Lacul.....

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Re: Lacul.....

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:01 pm

- Buna, Kanon! Hana ii zambi lui Kanon, desi acesta avea ochii inchisi. Il observase de multa vreme, dar nu vroia cu nici un chip sa intre in apa sau sa se expuna la soare. Se intoarse cu fata la lac, in asa fel incat sa nu stea cu spatele la nimeni si isi lega prosopul in jurul taliei.
Calda zi, nu-i asa? continua, asteptand un raspuns din partea cuiva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:07 pm

Kanon deschise repede ochii si se ridica brusc..probabil atipise putin...*nu-l prea interesa moda*
Dupa ce isi mai reveni:
-Hei! Buna Hana!..scuze,cred ca atipisem putin.Pe o zi de asta nu prea ai ce face *incepu sa se uite la soare...punandu`si mana deasupra ochilor*..Dar tu nu ai chef de o baie?
Kanon afisa un zambet jucaus...se ridica si o lua pe Hana in brate si fugi cu ea in apa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:13 pm

Hana incepu sa rada si sa tipe in acelasi timp, dar Kanon nu asurzea nici cum. Kanon o lasa jos cand ajunsera in apa, dar Hana se panica imediat si se prinse de el. Nu stia sa intoate si apa era atat de... uda! Plus ca avea sanse mari sa se bronzeze acum. Se uita la Kanon cu niste ochi de catelusi:
- Um... nu poti sa ma duci inapoi acum? Nu stiu sa innot si... nu-mi place soarele si... si daca nu ma duci ma lipesc de tine si nu ma mai dai jos nici cu drujba! Ii spusa Hana alarmata si se lipi de el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:20 pm

Kanon se uita putin la ea..ii suradea ideea.
-Daca e pe asa..atunci o sa te mai tin aici *evil laugh*
Dar Hana ramasese cu figura aia pe fata....
gata! te duc inapoi..Nu mai suport ochii tai de catelus!
Kanon o duse inapoi pe mal,o ducea in brate *genul printesei*..Hana era foarte usoara si firava.O aseza usor pe prosop,dandu-i un sarut parintesc pe frunte...apoi se auzi din nou acel strigat 'BOOOMBAA'..si Kanon ajunsese inapoi in apa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:34 pm

Hana rasufla usurata aflandu-se inapoi pe mal. Contactul cu apa o cam zdruncinase, dar se distra holbandu-se la Kanon. Parea ca se distreaza chiar bine. Dupa 3 minute, se gandi sa incerce din nou apa. Nu se va putea ascunde de ea la nesfarsit! Cu inima in gat, inainta prin apa pana ii ajungea la nivelul taliei si incepu sa se balaceasca. Isi privi reflexia in apa tremuranda. "Bine ca aveam elasticul la mana!" isi spuse si isi prinse parul intr-un coc neprofestinist, cautandu-l apoi, cu privirea, pe Kanon.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:40 pm

Kanon o observa pe Hana si se gandi sa o `sperie` putin,asa ca se bagase cu totul in apa si inainta spre ea.Ajuns in dreptul ei,Kanon iesi brusc din apa fix in spatele Hanei.
Spre dezamagirea lui..Hana nici nu observa 'super strategia 'pe care el se chinui sa o faca,asa ca se gandi sa incerce varianta clasica..se apropie de urechea Hanei..si...:
-BAAUUU!!!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:49 pm

- AAAA!!!! Hana se sperie si, din instinct, se dadu cativa pasi inapoi. Proasta idee. Nu se obisnuise indeajuns cu apa si simti cum cade. Nu apuca nimic de care sa se tina la suprafata si in cateva secunda, simtea apa calduta mangaindu-i chipul si parca inundand-o. Isi aminti brusc se prima data cand intrase cu adevarat in apa si inchise ochii.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 3:54 pm

Kanon se alarma si se baga imediat dupa ea.Toata lumea de pe mal se ridicase acum in picioare.
In cateva secunde Kanon era deja pe prosop cu Hana.
-Imi pare asa rau!
`Doamne cat de fraier pot fi ` isi repeta kanon intruna in gand..
Dupa ce Hana isi mai reveni fugi repede dupa mai multe prosoape.Ajuns inapoi incepu sa o ajute pe Hana sa se stearga.
-Hana..te rog scuza-ma.N-am stiut ca te vei speria asa tare.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 4:00 pm

Hana deschise ochii si se uita in jur, incercand sa-si aduca aminte ce s-a intamplat. Cand Kanon isi ceru scuze, totul se clarifica. Tusi putin, cat sa-i iasa apa din plamani. Nu i se intamplase nimic, ba chiar se simtea mai bine. Apa o incalzi oarecum pe interior, i se parea ei, dar era doar o iluzie... de bine. Ii zambi brusc lui Kanon:
- Stai linistit... sunt bine... mi-a facut bine asta! Nu ai de ce sa-ti ceri scuze!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 3:41 am

Privind-o pe Hana,Kanon schita un zambet fals.Tot se simtea vinovat,asa ca se hotari sa plece.
O lua prin spate,prin niste tufe,nu vroia sa ajunga la cabana,sau oriunde altundeva.Pur si simplu mergea inainte si era suparat pe el.
'Daca nu reuseam sa o scot din apa atunci? Ce s-ar fi intamplat daca mai ezitam 2 secunde?'
Aceste intrebari nu ii dadeau pace.S-a hotarat sa se aseze la trunchiul primului copac pe care il intalni.Privea in gol si smulgea *fara sa-si dea seama*,toate buruienile de pe langa el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 4:23 am

Hana se lua dupa Kanon, sperand ca va putea sa il convinga ca n-a fost vina lui. Il gasi smulgand buruienile din jurul unui copac batran. Se apropie incet de el, pronuntandu-i incet numele. Se aseza langa el si il prinse de maini, incrercand sa-l faca atent la ea. Se uita direct in ochii lui si ii spuse:
- Kanon, te rog, nu te simti vinovat! A trecut, si in plus n-a fost prea rau! Acum nu-mi mai e frica de apa. Si la plamanii mei, ar trebui sa ma stradui de-a binelea ca sa ma inec!
Hana chicoti incet si il imbratisa cu [,] caldura.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 4:30 am

Kanon ramase surprins cand vazu mainile lor atingandu-se.
Hana chicoti incet si il imbratisa cu [,] caldura.Kanon inca nu realiza ce se intampla si statuse vreo 2 secunde nemiscat,dupa ii raspunse Hanei la imbratisare.
Isi dadu seama ca nu mai stia cum e sa te imbratiseze cineva cu sinceritate.Au stat imbratisati doar cateva secunde,dar lui kanon i se paru ca a fost o eternitate *happy*.
Dupa,Kanon o lua de mana si ii propuse sa se intoarca la lac,impreuna.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 8:44 am

Hana fu de-acord, mai ales ca i se facuse frig la umbra. Soarele incepea sa se ascunda dupa nori si Hana avea obraznica dorinta sa si ploua. Ii placea ploaia. Ajunsi inapoi pe "plaja" se inveli cu un prosop. Devea parca tot mai frig pentru ea. Incepu sa rascoleasca prin geanta in speranta ca avea inca un prosop, dar dadu peste ceva si mai interesant.
- Hei, Kanon! Vrei caramele? il intreba, scotand o cutie alba, mult mai potrivita pentru tinut bijuterii.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 8:54 am

- Hei, Kanon! Vrei caramele? il intreba, scotand o cutie alba, mult mai potrivita pentru tinut bijuterii.
-Mai si intrebi? zise el chicotind si se `arunca` la cutia cu caramele.
Dupa ce mancase cateva caramele..Kanon incepuse sa se simta rau,chiar foarte rau,asa ca se oprise din mancat si se intinse pe nisip,privind la norii de ploaie care veneau.Isi scosese repede prosopul si se inveli.Fara sa-si dea seama tinea inca mana la burta *nu mai putea de durere*. 'Insa,caramelele au fost chiar foarte bune *yuumy*' gandi el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:01 am

Hana zambi vazand ca mai e un fan al caramelelor prin zona, dar dupa a 7-a caramea, Kanon nu mai parea asa de bine. Se albise la fata si se tinea de burta, iar Hana incepu sa suspecteze caramelele. "Dar eu sunt la a 13-a si n-am nimic..." Se intoarse spre Kanon cu o privire ingrijorata:
- Te simti bine? Sa vad daca ai febra... Hana se apleca deasupra lui si isi lipi obrazul de fruntea lui ca sa vada daca are febra.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:05 am

- Te simti bine? Sa vad daca ai febra... Hana se apleca deasupra lui si isi lipi obrazul de fruntea lui ca sa vada daca are febra.
'God..x3..ar trebui sa mi se faca rau mai des'..gandi kanon..dupa care chicoti.
-Nu te teme..nu am nimic! spuse Kanon,uitandu-se instinctiv spre burta lui.Daca stau putin intins o sa-mi treaca mai mult ca sigur durerea.Cred ca ar fi mai bine sa plecam..norii aia nu arata prea bine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:14 am

- Ok... dar mie mi se pare ca ai febra! Hana ii mangaie fruntea, apoi, cu cealalta mana, si-o atinse pe a ei. Tot i se parea ca Kanon are febra. Dar ea era rece mereu, deci putea fi doar o impresie. Si daca el se simtea bine, poate ca nu era nimic... se hotara sa il lase in pace.
- A... imi pare rau, cred ca m-am apropiat cam mult de tine...
Nu intelegea de ce, dar se simtea prost ca se puse deasupra lui. Fusese prea... ciudat de aproape de el.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:22 am

- A... imi pare rau, cred ca m-am apropiat cam mult de tine.
Kanon incepuse sa rada foarte tare incat uita si de durerea de burta.Intr-un sfarsit se opri din ras si privea in gol. Brusc se ridica in fund si isi apropie atat de tare fata de a Hanei,ca si cum s-ar fi pregatit sa o sarute.
-Crezi ca ar trebui sa-mi para rau pentru asta?
Si schitand un zambet criminal se lasa inapoi pe spate.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:33 am

Hana ramase masca cateva secunde bune. Crezuse, pentru o clipa, ca [,] Kanon vroia sa o sarute. Inspira adanc si se lasa sa cada pe spate. "Wow... asta a fost aproape... prea aproape!" se gandi ea abia respirand. "Ce tampita am fost sa-mi cer scuze pentru asa ceva... si apoi sa pic... cred ca imi pierd mintile!"

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:39 am

Inspira adanc si se lasa sa cada pe spate.
-Heeei! esti bine? Ce ai patit? se alarma Kanon si ii intinse o mana sa o ajute.
II trecu intru`totul durerea de burta..chiar curios,cateodata putea tine ore bune. Eliberandu-se din gandurile lui,observa ca inca o mai tine de mana pe Hana,ii dadu drumu la mana fetei uitandu-se rusinat in alta parte.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 17, 2009 9:43 am

Hana se lasa ajutata si nu spuse nimic cat timp Kanon o tinu de mana. Doar zambea. Ciudat, dar ii placea asta. Brusc, Kanon ii lasa mana, care ramasese cateva secunde in aer, si se uita in alta parte, iar ea facu acelasi lucru. Ofta incet si isi aminti ca fusese intrebata daca e bine.
- Sunt foarte bine... spuse ea scurt si se aseza.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:48 pm

- Sunt foarte bine... spuse ea scurt si se aseza.
Kanon se uita la ea..nu parea prea bine. Dupa care vazu din nou cutiuta cu caramele..
-Hei,imi mai dai te rog o caramea? *laugh*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:54 pm

Hana chicoti si ii intinse cutia cu caramele. Kanon o lua imediat, desfacand-o si mai repede. Dandu-si seama ca avea inca parul prins, Hana isi dadu jos elasticul. Ii placea sa-si lase parul peste umeri. Se undase cu totul, fixativul disparand si el. "La naiba... iar e drept si de sapte ori mai lung!" se gandi ea, oftand.
- Hei Kanon, mai poti? Vezi sa nu ti se faca rau din nou...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 1:57 pm

- Hei Kanon, mai poti? Vezi sa nu ti se faca rau din nou...
Kanon se uita la ea cu o privirea acuzatoare..
-Nu ma deranja cand mananc.Spuse el in gluma..Si daca tot veni vorba..cred ca o sa las si pe mai incolo..stomacului meu nu prea ii prieste.Apropo..iti sta bine parul asa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:03 pm

Hana zambi si se inrosi, chicotind putin. Nu ii prea placea sa isi lase parul drept, dar macar cuiva i se parea ca ii sta bine. Se asigura ca e complet la umbra si se intinse pe spate, punandu-si mana peste ochi. Isi aminti de observatia lui Kanon in legatura cu caramelele si stomacul lui.
- Intr-adevar, mai bine iei o pauza... desi stiu cat e de greu! Daca ti se face rau iar, va trebui sa ma urc inca odata pe tine ca sa vad daca ai febra... deci ai grija! Hana incepu sa chicoteasca iar.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum