Lacul.....

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Lacul.....

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Iul 07, 2009 6:34 am

Un loc minunat pentru a ne racori

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Lacul.....

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 10, 2009 3:19 am

Soarele se reflecta pe suprafta linistita a lacului ca intr-o ooglinda. Ma plimbam pe marginesa sa, lacul iti da o senzatie de liniste si pace =3. " Summer Camp" arata mult mai bine, acum, de cand am observat lacul, aveam locul meu de refugiu.
Salciile iti ofereau si umbra, deci totu' bine.
[edit]: acum e bine?

Ultima editare efectuata de catre Alaina Bitton in Vin Iul 10, 2009 11:42 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Vin Iul 10, 2009 3:57 am

Raluca, editeaza-ti postul. Am scris la reguli, postarile trebuie sa aiba macar 3-4 randuri, altfel sunt considerate spam si se sterg.

Webmaster

Numarul mesajelor : 94
Data de inscriere : 08/09/2008
Varsta : 24
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Vezi profilul utilizatorului http://rpg-world.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 22, 2009 2:32 pm

Dupa ce am iesit din sala de cinema neam indreptat direct spre lac...pe drum bineinteles mam comportat ce un copil alergam pe drum si strigam...
-Jiro -shii!!!!Saranghamnida!!! Saranghaeyo~!
[Le repetam intruna ca o banda stricata]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Iul 23, 2009 12:36 am

Avril si Yume ajunsera la lac. Avril se dezbraca pana ramase in chiloti. In in apa. Era cam rece.
-Vii?intreba ea uitandu-se la el. sper ca nu ti-e rusine de mine. Adica nu am vrut sa fac baie chiar dezbracata sau imbracata. Apoi incepu sa se balaceasca. Lacul era minunat. Era dupa-amiza, apa era calduta cand te obisnuiai.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Joi Iul 23, 2009 11:26 am

Yume se uita la ea. Nu stia ce sa zica. Avril avea un corp frumos si ii ieseau in evidenta formele. Se uita o vreme indelungata la ea apoi hotari sa intre si el in lac. Nu mai suporta sa stea nespalat. Se simtea ca un boschetar.
-Da Avril. Vin.
Isi dadu jos tricoul si pantalonii. Ramase doar in boxeri si intra in lac. Apa era rece si iif acu piele de gaina.
-Cum Dumnezeu poti sta in apa asta?

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 4:53 am

- Hai sa te ajut. Aishiteru GD!!! Aishiteru!!1
Ne-am apropiat de lac tipand si alergand de zor ca doi copii mici, neastamparati. Cand am ajuns langa lac i-am vazut pe Yume si Avril in apa, balacindu-se.
- Cum e apa? am strigat happy.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 5:04 am

Mam apropiat de Jiro sa ad cine se mai ala pe acolo.Io cum sunt curios mam ridicat un pic pe varfuri si am luato pe Jiro de mana.
-Hai sa vedem!!! Very Happy
Am spus aproape tipand >_<! am inceput sa alerg spre lac tragando si pe ea dupa mine...Parca innebunisem >o<...

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 24, 2009 5:15 am

Yume se uita la ei si incepu sa rada. Erau chiar dragut impreuna. Amandoi nebuni. Ii mai admira o vreme apoi isi aminti ca trebui sa-i raspuna lui Jiro
-E foarte rece apa.
Iesi din apa pentru ca icneu sa i se faca frig si tremura. Avea buzele muv de la frig si tremura din cap pana-n picioare.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 5:41 am

L-am urmat, alergand si prinzandu-l din urma. Am sarit amandoi in lac langa celalalt cuplu, plescaind si stropindu-na cu apa.
- Hahaha!!! Te stropesc maimutzica! Sa vezi ce-ti fac!

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 5:51 am

-Aaa DA???Stai ca ezi tu!!!
[Mam urcat inapoi pe mal]
-GD vineeeee~!!!!
[Si am sarit caaat de sus am putut stopind totul prin jur. Am ramas scufundat in apa inotand ca o broasca spre Jiro. Voiam sa ii trag o mica sperietura. Insa nu imi puteam tinea mult respiratia, asa ca...cand am ajunj laga ea am iesit imbratisando apoi sarutando~]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 6:07 am

Cand a sarit mi-a facut parul fleashca. La inceput incepusem sa ma enervez, dar mai tarziu am realizat ca nu avea de ce o face. L-am observat inotand ca o broscuta spre mine, apoi m-a sarit in brate sarutandu-ma. I-am raspuns la saruturi si i-am bagat mana in parul ud.
- Molusco! am spus-o pe un ton razbunator apoi l-am improscat cu apica.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 24, 2009 6:43 am

[Am privit-o intrun mod "-Molusca, da...!bine bine..."]
-Sa-ti arat ce poate face molusca asta~!
[M-am bagat sub apa si am tras-o dupa mine gadiland-o."Asa acum dulce e razbunarea Smile " Apoi am impinso spre suprafata si io in urma ei...era locul nostru de joaca in acel moment...]
-stii daca eram singurii...[iam soptit usor ]

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Lun Iul 27, 2009 10:03 am

Shiba avea chef sa inoate, asa ca se duse la lac, carand pe umar o geanta albastra de plaja. Acolo, il zari pe Yume stand pe prosop, tinandu-si mainile in jurul propriului corp. Se hotari sa se aseze langa el.
-Buna, ii spuse, scotandu-si cearsaful din geanta.
Tremura. Probabil apa era rece. Daca el si Yume s-ar fi cunoscut mai bine, Shiba l-ar fi luat in brate, ca sa il incalzeasca. Ii placea de Yume, i se parea foarte dragut.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Lun Iul 27, 2009 12:14 pm

Yume isi intoarse capul si il privi cu niste ochi mari. Shiba il luase prin surprindere.
-B..buna. Ce faci? il intreba nesigur apoi isi muta privirea in alta parte. Se simtea putin intimidat de Shiba. Incepu sa isi frece bratele apoi se lasa pe patura si isi puse o mana la ochi. Soarele era de-a dreptul enervant.Isi aminti ca Shiba a fost primul care a intrat in vorba cu el. Nu prea stia ce sa creada. Poate a fost doar politicos...

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 28, 2009 3:27 am

Hana se hotari sa mearga si ea la lac. Nu stia sa inoate si nici nu vroia sa se bronzeze, dar avea sa stea sub o umbrela, citind sau desenand. Doar ca sa mai treaca timpul! Isi lua deci costumul de baie cu Hello Kitty si o geanta de plaja si merse spre lac. Acolo, ii recunoscu pe Yume si Shiba si observa cateva umbrele ceva mai departe de ei.
- Buna, Yume! Buna, Shiba! Le spuse cu veselie cand trecu pe langa ei. Nu vorbise vreodata cu Shiba si nici nu stia ce sa creada despre el, dar spera ca va putea sa-si faca o idee mai clara de aceasta data. Isi aseza prosopul sub o umbrela si isi puse unul pe umeri. Niciodata nu se simtea bine in costum de baie. Prea mult din corp ii era la vedere. Isi scoase blocul de desen, continuand desenul inceput in cabana.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 29, 2009 1:56 pm

-Ahh...aide mine!e chiar rece, spuse ea clantanind din dinti. Iesi din apa si se infasura in prosop, asezandu-se langa ei.
-Buna, Shiba-san!Ce faci?spuse ea zambindu-i. Cei doi baieti i se pareau o companie placuta. Amandoi stiau sa-si traiasca viata, ca si ea. Dupa ce se sterse isi imbraca tricoul megaluung pe post de rochie. Era alb, cu un scris mare "I love rock'n'roll". Apoi zambi. nu se simtea jenata sa stea doar in chiloti in fata baietilor. Doar mai vazusera si ei asa ceva.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mier Iul 29, 2009 2:23 pm

Yume nu o vedea foarte bine pe Avril din cauza soarelui. Statea prea bine pe patura.
-E foarte rece apa...
Se intorse pe burta si atunci o observa pe Avril pe patura langa ei. Ii sari in ochi imprimeul de pe tricou cu "I love rock'n' roll". Se uita o vreme la ei apoi ii spuse
-Misto tricou.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier Iul 29, 2009 3:02 pm

-Multumesc, spuse ea zambind. Dar e o vechitura. Nu prea stau bine in ceea ce prieveste moda sau chestii de genul. Ehmm...nu-s o o tipa normala stiu. Dar mi se pare ceva inutil sa alergi ca nebuna dupa haine. Fac cumparaturi cand apuc. Sunt prea ocupata cu repetitiile si alea alea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Joi Iul 30, 2009 2:47 pm

Yume dadu aprobator din cap cand auzi ce ii spuse Avril. Si lui i se parea aiurea sa fugi prin magazine si sa-ti sumperi cele mai chic haine, apoi sa le arungi in dulap pentru ca nu mai sunt la moda. Intalnise si cativa baieti care faceau asa. Ii venea pur si simplu sa rada. Era total absurd sa arunci asa banii.
-Da...sunt de acord cu tine in totalitate.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Shiba-san la data de Joi Iul 30, 2009 4:15 pm

-De fapt, interveni Shiba, depinde de haine. Nici eu nu sunt genul care arunca milioane pe haine, dar imi place sa fac cumparaturi. Totusi, nu tin cont de moda.
Vrusese neaparat sa se bage intre ei. Voia ca Yume sa fie al lui, voia sa il bage in seama si sa o lase in pace pe Avril. Era gelos de fiecare data cand Yume vorbea cu Avril pentru ca stia ca ei ii placea de Yume.

Webmaster

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Iul 31, 2009 7:32 am

-Ahh, totusi raman la parerea mea. Si da, depinde si de haine. Oricum nu sunt fashion addict ca altele. Avril se uita la lac. Soarele stralucea puternic, cu toate astea apa era rece. Ce ciudat. Duse mana la par. Era prins. Il desfacu si baga clama intr-o gentuta de langa ea pe care era imprimat "Music on!". Era music addict

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Yumehito la data de Vin Iul 31, 2009 10:50 am

Yume era complet depasit. Nu-l interesa conversatia despre haine si moda asa ca se aseza pe burta si privi in fata. Lua nisip intr-o mana apoi ii dadu drumul si tot asa. Simtea cum soarele ii arde spatele si incepea sa-l doara capul. Se uita dupa prospul lui portocaliu. Iubea portocaliul. Si-l puse in cap si isi lasa capul pe patura. Soarele era al naibii de puternic si nu vroia sa faca insolatie. Ii lasa pe Shiba si Avril sa vorbeasca.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Lun Aug 03, 2009 4:00 am

Hana asculta discutia celor trei, gandindu-se ca ar fi urat sa se bage. Dar, vazand ca, in clipa aceea, toti trei taceau, s-a asezat mai aproape de ei ca sa intre in vorba. Timida fiind, tacu si ea cateva clipe, incercand sa-si faca curaj:
- Um... eu sunt de acord cu Shiba! Depinde de haine... eu una, ma imbrac aproape numai cu haine tip Lolita. Si imi place sa fac cumparaturi si sa ma schimb de cinci ori pe zi... cand ma plictisesc... e... e un fel de... hobby!
Isi imagina cat de stupid a sunat si se inrosi, apoi isi puse un prosop pe umeri si incepu sa se joace cu nisipul... o activitate copilaroasa, dar mult iubita de ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 16, 2009 2:53 pm

Ziua asta era mult mai calduroasa fata de celelalte..Kanon isi arunca in rucsac un prosop si se indrepta alene spre lac.
Ajuns acolo..saluta pe toata lumea *nu vroia sa fie necioplit* si cu un tipat ascutit *BOMBAA* se arunca in apa.
Trecura deja vreo 30 de minute,piele i se zbarcise.Iesi din apa si isi aseza,tacut, prosopul langa ceilalti si inchise ochii.Nu putea sa se concentreze asupra propriilor ganduri..asa ca incepu sa asculte discutia celorlalti:referitoare la haine.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum