Baia fetelor

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Baia fetelor

Mesaj Scris de Yumehito la data de Mar Iul 07, 2009 6:31 am

Baia fetelor.

Admin

Numarul mesajelor : 121
Data de inscriere : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Baia fetelor

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Iul 28, 2009 2:42 am

Abia ajunsese de cateva ore, dar Hana simtea un miros ciudat de pamant ud cand isi ducea palma la nas. Trebuia sa dezintegreze mirosul acela... si era curioasa cum va fi noul ei gel de dus cu aroma de ciocolata ( Razz ). Dar cand ajunse, se ciocni de o problema: care e baia fetelor? Nu vedea nici un semn. Tragand adanc aer in piept, deschise una din usi. Pe spatele acesteia scria "Baia Fetelor". Rasufla usurata. "Trebuie sa raportez aceasta greseala legata de pozitia usii... cred ca au pus-o invers!" isi spuse. Isi aseza frumos hainele, lua gelul de dus, samponul si buretele roz dupa care intra la dus.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:51 am

Kat tranti furioasa usa dupa ea.Nici unde era nu stia.Se uita putin in jur si realiza ca era evident ca intr`o baie:baia fetelor.Se spala pe fata ca sa se calmeze ,cu toate ca stia ca acu machiajul se va prelinge de pe fata odata cu apa rece.
-De ce scrie pe interior ca e baia fetelor ?Ce stupid!Ma intreb cati baieti au intrat peste fete si invers?Asta imi da o idee.
Chiar atunci Amy intra dupa ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 10:56 am

Amy se hotara sa o urmeze pe Kat desi nu stia daca prezenta ei ar incantao foarte mult dar se hotara sa faca o incercare.Isi potoli rasul care de acum devenise aproape istericsi o vazu pe Kat intrand in baia fatelor presupuse deoarece pe usa nu era nici un semn care sa fi indicat asta. Deschise usa si o observa o persoana in intuneric. La inceput dadu sa tipe dar dupa isi dadu seama ca era doar Kat.
-O Dumnezeule.....spuse ea.....sper ac nu vreti sa va faceti un obicei din a ma speria in fiecare seara?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:02 am

-Hey!Ce ma bucur sa te vad!
Bucuria ei parea destul de isterica,fortata si poate malefica.Apoi expresai fetei transformandu`i`se intr`una ganditoare continua:
-Defapt nu m`am mai bucurat de mult atat de tare ca vad pe cineva.Oricum,continuandu`mi ideea,nu cred ca ai observat,dar usile astea sunt puse invers.Stupid,nu?Am de gand sa le scot din balamale,poate asa cineva are de gand sa le puna cum trebuie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:08 am

-M a bucur ca te bucuri sa ma vezi,spuse Amy incercand sa se abtina sa nu rada.
Imi pare rau dar in seara asta am ras mai mult ca niciodata....In orice caz....ai drepatte...si nu cred ca ai observat dar cineva a scris pe usa aiurea....cam patetic,spuse ea incruntandu-se usor.
Imi place ideea ta...lasa-ma sa te ajut,spuse ea bucurandu-se ca nu era singura care se gandise sa faca ceva in legatura cu usile de la bai.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:22 am

-Deci ne ocupam de usa asta,apoi de cea de la baieti.Mia intai ii terorizam pe toti ciudati,adica pe tipi, intrand peste ei.Eu sincer sper sa nu vad nimic,da Doamne!Apoi scoatem usa.Daca toata treaba asta ajunge la director,atat timp cat exista asa ceva,cel putin poate o sa ajung acasa,cu toate ca parintii mei ar face orice sa ma tina inchisa aici,si probabil o sa`l mituiasca.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:30 am

-Esti atat de ciudata,spuse Amy privind-o cu interes pe Kat,dar imi place,dupa care afisa un zambbet larg pe fata. Eu totusi nu imi doresc sa te trimita acasa...in sfarsit gasesc si eu o perosna mai normala pe aici,spuse ea fiind foarte sincera cu privire la ce spusese.Ii placea noua venita.Nu era ca alte fete sclifosite si cu ifose.
Si oricum cred ca si eu voi fi implicata in asta si voi fi trimisa acasa daca nu,dupa cum ai spus si tu,mama va plati ca sa ma tina si pe mine aici.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:37 am

-Deci,ramanem aici,amundoua!
Zambind o lua in brate pe Amy.Cand realiza ce facea, se distanta brusc.
-Scuze!A fost doar..aa..ei bine cred ca pur si simplu am vrut sa te iau in brate.
Chicoti si continua:
-Majoritatea oamenilor ar zice ca eu sunt ciudata,dar probabil ca daca as fi tu,as spune la fel.Mersi oricum.Deci,mai intai semneaza`te pe un perete,ma semnez si eu si scriem ceva gen,ceva gen...noi am scos usa ,dar sper ca tu o sa vii cu o idee mai buna.Scriem cu astea,si scoase de nicaieri doua spray`uri pentru grafitti.Dupa scoatem usa.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:40 am

Hana mai trebuia doar sa isi usuce parul cand le observa pe Amy si Kat, si se duse la ele:
- Buna, Amy! Buna, Kat! Scuzati-mi parul, are o zi proasta! Hana arata spre claia de par care, fiind complet drept si ud, ii ajungea pana in dreptul stomacului. Deci... ce mai faceti?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 11:58 am

-Hey Hana...Kat a avut geniala idee de a scoate usile pentru ca dupa cum ai vazut si tu sunt puse invers.Vrei sa ni te alaturi?,intreba Amy vazandu-se pe chipul ei ca nu se mai distrase asa de bine de mult timp.
Hey,semneaza-te si tu daca vrei spuse Amy aruncandu-i unul dintre sprayuri.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:02 pm

'In sfarsit se intampla ceva in tabara asta.Sper doar ca in baia baietilor nu o sa intample nimic necurat cand o sa intram.'
Fetele se distrau foarte bine,si cand ua terminat au realizat ca distrusesera toata baia ,nu doar un perete.
-Am cam sarit calul.Oricum,pentur mine nu prea exista limite.Acum urmeaza partea interesanta,dar..cum scoatem usile?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:12 pm

-Nu conteaza,spuse Amy,oricum locul asta mai avea nevoie de putina culoare,fiind chiar mandra de cea ce realizasera.
In privinta usii....nu cred ca are nimeni vreo surubelnita ascunsa pe undeva asa ca poate daca ne izbim putin in ea o sa reusim,rase ea.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:15 pm

Kanon mancase niste struguri la cina...asa ca stomacul lui nu se simtea prea bine.Fugi cat de repede putu si intra in baie..pe usa scria 'barbati' si fuse cam surprins sa vada 3 fete in baie. Insa nu spuse nimic..intra repede in prima toaleta.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:23 pm

-Hey!Tu din baie,aici e toaleta fetelor.Oricum,nu cred ac ii pasa cuiva.Fetelor la trei izbitiva cu toata puterea.Unu,doi,trei siii.
Impactul cu usa nu a fost prea dragut ,iar cand fetele au reusit in sfarsit sa darame usa erau pline de vanatai.
'Oare ce gandeste tipul din baie.Ca a venit un cutremur poate...sau ca e atacat de teroristi.Asta ar fi dragut.Oricum,cred ca era Kanon cel ce a intrat.'
-Fetelor trecem la urmatoarea baie.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 12:26 pm

-Hey!Tu din baie,aici e toaleta fetelor.Oricum,nu cred ac ii pasa cuiva.
Kanon iesi din baie..cand auzise ce a zis Kat se mai uita o data la ce scrie pe usa si incepu sa se balbaie.Dar nu apuca sa zica nimic ca fetele daramasera deja usa.
-Fetelor trecem la baia urmatoare!
'uhm..asta a fost ciudat..' Kanon inca ramasese in baia fetelor sa se spele pe maini.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:00 pm

Hana se gandi ca mai bine le-ar lasa pe Amy si Kat sa umble cu spray-urile, ea nefiind prea priceputa. Se intoarse in baie sa isi usuce parul si il vazu pe Kanon. Se intoarse repede cu spatele la el.
- Kanon, ce faci aici? E baia fetelor! Si mai important... nu te uita la mine, arat groaznic, nu vreau sa te sperii! Hana incepu rada si se baga in prima cabina in care nimeri, dandu-si seama ca a uitat ceva.
- Umm... Kanon? Poti te rog sa imi dai un prosop?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:04 pm

- Umm... Kanon? Poti te rog sa imi dai un prosop?
Kanon rase..ii intinse Hanei peste usa un prosop si ii zise
-Pai..nu cred ca ai observat dar usile sunt..stai..defapt erau inversate.Apropo..buna treaba fetelor. *nu se mai putea opri din ras*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:20 pm

- Intr-adevar se pricep! Prosopul pe care il daduse Kanon era cam ud, dar nu comenta. Isi inveli parul in el in asa fel incat sa arate ca o calugarita si iesi din cabina ca sa admire mai bine opera de arta a lui Kat si Amy. "Cred doamna de servici n-o sa fie prea fericita, chestia asta nu se da jos nici cu drujba!" Rase incet, si se intoarse spre Kanon.
- Care ziceai ca era explicatia ta? De ce esti aici si nu in baia baietilor?

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:23 pm

- Care ziceai ca era explicatia ta? De ce esti aici si nu in baia baietilor?
Pai..inca nu rezolvatera cu usa..si...aveam mare nevoie de toaleta *incepuse sa rada copios*..
-Al cui e scrisul asta? intreba Kanon si fix atunci aparu Amy in prag.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:28 pm

-Deci daca ai terminat de rezolvat mica ta problema cu baia fetelor ai putea sa parasesti politicos incaperea sau macar ai putea sa ma ajuti sa pun usa la loc???....In fine...de data asta pe partea corecta...
Si apropo de scris....de ce te intereseaza???...Vrei sa faci o gluma rasuflata pe seama lui?intreba Amy cu ironie evidenta in glas.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:30 pm

Si apropo de scris....de ce te intereseaza???...Vrei sa faci o gluma rasuflata pe seama lui?intreba Amy cu ironie evidenta in glas.
Kanon privi din nou scrisu..
-Cei drept arata a scris de doctor spuse el razand. Oke..hai ca te ajut sa pui usa asta..sau as putea sa ti-o trantesc de cap..dar isi retrase imediat cuvintele,isi amintise cu cine are de a face.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mar Aug 18, 2009 2:35 pm

-Stii ce....incercam doar sa fiu dragutza si sa nu iti dau un sut si sa te zbor pe usa dar vad ca glumele tale nesarate au loc si aici,spuse Amy nepasatoare.
Cat despre usa lasa ca o pot pune si singura,spuse ea stiind ca chiar o poate face avand in vedere toate cursurile de lupte la care fusesse inscrisa...ceva ce mama ei considera necesar gandi ea dupa care ridica usa si o fiza la locul ei.
Se intoarse apoi catre Kanon dupa care ii spuse...daca vrei sa te faci util fixeaz-o pe aaia de la baieti daca te crezi in stare...eu nu am chef sa intru acolo si sa dau peste cineva......hmmm.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Dum Aug 23, 2009 10:28 am

Abia cand usa fu montata, Hana observa mai bine combinatia de culori. Erau acolo rosu si un galben care i se pareau cam obositoare impreuna. "Poate niste portocaliu! Va fi o combinatie mai calda!" se gandi si ii arunca lui Amy o privire rugatoare.
- Pot sa adaug ceva? Nu distrug nimic, promit! Multumesc! Hana lua entuziasta un tub de spary si facu un fel de "S" intre cele doua culori, aromizandu-le.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 27, 2009 1:06 pm

Am intrat usor la dusuri. Nu m'am uitat in urma pentru a nu'i da lui Jay impresia ca stiu ca e acolo. Nu era nimeni altcineva acolo. Mi'am dat jos rochia jos dintr'o miscare, ramanand in costumul Evei. M'am intors putin pentru a'mi strange parul intr'o coada... undeva la oglinda.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum