Cabana fetelor

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Re: Cabana fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:03 pm

-Da,desigur,spuse Kat dupa care iesira amandoua afara si se oprira pe treptele cabanei.
-Deci ti-ai dat seama nu?,intreba Amy nedandu-i ragaz lui Amy sa raspunda.Oricum ma asteptam sa o faca cineva mai devreme sau mai tarziu desi speram sa nu.Dar acum ca stii te rog sa nu te preocupi prea mult de sittuatia mea.Si cel mai important...te rog sa nu mai amesteci si pe altcineva in toata treaba asta,te rog mult.Niciodata nu mi-a placut sa se uite cineva cu mila la mine.Desi pana acum nici nu am avut pe cineva sa o faca dar nu vreau sa incep de acum.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:09 pm

-Unu:incearca sa mai respiri in timp ce vorbesti si doi,evident ca nu o sa ma amestec,decat daca nu o sa iti fie foarte rau.In aceasta situatie nu pot promite nimic.Nu o sa zic nimic nimanui pentru ca stiu ca asta te`ar face sa te simti mai slaba.Oricum nu cred ca cineva s`ar uita cu mila la tine.
Kat zambi si o stranse in brate pe Amy.
-Acum aveam secretul nostru.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:23 pm

-Unu:incearca sa mai respiri in timp ce vorbesti si doi,evident ca nu o sa ma amestec,decat daca nu o sa iti fie foarte rau.In aceasta situatie nu pot promite nimic.Nu o sa zic nimic nimanui pentru ca stiu ca asta te`ar face sa te simti mai slaba.Oricum nu cred ca cineva s`ar uita cu mila la tine.
-Acum aveam secretul nostru,spuse Kat dupa care o imbratisa strans pe Amy.
La randul ei Amy o imbratisa si ea pe Kat,dup care ii spuse.
-Ok...secretul nostru...doar al nostru.
Stii care e parte rea in toata treaba asta? Ca trebuie sa renunt la bataie,spuse Amy serioasa dupa care izbucni in ras.Cum o sa te mai apar eu pe tine de acum incolo?spuse ea ciufulind-o usor pe Kat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:31 pm

-Da,asta e destul de grav.Daca cineva ma va ameninta cu un plici ce ma fac?Mi se face frica deja.Stiu,il voi ameninta si eu la randul meu cu un foarfec,pentru ca nu stiu daca ai observat dar majoritatea baietilor din tabara au parul aproximativ lung.De fete nu mi`e frica pentru ca lor daca le stric putin machiajul fug de unde au venit.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:41 pm

-Da,asta e destul de grav.Daca cineva ma va ameninta cu un plici ce ma fac?Mi se face frica deja.Stiu,il voi ameninta si eu la randul meu cu un foarfec,pentru ca nu stiu daca ai observat dar majoritatea baietilor din tabara au parul aproximativ lung.De fete nu mi`e frica pentru ca lor daca le stric putin machiajul fug de unde au venit.
-Of Doamne...nu ti-a spus nimeni ca nu e bine sa alergi cu foarfecul in mana....daca iti scoti ochii,spuse Amy uitandu-se la Kat.Si in plus,daca te atingi de bretonul lui Kanon s-ar putea sa ai nevooie mai mare de mine decat crezi.
Crede-ma...nu subestima niciodata un baiat cu parul in ochi...mereu au ceva de ascuns,rase Amy dupa care incepu sa se joace cu o suvita din parul blond al lui Kat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:46 pm

-Da..probabil ca ai dreptate.Stii,ma gandeam ca poate ar trebui sa imi schimb culoarea parului.Bruneta,iar.Blondul asta devine plictisitor.Il am de circa o luna.
As putea adauga si niste suvite poate sau de ce nu as putea sa imi fac capul multicolor,insa toata lumea s`ar uita la mn ca la..un strut?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:51 pm

-Da..probabil ca ai dreptate.Stii,ma gandeam ca poate ar trebui sa imi schimb culoarea parului.Bruneta,iar.Blondul asta devine plictisitor.Il am de circa o luna.
As putea adauga si niste suvite poate sau de ce nu as putea sa imi fac capul multicolor,insa toata lumea s`ar uita la mn ca la..un strut?
-Poate vrei sa spui un paun...stii strutii nu sunt asa de colorati,spuse Amy dupa care zambi
Si revenind la subiect...mie imi place parul tau asa cum e dar daca vrei sa iti schimbi culoarea parului eu nu am nimic impotriva.
Iar daca o sa te faci bruneta...o sa ne confunde lumea.Sau stai...am uitat....trebuia sa ma tund,spuse Amy dupa care un oftat incet ii scapa printre dinti.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 1:54 pm

-Esti sigura ca vrei sa il lasi pe Rapunzel sa te sluteasca?As putea sa sun acasa si sa spun ca am nevoie urgenta de un frizer,lucru care chiar este adevarat pentru ca vreau sa ma vopseasca.Asta e varianta mai simpla.Dar am putea sa mergem la o frizerie in cel mai apropiat oras.Masina mea e in parcarea taberei.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:03 pm

-Esti sigura ca vrei sa il lasi pe Rapunzel sa te sluteasca?As putea sa sun acasa si sa spun ca am nevoie urgenta de un frizer,lucru care chiar este adevarat pentru ca vreau sa ma vopseasca.Asta e varianta mai simpla.Dar am putea sa mergem la o frizerie in cel mai apropiat oras.Masina mea e in parcarea taberei.
Kat parea foarte draguta.
-Ooo...merci mult da nu vreau sa te deranjez cu asta,spuse Amy zambind.
Ma gandeam la altceva dar nu cred ca vei accepta....poate e mai buna varianta ta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:08 pm

-La ce te gandeai?M`ai facut crioasa acum!Zi`miiiii!Si sa stii ca nu deranjezi .Oricum,ziiii`mi!
Kat se ruga ca un copilas ce vrea o jucarie noua.
-Daca nu imi spui o sa...aaa...nu stiu ce o sa fac pentru ca sunt in pana de ideei.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:14 pm

-La ce te gandeai?M`ai facut crioasa acum!Zi`miiiii!Si sa stii ca nu deranjezi .Oricum,ziiii`mi!-Daca nu imi spui o sa...aaa...nu stiu ce o sa fac pentru ca sunt in pana de ideei.
-Ce o sa imi faci?intreba Amy.O sa imi intinzi machiajul pe care nu il am sau o sa ma machiezi strident? Incepu sa rada uitandu-se la privirea ciudata a lui Kat.Linistestete...doar glumeam.
Reveenind la ce am zis mai devreme...e destul de mult pana in oras pentru a merge la frizerie...si e prea mult deranj pentru a chema special pe cineva aici.....dar ai avea oare incredere in mine pentru asta?
Amy se astepta ca,Kat sa ezite.Era de inteles pentru ca parea ciudata propunerea venind din partea ei.
-Hey...stiii....nu e nevoie sa accepti daca nu vrei...nu e nici un fel de problema.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:17 pm

-Da,nu am vrut sa te intreb daca vrei sa faci asta pentru ca eram sigura ca nu o sa accepti.Cred ca oricine face o treaba mai buna decat mine.De obicei ma vopsesc singura.Deci,imi dai voie mie sa te tund.Te anunt ca am luat niste cursuri de frizerie ,pentru ca in general prefer sa ma tund singura.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:22 pm

-Da,nu am vrut sa te intreb daca vrei sa faci asta pentru ca eram sigura ca nu o sa accepti.Cred ca oricine face o treaba mai buna decat mine.De obicei ma vopsesc singura.Deci,imi dai voie mie sa te tund.Te anunt ca am luat niste cursuri de frizerie ,pentru ca in general prefer sa ma tund singura.
-Hey...nu imi pasa de cursurile pe care le-ai luat....cred ca si sora-mea tunde mai bine ca si Cenusareasa,rase gandindu-se cate porecle va mai avea de suportat Kanon.
Ok...deci batem palma...eu ma ocup de parul tau si tu de al meu.....dar sa imi spui ce ai vrea mai exact....eu nu vreau nimic special....doar vreau sa nu mai arat ca mine....Da stiu...suan ciudat...dar m-am plictisit pur si simplu de mine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 24, 2009 2:27 pm

-Poi cred ca ne aflam in aceeasi situatie.Da frau liber imaginatie si cred ca o sa iasa ceva.Dar inainte sa plecam o sa iti arat de ce am bagajul atat de urias.
Cele doua intrara in camera ,iar Kat deschise valiza .Era plina de haine in principal dar peste erau o gramada de accesorii,truse de machiat,vopsele,aceesorii pentru par si chiar cateva foarfece de frizerie,plus lucruri care nu se vedea exact ce erau.
-Cred ca am si un topor la mine.Pregatita pentru orice,rase si continua.Luam ce ne trebuie si placam la baie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:40 am

Amy observa toata scena fara sa ridice macar un deget.Dar inainte sa plece simti nevoia sa faca ceva.
Lua un marker si scrise pe usa baii fetelor....Bateti la usa si intrati doar daca nu va raspunde nimeni...dupa care o urma pe Kat pana la cabana
-Deci...poti sa ma faci nebuna dar sa stii ca te-am crezut cand ai spus ca ai un topor in geamanatan....desi eu nu ma pot mandri am doar un satar...de ce??....pai ma gandeam ca or fi si psihopati prin tabara asta...oare am dreptate?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:49 am

Kat se intoarse spre Amy uimita.
-Esti slaba la capitolul arme albe.Dar eu nu am luat lectii de kickboxing.
Apoi chicoti.Se duse la geamantan si il deschise doar dupa ce se uita in jur sa fie sigura ca nimeni nu se uita.Baga mana printre haine si dadu de ce vroia.Un mic buton ce semana cu un nasture.
-O sa te simti putin ca intr`un film cu traficati dar..
Apoi deschise un buzunar ascuns.Dadu hainele si tot ce mai avea la oparte pentru a`si arata comorile.Cutite de la cea mai mica marime la cea mai mare ,un topor si nu in ultimul rand:un pistol.
-Da,sunt nebuna.Dar sa stii ca am permis de port arma.Toate astea ma fac sa ma simt in siguranta,cu toate ca nu le folosesc.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 5:57 am

Amy ramase bllocata atunci cand vazu ce avea Kat in geamantan dar dupa care isi dadu seama ca nu era nimic anormal in arsenalul ei de aparare.
-Stii...nici unul din lucrurile astea nu ma sperie...dar am o nelamurire...te rog spune-mi ca ala e un pistol cu tranchilizante,spuse Amy sperand sa aiba dreptate.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 6:01 am

-Stii...nici unul din lucrurile astea nu ma sperie...dar am o nelamurire...te rog spune-mi ca ala e un pistol cu tranchilizante,spuse Amy sperand sa aiba dreptate.
Kat se grabi repede sa acopere totul,dupa ce ascunse toporul sub pat.Chiar nu vroia sa mai afle nimeni de asta.Apoi se intoarse spre Amy.
-As putea spune ca e cu tranchilizante,dar as minti.Cu aia as putea omori pe oricine mi`ar sta in cale...sau nu.Nu iti fa griji,nu am ucis pe nimeni inca.
Apoi chicoti.
-As vrea ca asta sa ramana intre noi.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 6:25 am

-As putea spune ca e cu tranchilizante,dar as minti.Cu aia as putea omori pe oricine mi`ar sta in cale...sau nu.Nu iti fa griji,nu am ucis pe nimeni inca.-As vrea ca asta sa ramana intre noi.
-Hey,chiar crezi ca as vrea sa vina politia aici si sa ia singura persoana placut de anormala?intreba Amy.
In orice caz...ce ai de gand sa faci cu arsenalul asta impotriva a ceea ce s-a intamplat in baie?
Sper ca nu o sa iasa sange din toata treaba asta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 6:29 am

Kat zambi malefic,apoi expresia ei fu inlocuita de una nebuna.
-Sigur ca o sa se lase cu sange.De ce crezi ca am adus toate astea cu mine?
Apoi reveni la realitate.
-O sa sparg usa defapt.Daca prima oara cand am incercat sa o distrugem nu a iesit prea bine,de data asta nu o sa mai fie la el de frumos.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Aug 29, 2009 6:49 am

Amy asculta cu atentie ceea ce spusese Kat.
-Esti atat de ....criminala spuse ea dupa care incepu sa rada.Desi mi-as fi dorit pentru treaba asta sa avem o drujba dar e bun si toporul.
Se duse catre patul ei.Se asigura ca nu era nimeni in cabana inafara de ea si Kat si dupa il scoase si il arunca pe pat.Il deschise incet.Dadu la o parte mormanele de haine si sub ele gasi o punga neagra si inchisa ermetic.
O deschise si din ea scoase satarul care straluci in lumina soarelui...perfect
Apropo...inca cv..spuse ea dupa care lua niste vopsea rosie si o pereche de manusi.
Intai intinse niste vopsea pe lama satarului si a toporului,dupa acre ii dadu lui Kat perechea de manusi pe acre le facu s apara patate de sange...ceva in genul unui chirurg nebun,dupa care plecara din nou la baie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Sept 11, 2009 1:42 pm

Drumul cu autobuzul o obosea intotdeauna. Dupa cateva ore de muzica buna, se decise sa-si refaca machiajul, sau mai bine zis sa-l faca. In graba, uitase sa se mai preocupase de machiajul sau. Scoase oglinda si isi privi chipul in ea. Pletele buclate si blonda alunecau rebel peste umeri. Ochii albastrii aveau o stralucire minunata. Isi scoase trusa de machiaj din geanta. Scoase creionul, rimelul si un ruj rosu. Dupa ce termina afla ca ajunsera. Cobori din masina si isi lua bagajele indreptandu-se spre tabara. Intra in cabana fetelor si se uita in jur. Vazu un pat liber si se indrepta spre el, dupa ce saluta
-Buna, fetelor!
Isi aseza pe pat geamantenele si se duse langa ele.
-Eu sunt Christina, dar imi puteti spune Xtina sau Tina.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum