Cabana fetelor

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Cabana fetelor

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Joi Iul 09, 2009 11:52 am

Aici vor dormi doar fetele.

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Re: Cabana fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Iul 09, 2009 12:59 pm

Cabana. Am intrat impingand usa cu piciorul, mainile fiindu-mi ocupate de bagaje, era draguta, dar i se parea ciudat ca taote fetele sa locuiasca in aceeasi cabana.
Mi-am ales un pat suspendat, i se parea dragut, sa doarma la inaltime.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Iul 16, 2009 2:20 pm

Avril intra in cabana..."Ahh...in sfarsit"...era obosita...se tranti intr-un pat. "E bun...e moale" se ridica...
-Buna...eu sunt Avril...tu?spuse ea prietenoasa....
Apoi incepu sa despacheteze asteptandu-i raspunsul

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 1:24 pm

Anette deschise usor usa, intra in camera, uitandu-se dupa un pat, se aseza langa o fereastra si incepu sa despacheteze. Se uita spre celelalte fete privindu-le curioase, apoi isi dadu drumul la gura :
- Neh, buna...spuse fata apropae in soapta.

Ultima editare efectuata de catre Anette in Dum Iul 19, 2009 3:51 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 1:35 pm

off: Diana, trebuie sa ai macar 3-4 randuri ^^"

on:
Avril o observa pe noua venita si se duse la ea. Avea parul prins intr-o coada[ca in poza de la inscrieri]. Era imbracat intr-un tricou alb cu dungi negre si cu o fusta de blugi cu o curea lata si multe fermoare. Era incaltata cu o pereche de tenesi roz de blugi
-Buna!Ma numesc Avril. Si eu sunt noua pe aici. Si foarte imprastiata. Tu?
Apoi se aseza la fereastra si inspira aerul curat care venea de afara.

Ultima editare efectuata de catre AvrilL in Dum Iul 19, 2009 7:45 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Sam Iul 18, 2009 1:42 pm

Anette o privi timp ce cateva secunde, apoi ii zambi dulce.
-Ma numesc Anette. Incantata. Si eu sunt noua. E prima oara cand vin aici, pare un loc dragut. Vara si tabara... ce asociere draguta...
Bruneta continua despachetarea.

Ultima editare efectuata de catre Anette in Dum Iul 19, 2009 3:52 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Sam Iul 18, 2009 2:44 pm

Editati-va amandoua ultimele posturi. Diana, tu editeaza-le pe ultimele 2 pe care l-ai postat, iar Azy, tu editeaza-l pe al tau. Nu aveti niciuna nici macar tei randuri. Daca nu le editati, o sa le sterg.

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Iul 26, 2009 12:33 pm

"Off... stiam eu ca nu trebuia sa imi iau balerini!". Hana calca prudent pe varfurile pantofilor ei, ferindu-se de micile gropi de noroi. Costumatia sa era nepotrivita pentru vremea aceea, dar o "Lolita" ramane pentru todeauna o Lolita. Reusind, in sfarsit, sa ajunga la cabana fetelor, trase aer in piept si ofta lung. Si-ar fi dorit sa poata pleca acasa. Ideea de a cunoaste oameni noi o ingrozea, fiind cat se poate de timida si rusinoasa. Era, de asemenea, ingrijorata ca nu se va putea integra. Hainele si felul ei de a fi nu fusesera niciodata pe placul celorlalti. "Acum e acum... trebuie sa fac asta!". A deschis incet usa, inchizand-o la fel de usor in urma ei. Le-a aruncat o privire curioasa celor trei fete, lasandu-si apoi capul in jos. Merse spre cel mai indepartat pat, isi lasa bagajele si scoase dintr-un rucsac un bloc de desen micut si un penar. Nu vroia sa para ignoranta, dar nici nu avea destul curaj sa vorbeasca cu colegele ei de cabana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 03, 2009 11:48 am

Stand in fata cabanei fetelor ma gandeam sa intru sau sa nu intru...Totusi mi-era asa dor de Jiro parca fusese plecata ani intregi... Insa mi-am facut curaj am tras puternic aer in piept si am inceput sa ma indrept spre usa.In dreptul ei m-am intors."Trebuie sa ma astept la orice... Niciodata nu poti ghici ce gandesc fetele. aish haide curaj" Asa ca mi-am bagat usor capul sa vad cine e inauntru...wow o multime de fete...pritre care Jiro,Hana si Avril...Am intrat pana la urma:
-Annyeong* fetelor !
Apoi m-am indreptat spre singura fata care imi placea : Jiro.

-----
*Annyeong-buna

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 2:02 pm

Amy isi purta incet picioarele inspre cabana fetelor.Privelistea era incantatoare si aerul era mult mai curat decat cel din oras.
Isi lua geamantanul intr-o mana iar cu cealalta deschise incet usa.
Vazu cea ce se asteptase sa vada.Multe paturi etajate si cateva figuri feminine pintre care si una masculina dar nu se sinchisi de prezenta tipului.
Trase usa in urma ei si isi alese un pat langaa fereastra.Dupa ce despacheta vru sa cunoasca niste persoane asa ca merse la primafata si ii spuse:
-Hey, numele meu este Amy Lee dar poti sa imi spui doar Amy.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 11:25 am

Ajunse in tabara de ceva timp.Nici macar nu isi despachetase bagajul,sperand ca printr`o minune sa se poata intoarce acasa.Alesese primul pat pe care il vasuse,unul langa geam.Se aseza pe el si incepu sa se gandeasca cum ajunsese acolo.Parintii ei ii promisesera ca daca se duce o sa`i cumpere orice isi doreste.
-Banuiesc ca merita ,atata timp cat o sa am propriul meu apartament.La urma urmei nu e mare lucru.O sa stau aici plictisindu`ma de moarte ,fumand si uitandu`ma la luna.Nu e nevoie sa vorbesc cu nimeni.
Usa se deschisese si o fata cu parul brunet intra si isi alese patul de langa ea.O ignora si aprinse o tigara,intinzandu`se pe tot patul.Brusc nou-venita o saluta.Se pare ca pana la urma era nevoita sa vorbeasca.
-Nu cred ca ti`ai ales persoana potriviat cu care sa porti o conversatie...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 11:44 am

Amy se gandi la ceea ce spuse fata din fata ei.Daca ar fi fost una din fetele alea sclifosite crescute numai in puf si pene s-ar fi suparat si i-ar fi dat un raspuns asemanator,dar isi dorea sa o inteleaga pe necunoscuta misterioasa,asa ca se aseza pe pat.
-Hmmm.....sa ghicesc....ai fost obligata sau fortata sa vii aici pentru un pretext stupid,intreba Amy.In acel moment straina se ridica si o privi ciudat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 11:53 am

Kat se uita la ea pret de o secunda,apoi se intoarse iar spre geam si ii spuse:
-Hm..da.Am fost fortata.Banuiesc ca e destul de evident.Parintii mei isi doresc sa devin directoare,dar mie nu mi se pare ca as avea fata .
Spuse asta imaginandu`si cum ar arata imbracata in costum si vorbind la telefon cu secretara.Imaginea o inspaimanta si isi scutura nervos capul.
-Au zis ca mai bine as interactiona cu mai multi oameni inainte sa le implinesc visul.Dar oricum,voi primi un apartament pentru ca am venit.Imi convine oarecum.
Brusc realiza ca nu ami vorbise de mult timp atat cu un om.Prefera sa se planga pisici.
-Deci,tu cum ai ajuns aici?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:00 pm

-Parintii mi-au dat tot felul de oferte de tabere doar pentru a ma mai scoate din casa dar ori le vizitasem deja ori mi se pareau prea plictisitoare.Intr-o zi o prietena mi-a spus despre tabara asta si am zis ca nu am nimic de pierdut daca incerc asa ca iata-ma aici.Sper ca o sa fie ok,desi nu cunosc inca pe nimeni.
Deci daca tot am facut oarecum o conversatie ai de gand sa imi spui cum te numesti? o intreba Amy pe fiinta cu bucle blonde din fata ei,sperand ca ii va raspunde la intrebare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:08 pm

-Katrine..prefer Kat,cu toate ca Katrine vine de la Katrina ceea ce inseamna tortura.Dar oricum eu nu torturez decat gandaci .Uneori o torturez pe tipa care se crede mama .Uraste sa ma vada fumand.
Spunand asta isi mai scose o tigara din pachet .Ii placea sa vada fumul plutind in aer.Parea atat de elegant in zborul lui.Uneori isi dorea sa fi fost si ea o tigara ,sa se treansforme in fum ,Nu dupa ce moare sa fie ingroata intr`un sicriu.Poate mai bine ar fi incineata.Dar gandurile i`au fost intrerupte cand auzi vocea ce venea din spatele ei.Era aceeasi Amy ,dar suna diferit.

Ultima editare efectuata de catre Kat in Mar Aug 18, 2009 9:59 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:14 pm

Kanon intrase in cabana fetelor sa o caute pe Hana...saluta pe toate lumea asa cum se cuvine..si se uita pe la fiecare pat,dar nici urma de Hana.Asa ca se aseza pe un pat si se gandi oare unde ar fi putut sa dispara.Dupa cateva clipe se hotari sa se ridice,dar inca nu plecase..se uita pe fereastra.

Ultima editare efectuata de catre ~kanon~ in Lun Aug 17, 2009 12:29 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:20 pm

-Ai spus Katrina???....intreba Amy cu un tremur clar in glas.......Katrina....asa se numea sora ei...sora ei pe care o pierduse cu cativa ani in urma intr-un accident auto. Acea blestemata zi in care aflase ca surioara ei iubita plecase dintre cei vii pentru totdeauna.
Ii placea sa se gandeasca la ea dar de data asta amintirea ei ii facuse rau,asa ca se hotara sa iasaafara ca sa ia putin aer.
Se aseza pe treptele cabanei si privi privelistea mirifica ce se afisa in fata ei.Auzi in spatele ei o pereche de pasi dar nu le dadu importanta prea mare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:32 pm

asa ca se hotara sa iasaafara ca sa ia putin aer.
Kanon o vazu pe Amy iesind afara cu o fata palida...'I-o fi rau' gandi el. 'Mai bine ma duc sa vad care e treaba'.
Ajuns afara,o vazu pe fata stand pe scari.Se aseza incet langa ea..
'Hei,te simti bine?'

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:39 pm

-Aaaaa.....cred ca da,tresari usor Amy,crezand ca in spatele ei se afla Kat,dar probabil aceasta nu isi facu griji in privinta ei. Dar era mai bine asa doar ca un tip necunoscut se afisa langa ea cu o urma de ingrijorare pe fata.
De ce,intreba Amy,arat chiar asa de rau? Dar imediat regreta intrebarea pusa dandu-si seama cat de tare se albise la fata.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 12:48 pm

De ce,intreba Amy,arat chiar asa de rau?
Kanon o privi..si ezita putin...Fata din fata lui il privea cu niste ochi goi..
-Nu nu arati rau..dar esti palida..pare ca ti-e rau.S-a intamplat vreo ceva acolo inauntru? Kanon se intreba daca nu este prea bagaret.
-Scuza-ma daca ma bag unde nu-mi fierbe oala..spuse el

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:00 pm

-Ooo...nu e nimic sopti Amy care acum privea iar peisajul din fata ei.
Pai fata care abea a ajuns se numeste Kat...mi-a spus ca e un nume derivat de la Katrina.Si la fel se numea si sora mea mai mica care a murit acum cativa ani intr-un accident rutier. De obicei nu imi vine greu s avorbesc despre ea dar acum nu stiu ce sa intamplat.spuse ea pierduta
Imi pare rau...cred ca devin plictisitoare,zambi ea.Numele meu e Amy Lee. Dar poti s aimi spui doar Amy ca sa nu ma incurci cumva cu Emily,rase ea amintindu-si cate persoane ii incurcau numele.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:05 pm

Expresie lui Kanon deja se schimbase..
-Imi pare rau pentru sora ta..oricum..poate acum ii este mai bine.* Isi mutase privirea de la fata spre peisajul din fata lor...* Imi pare bine de cunostinta Amy..eu sunt Kanon..stiu..suna a nume de imprimanta *spuse asta ca sa o mai inveseleasca pe amy*..totusi nu pot spune ca nu imi place numele meu..spuse el chicotind.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:18 pm

-Nu-mi vine sa cred ca ai spus asta,spuse Amy razand in hohote,dar totusi cred ca numele tau se scrie cu k nu cu c,spuse ea inca amuzandu-se pentru cea ce auzise mai devreme din parte a tipului de langa ea.Pret de o secunda i se paru ca nici nu o mai baga inseama dar cand se uita la el isi dadu seama ca este pierdut in peisaj,asa ca nu il intrerupse.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:30 pm

-Ma bucur ca te-am facut sa razi. spuse Kanon si isi indrepta privirea spre ea.Ai vrea sa mergem la o plimbare totusi?..poate iti mai revii nu stiu.Apropo..cred ca ar trebui sa o anunti pe fata blonda care statea langa tine,ca te simti mai bine..parea destul de ingrijorata dupa ce ai plecat.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 1:48 pm

-Da cred ca mi-ar prinde bine o plimbare.Si zici ca,Kat parea nelinistita???.....foarte ciudat,spuse ea ganditoare.Se intoarse spre Kanon care o privea neintelegand ce vrea sa zica.
-Mi se pare ciudat ca tuturor le pasa de mine azi,chicoti ea...ma simt ciudat sa fiu atat de bagat in seama.
Si era adevarat.Mereu ii placusera umbrele si intunericul care o acopereau de asa zisa societate.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum