,cred ca 5 minute tipam,apoi tu mai smucit de mana si mai tarait pana ,se uita in jur, aici.In fata cabanei,deci aici suntem.
Parea ca face in cap o recapitulare mult mai ampla.'Interesant'
-Multumesc pentru apa,dar nu.Se pare ca incep sa ma pricep sa socializez.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:32 pm

-Multumesc pentru apa,dar nu.Se pare ca incep sa ma pricep sa socializez.
Kanon o privi si ii spuse pe un ton serios:
-Mai trebuie putin exercitiu. -dupa care pufni in ras-.Glumeam doar..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:45 pm

-Ha,ha!Am ras.Glumele tale nu sunt prea bune,sa stii.Dar banuiesc ca as prefera ast in locul crizelor mele de isterie.
Atmosfera se destinsese,si oricine ar fi trecut pe langa ei ar fi spus ca sunt doar doi buni prieteni ce vorbesc,rad,gumesc.Kat se simtea destul de in largul ei acu,mai ales ca nici nu ami ametia.Totul era bine,deocamdata.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:48 pm

-Ha,ha!Am ras.Glumele tale nu sunt prea bune,sa stii.Dar banuiesc ca as prefera ast in locul crizelor mele de isterie.
Kanon continua sa rada..
-Te-as putea ajuta la problema ta cu socializatul..numai daca imi spui niste glume bune *laugh*..stiu deja ca nu ma pricep.Insa prietenii mei rad des la glumele mele,asta e doar pentru ca s-au obisnuit cu glume proaste.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:53 pm

-Hey!Nu am zis ca ma pricep al glume!Defapt nu imi amintesc cand am glumit ultima oara.Singura fiinta cu care as putea glumi acas ar fi...pisica.Si oricum,banuiesc ca nu e nevoie de ajutor daca chiar iti doresti sa te integrezi.Nu?E mai greu pana vorbesti prima oara...
Apoi scoase un pachet de tigari din gentuta micuta si ii spuse:
-Stiu ca tu vrei sa respectam regulile,dar din toate cred ca pe asta nu as putea sa o respect.Oricum,nu fumezi,nu?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:57 pm

-Stiu ca tu vrei sa respectam regulile,dar din toate cred ca pe asta nu as putea sa o respect.Oricum,nu fumezi,nu?
Kanon se uita atent la pachetul de tigari..
-Defapt..da..si se autoservi cu o tigara din pachetul lui Kat..incerca sa fumeze insa incepu sa tuseaca *se cunostea ca nu mai fumase pana atunci*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:01 pm

-Nu fumezi,nu`i asa?In locul tau nu m`as apuca .Nu sunt deloc mandar ca nu ma pot lasa,dar...
Ii smulse tigar din mana si o calca nervos,apoi facu la fel si cu a ei,si cu tot pachetul.Mereu a stiu ca nu e bine ce face,dar macar se distrugea pe sine.Nu vroia sa mai distruga si pe altcineva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:04 pm

-Nu fumezi,nu`i asa?In locul tau nu m`as apuca .Nu sunt deloc mandar ca nu ma pot lasa,dar...
Kanon fu placut surprins sa vada ca a stalcit tigarile..insa ii spuse:
-Asta a fost ultimul pachet?..Nu spuneai tu ca nu poti trai fara sa fumezi?Ce o sa faci acum? Apropo..aveam eu niste vecini care faceau tigari din hartie igienica *laugh*..nefolosita..
Urma o criza de ras..

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:10 pm

-Nu sunt chiar in halul asta..cred.Stai!Era ultimul pachet?Nu!Cum supravietuiesc?
Se pisca brusc de fata ,atat de tare incat tipa.
-Nu,nu visez.Atunci e de rau,foarte rau,groaznic chiar.
Kat se gandi cum ajunsese sa fie in asa fel.Detesta tigarile de cand era mica,dar dupa ce a murit Erin a inceput .Prima oara ,a doua pana cand totul s`a transformat in dependenta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Aug 19, 2009 12:51 am

-Nu sunt chiar in halul asta..cred.Stai!Era ultimul pachet?Nu!Cum supravietuiesc?
Kat se alarma si se pisca de fata,sa se asigure ca nu viseaza...
-Nu,nu visez.Atunci e de rau,foarte rau,groaznic chiar.
-Haide..pun pariu ca nu e asa rau..Si daca totusi,o sa fie prea greu....Cred ca trebuie sa aiba vreun om de servici pe aici cateva tigari.Spuse Kanon chicotind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum